Propozycja reorganizacji rozgrywek !!!!!!!

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Awatar użytkownika
SopL
Posty: 323
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 7:23 pm
Lokalizacja: Stoki

Postautor: SopL » wt wrz 26, 2006 7:51 pm

I tutaj sie moge z Toba zgodzic, bez zmian tylko bedziemy jescze bardziej brnac w bagno! Jedne pomysly sa bardziej inne mniej radykalne, jak dla meni pasowaloby to wysrodkowac i byloby napewno lepiej niz jest! Z Marianem w wiekszosci podpunktow sie zgadzam choc rzezywiscie moznaby bylo je lekko zalagodzic!
Biało-Błekitno-Niebieskie - te barwy mówia WSZYSTKO...

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » wt wrz 26, 2006 7:56 pm

Ta zróbmy play offy w 3 lidze :wink: Było by interesująco :wink:
Zmiany jakies musża być ale mysle że ich nie bedzie. Tak jest wsyztkim dobrze wiec po co się przemęczać. Szczegółem jest to ze bedziemy mieli za rok tyle samo drużyn w Pucharach co np Estonia czy Cypr :roll: :? Czyli najmniej ile można.

Awatar użytkownika
raval
Posty: 754
Rejestracja: czw sie 26, 2004 6:36 pm
Lokalizacja: Centrum A

Postautor: raval » wt wrz 26, 2006 10:02 pm

Play Off w 3 lidze już jest (baraże)

Nie ma co sie cieszyc ten pomysł i tak nie wypali, z rok temu pamiętam była mowa o dwóch 3 ligach (północ, południe) i też nic nie ywszło

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » wt wrz 26, 2006 10:17 pm

ZAchęcam do czytania ze zrozumieniem! "jeżeli chodzi o ekstraklase naprzykład play off "
Hutnik Centrum B

Awatar użytkownika
Dario GT'02
Posty: 318
Rejestracja: śr sie 25, 2004 11:46 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Dario GT'02 » wt wrz 26, 2006 10:17 pm

Nh Power... wszystko tylko nie reforma ligi kosztem liczby druzyn. 40 mln narod z 10 zespolowa liga :x i w lidze by sie znalazly przykladowo =>Amica -do niedawna moglo by tak byc, Dyskobolia, Gornik Leczna, Belchatow, Odra W. + Wisla, Legia, Korona... Kto mialby nakercac koniunkture? poziom by sie nie podniosl a cala Polske elektryzowaly by mecze typu Dyskobolia - Amica? (Wielkie Derby Wielkopolski z 1000 kibicow na stadionie) to ja podziekuje za taka lige. Podales przyklad Szwajcari ze u nich to sie przyjelo ok.. tylko jest to panstewko "troszke" mniejsze od nas a i zainteresowanie pilka nie takie jak u nas.

Do puki PZPN nie pouklada sobie wszystkiego, czyli przede wszystkim koniec z korupcja, ustawionymi meczami, jebanymi drukarzami w czerni, jezeli kibica zacznie sie szanowac i traktowac zgodnie z prawami czlowieka + jakies smieszne zamykanie stadionow, ograniczenia widowni, zakazy wyjazdowe pod byle pretekstem. Nastepnie wyjebania wszystkich prezesow ktorzy tylko patrza gdzie by tu mozna zarobic ustawiajac mecze a w nastepnej kolejnosci wziasc sie za pilkarzy bo oni tez nie sa bez winy. Nie potrzeba reform ligi tylko WYJEBANIA wszystkich na pysk i na nich miejsce zatrudnic ludzi ktorym zalezy na naszej pilce noznej a takich ludzi nie brakuje
Sok Z Gumijagód Jest Najlepszy

telipinus
Posty: 325
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 2:58 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: telipinus » wt paź 03, 2006 2:22 pm

