Nowy Treneiro Reprezentacji.

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Nowy Treneiro Reprezentacji.

Postautor: enhaman » sob sty 01, 2022 5:37 pm

Portugalsko- brazylijski telenowela skończona.Sousa się ewakuował.Nie wiem jakim trzeba być przygłupem, żeby do decydującego meczu wystawić drugi skład.

Pozostaje kwestia, kto w barażach do Mundialu poprowadzi naszą reprezentację?
Najwięcej szans daje się Nawałce i Michniewiczowi.Mniejsze Papszunowi.Jak dla mnie to Nawałka/ Michniewicz są nie do przyjęcia.Pierwszy to emeryt i niech tak zostanie.Drugi sprowadził Legię na dno tabeli.kompromitacja do kwadratu i miałby zostać trenerem kadry? To kpina.W futbolu jednak nie liczy się tylko gra,wyniki , ale także gadania.Uklady z mediami.Jeden czy drugi dziennikarz coś zasugeruje i wszyscy to powtarzają jak objawienie.
Prędzej Papszun, ale na pewno nie Probierz.To nazwisko też pada.
A najprędzej Maciej Skorża.On potrafi budować, myśleć.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » sob sty 08, 2022 6:21 pm

Nie ma nikogo dobrego w Polsce. Dobry zagraniczny trener by się przydał mimo wszystko.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Re: Nowy Treneiro Reprezentacji.

Postautor: Aldaris » ndz sty 09, 2022 3:35 pm

enhaman pisze:Portugalsko- brazylijski telenowela skończona.Sousa się ewakuował.Nie wiem jakim trzeba być przygłupem, żeby do decydującego meczu wystawić drugi skład.


Warto się zastanowić czy on w ogóle miał wpływ na skład. Przyznaję, jestem uprzedzony i brak mi obiektywizmu, ale nie zdziwiłbym gdyby o składzie reprezentacji decydował Lewandowski i jego świta, a nie trener.

Przypomnę tylko, że Brzeczek awansował do Mistrzostw Europy i potem stracił posadę w dziwnych okolicznościach. W ostatnim meczu posadził Lewandowskiego na ławkę po 45 minutach gry co jest równoznaczne chyba tylko z morderstwem.

Z Węgrami ostatnio było też dziwnie, bo to przecież sam Lewandowski zdecydował, że grać nie będzie. Tu Lewandowski, tam Lewandowski. Żaden szanujący się trener nie będzie pozwalał sobie być marionetką. Wydaje mi się, że na tej linii przebiegał konflikt, czyli patologia polskiej piłki i reprezentacji. Dopóki będzie grać w niej Lewandowski życzę jej samych porażek.

Dodatkowo wystawianie Szczęsnego na bramkę, który wyraźnie na pewnym etapie był totalnie bez formy, to nic innego jak kaprys Pana Roberta. W końcu to jego najlepszy koleżka. Fabiański wiedział o co chodzi i pożegnał kadrę bez żalu.

Oczywiście to tylko moje domysły. Moim zdaniem nowy trener tu nic nie pomoże.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt sty 11, 2022 9:22 pm

wybór na baraże to jedno, druga sprawa to wybór na kolejny cykl LN-ME

w barazach - umówmy się - szanse mamy marne. Gdyby wszystkie drużyny były równe od cyrkla to i tak byłoby to 25%, ale biorąc pod uwagę, że gramy z ruskimi na wyjezdzie, potem u siebie (oby) np ze Szwecją to szanse maks 10-15 %. Ale powalczyć trzeba. Na pewno nie wchodzi w grę ktoś z zagranicy, bo wtedy klapa raczej murowana. Michniewicz ma argumenty w postaci obycia z u21, z Legią tez dosc udana przygoda w LE (wygrana w Moskwie), z drugiej strony jego pozegnanie z u21 to, z zachowaniem wszelkich proporcji, cos podobnego co odjebal Sousa. Wiec pewnie bedzie odgrzewanie Nawałki, cisnienie na grę na 0 z tylu i moze Robercik coś wciśnie.

Natomiast duzo wazniejsze jest wybranie kogos z pojeciem na kolejny cykl, czyli ligę narodów i eliminacje euro 24.

Mimo, ze pare razy bylismy na mundialu, to jednak chyba za wysokie progi nawet juz na etapie awansu. W XXI wchodzilismy tylko wtedy gdy mielismy farta w losowaniu (przypominam ze Rumunie i Danię wylosowalismy bedac w 3 koszyku) i poukladana, skuteczna druzyne (ja mam jakis dziwny sentyment do eliminacji Janasa i kompletu zwyciestw z wszystkimi poza Anglią). W rankingu FIFA wsrod ekip z Europy jestesmy bodaj na 16 miejscu. Na Mundial wchodzi 13, wiec zadanie co 4 lata bedzie moze nie niewykonalne, ale cholernie trudne.

Co innego Euro. Tu jezdzą 24 panstwa, i na prawde dla polskiego pilkarstwa brak awansu to katastrofa.
A jesli bedzie dostawac w leb od ekip typu Słowacja, Węgry, Słowenia, Czechy to skonczy sie tak, ze wyladujemy w 3 koszyku i wtedy nie bedzie juz tak lekko jak za Brzęczka.
Dlatego wybór kogos solidnego na eliminacje '24 to absolutny priorytet Kulesz. Mój typ zyczeniowy: Szewczenko

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt sty 11, 2022 9:41 pm

dUfio zgadzam się z większością tego co napisałeś.
Uwielbiałem grę Szewczenki, ale jakoś nie widzę go jako naszego wybawiciela.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr sty 12, 2022 7:18 am

Mi on pasuje ze względu na połączenie kariery piłkarskiej (może nie ma wielkiego wpływu na warsztat ale daje prestiż) i spore doświadczenie w pracy z kadrą (52 mecze Ukrainy i niezły bilans, wygranie grupy el '20 z Portugalią i 1/4 na turnieju).

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » śr sty 12, 2022 7:35 pm

Jakoś tak generalnie to jestem coraz większym pesymistą.
Jest nowy trener reprezentacji, ale siatkarskiej.Dogadali się z Grbicem.
Wszędzie są takie czy inne układy, ale piłka kopana to bagno.Przekroczyła punkt krytyczny korupcji.Wydaje się, że już więcej się nie da, ale chłopaki dają radę.
I to globalnie . Chciwość zniszczy reprezentację i kluby.

Baraże wkrótce,a trenera nie ma.Prezes Kulesza spotkał się z Fabio Cannavaro po czym oświadczył, że to nie był kandydat.To po co się z nim spotykał.Czas szybko biegnie, baraże coraz bliżej.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o 💸 pieniądze.
Mowa oczywiście o milionach 💶 euro za kilka, najwyżej, kilka meczy.Kloca się o kasę.

PS

Szybko pożegnał się Probierz z Termalica.Dlaczego?

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt sty 14, 2022 1:12 am

enhaman pisze:
Szybko pożegnał się Probierz z Termalica.Dlaczego?

No pierwszy nagłówek był na Interii, że Probierz sięgnął bruku. Ale szybko go skasowali. A nieoficjalnie ponoć syn właściciela się tam wpierdala. Ale to by znaczyło, że Probierz ma jakieś ambicje. A on jest próżny i pewnie nie do końca zrównoważony.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt sty 14, 2022 8:12 am

"Niedoszły trener ostatniej drużyny ekstraklasy trenerem reprezentacji Polski" to by się klikało

:lol:

mr.Vitaminka
Posty: 1846
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » pt sty 14, 2022 10:20 am

dUfio pisze:"Niedoszły trener ostatniej drużyny ekstraklasy trenerem reprezentacji Polski" to by się klikało

:lol:


to dział science-fiction :)

wygląda na to, że baraż(e) poprowadzi Nawałka. Ciekawy jestem czy równolegle nie idą pertraktacje z trenerem na później, bo szanse na awans w tym zestawieniu to max 25% (wg buków i na czystą logikę).
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pt sty 14, 2022 12:12 pm

Wspomniałem Probierza , bo jego nazwisko pojawiało się w redakcyjnych dywagacjach.
Tak dla żartu.On ma ambicje a nawet przerost ambicji i to jemu, drużynom i zawodnikom nie pomaga.Sklocony jest z wieloma z nich.

Kulesza mówi, że tuż, tuż i będzie ogłoszony nowy trener.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt sty 14, 2022 2:45 pm

Sensacyjny zwrot w sprawie selekcjonera reprezentacji Polski. Adam Nawałka nie jest kandydatem numer jeden. Według nas największe szanse ma obecnie Szwajcar Marcel Koller.

Onet.pl

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt sty 14, 2022 2:56 pm

A pisali, że Zając już u Nawałki.

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt sty 14, 2022 3:50 pm

Typ z Interii pisze ze opcje są 3: Koller, Nawalk i jakiś Polak

stazyja69
Posty: 4486
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt sty 14, 2022 8:40 pm

Ja obstawiam, że nowy trener będzie miał umowę nie tylko na baraże. Nawet jak odpadniemy.
Bo po co zawracać dupę na trzy miesiące.