NH Power Twoja propozycja nie ma racji w tak dużym kraju jak Polska, w którym jest aż tyle klubów.
Kwestią PZPN trzeba się zająć, ale samo to nie uzdrowi polskiej piłki.
Będąc w Anglii gruntownie przyglądnałem się tamtejszemu systemowi rozgrywek. I główną przeszkodą w celu podniesienia stanu polskiej piłki jest kolosalna różnica między poszczególnymi ligami. Młody świetnie zapowiadający sie w IV lidze zawodnik w III stanie sie średniakiem, a w II całkowicie pogubi. I w ten wlaśnie sposób tracimy rocznie kilkudziesięciu młodych zdolnych piłkarzy...
Jedynym sposobem na naprawienie tego jest reorganizacja rozgrywek. I jakkolwiek jak każdy nielubie PZPN to musze przyznać że pomysł z reorganizacja III i IV ligi jest trafiony.Zmniejszenie III ligi do 2 grup (18-20 zespołów), a IV do 8 grup (18-20 zespołów) w istotny sposób zatrze tą kolosalną roznice w poziomie...
A kwestia upadłosści klubów które obecnie grają w niższych ligach do mnie nie przemawia. Podniesienie poziomu rozgrywek, wiecej klasowych (pod wzgledem kibicowskim) drużyn podniesie frekwencje na stadionach a co za tym idzie wplywy z biletów dla klubów.
Druga sprawa że klub grajacy w lidze obejmujacej pół Polski jest atrakcyjniejszy dla ewentualnego sponsora niz obecne kluby III ligi.
Oczywiscie to samo sie tyczy IV.
Więc jestem jak najbardziej na tak dla tej reformy!
tylko Hutnik HKS

Awatar użytkownika
BOBASBK
Posty: 923
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:26 pm

Postautor: BOBASBK » ndz sty 07, 2007 7:25 pm

Reforma rozgrywek od sezonu 2008/09

Cztery ligi centralne - od ekstraklasy przez pierwszą, dwie grupy drugiej do ośmiu grup trzeciej ligi - taką strukturę piłkarskich rozgrywek centralnych od sezonu 2008/09 przyjęło obradujące w Warszawie walne zgromadzenie sprawozdawczo-statutowe PZPN.

Obecna pierwsza liga przyjmie nazwę "ekstraklasa", a druga stanie się pierwszą. Liczebność tych klas rozgrywkowych nie ulegnie zmianie - tworzyć je będzie odpowiednio 16 i 18 drużyn.

Nowym tworem będzie składająca się z dwóch grup po 18 zespołów druga liga. Trzecią ligę stanowiłoby osiem grup złożonych z zespołów z dwóch sąsiednich województw.

Według nowego systemu rozgrywki toczyć się będą od sezonu 2008/09, a sezon 2007/08 będzie "przejściowym", a regulamin rozgrywek w nim obowiązujący zostanie opracowany przez PZPN.

Obecnie rozgrywki centralne obejmują trzy klasy rozgrywkowe - 16-zespołowa pierwsza liga, 18-drużynowa druga liga oraz cztery grupy trzeciej ligi, po 16 drużyn każda.

źródło: PAP
Hutnik Kraków

dUfio
Posty: 9150
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz sty 07, 2007 8:06 pm

2 liga HKS stalo sie faktem! ;)


pewnie nas polacza ze slaska, bedzie wesolo :)

GallAnonim
Posty: 455
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 3:03 pm

Postautor: GallAnonim » ndz sty 07, 2007 8:23 pm

Podejrzewam ze po połaczeniu będziemy w pierwszej juz ;)A drugie ligi będa podzielone na połnoc i południe najprawdopodobniej wiec bedże bardzo ciekawie.

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » ndz sty 07, 2007 9:09 pm

dUfio pisze:2 liga HKS stalo sie faktem! ;)


pewnie nas polacza ze slaska, bedzie wesolo :)
ja wierzę, ze awansujemy wczesniej do Ekstraklasy :wink:
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole

Obrazek

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » ndz sty 07, 2007 9:28 pm

Widzę, że przyjmujecie tylko wersje optymistyczne, a nie patrzycie na to co jest realne. Wszystko zależeć będzie od tegorocznej rundy wiosennej, czyli zakładanego awansu do II ligi. Na to się jednak nie zanosi (wiadomo pięniądze) i prawdopodobnie w sezonie następnym zagramy ponownie w III lidze. Gdybyśmy jednak awansowali już w tym sezonie, sprawa byłaby klarowniejsza (potencjalny sponsor, czyli walka w środku tabeli, bo chyba o czymś lepszym nie myślimy) - oczywiście na razie. Jednak w przypadku braku awansu, III liga w następnym sezonie będzie w stanie. tzw przejściowym. Znaczy to tyle, że by stworzyć 2 grupy należy wykopać z wcześniej istniejących czterech grup trzecich lig połowe zespołów. Przypomina mi to troche sytuacje z sezonu 99/00, kiedy to spadliśmy z II ligi będąc jej średniakiem. Tutaj sytuacja będzie o wiele gorsza, bo wystarczyłby zająć 9 lokate i już nas nie będzie w gronie ''nowych'' drugoligówców. "Nowa" trzecia liga będzie podzielona na 8 grup. Z tego wynika, że podział będzie następujący (grupa I - małopolska, świetokrzyskie , grupa II - podkarpackie, lubelskie) lub odwrotnie. Oczywiście zakładam potencjalny przebieg
wydarzeń (może nie potrzebnie), ale na staram się dmuchać na zimne.

telipinus
Posty: 325
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 2:58 pm
Lokalizacja: Krakow

Postautor: telipinus » czw sty 11, 2007 11:01 am

Aldaris panikujesz. Nawet jak nie awansujemy to przynajmniej 8 miejsce w tzw. "sezonie przejściowym" spokojnie zajmiemy. A ta reforma na pewno wpłynie pozytywnie na zmniejszenie różnic poziomu ekstklasy i niższych lig. Inna sprawa, że w tej nowej lidze i tak łatwiej będzie znaleźć potencjalnych sponsorów w związku z prezentowaniem logo sponsora już nie tylko w 4 województwach, a na terenie praktycznie połowy kraju.
No i plus dla nas kibiców, mecze z kilkoma dodatkowymi ciekawymi rywalami :twisted:
tylko Hutnik HKS

Awatar użytkownika
BOBASBK
Posty: 923
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:26 pm

Postautor: BOBASBK » czw sty 18, 2007 11:53 pm

W gazecie Krakowskiej z dnia 18 w dodatku sportowym wypowiada sie o reformie oraz korzyściach dla klubu P.Danek - wspomniał też o planowanym w tym sezonie awansie do 2 ligi .
Hutnik Kraków

Awatar użytkownika
Dudajew
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 05, 2005 8:25 pm

Postautor: Dudajew » pn lut 19, 2007 8:27 pm

Ja osobiście jestem zwolennikiem reformy. Poziom naszego futbolu (zwłaszcza na niższych szczeblach) odrobinę się podniesie.
Jedyne co mi się w niej nie podoba to nazewnictwo lig. Argument iż ma ono przyciagnąć sponsorów jest mało poważne. Jak Bałtyk będzie grał "z nazwy" w 3 lidze - de facto będzie to 4 liga - tylko z wyższym poziomem i większym obszarem.
Ale miejsce Hutnika po reformie jest co najmniej w 2 lidze :wink:

tomnh
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 28, 2005 7:56 pm

Postautor: tomnh » pn lut 19, 2007 9:40 pm

Po 1. Sponsorzy nie są głupi i wiedzą, że 1 liga będzie oznaczać 2 itd... Leśne dziadki zmieniają co jakiś czas nazewnictwo aby zamglić sprawę. Ale sponsorzy liczą SWOJĄ kasę a tą odlicza się dokładnie.
Po 2. Dodatkowe wyjazdy i to dalej, to większe koszty, które mogą niektóre drużyny pogrążyć. Mimo większych możliwości od sponsorów. I kto wie, czy nie o to chodzi, by zepchnąć niektóre "lewiatany" na ich miejsce.

Według mnie, z czym nie wszyscy muszą się zgodzić, to tylko kosmetyka "nazewnicza" a nie "reforma" mająca pokazać, że coś "listkowe dziadki" robią. Typowe pozoranctwo. No bo co poza nazwami się zmieni? Patrzmy realnie a nie według pragnień i życzeń.