Hutnik jako klub miejski - nadzieja czy podtrzymanie agonii?

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Hutnik jako klub miejski - nadzieja czy podtrzymanie agonii?

Postautor: viki » pt sty 29, 2010 7:47 am

Zapraszam do dyskusji. Wariant wydaje się być na obecną chwilę w jakimś stopniu prawdopodobny.

Moje zdanie.
Plusy (wersja optymistyczna):
1) Wiarygodność Hutnika jako SSA znacząco wzrasta. Podmioty gospodarcze z NH i ogólnie Krakowa zaczynają się interesować Suchymi Stawami. Wiadomo, żyjąc w zgodzie z Preziem mozna coś zawsze przyrobić.
2) Pozostajemy w obecnej klasie rozgrywkowej. Ubytek piłkarzy okaże się ostatecznie niewielki. Realnym stanie się awans.
3) Po krótkim profanum Suchych Stawów ze strony WC na naszym stadionie jedynym gospodarzem pozostaje Hutnik istniejący jako SSA. Zagrożenie, iż "bezpański" po upadku SSA stadion i bazę treningową przechwyci WC staje się dużo mniejsze.
4) Narybek ze Stowarzyszenia Pomocy Młodym Talentom Sportowym naturalnie i tradycyjnie zasila drużynę seniorów Hutnika a nie jest rozdrapywany przez WC.

Minusy (wersja pesymistyczno-realna)
1) Miasto wchodzi w Hutnika, ale do późnej jesieni ludzie z kasą mają to w dupie, bo nie jest pewne, czy Prezio będzie Preziem. Nie ma pewności czy jego następca nie bedzie "dla zasady" wypalał ogniem wszelkie "dokonania" poprzednika. Hutnik SSA (istniejacy lub nie) sportowo jest dwa sezony w plecy - obecny i następny.
2) Na stołkach w Zarządzie trwają aktualni figuranci. Przy grze WC na Suchych krzywda się im nie dzieje. Później? A kogo to... Ważne, że w perspektywie do jesieni kasa się zgadza.
3) Sytuacja zawieszenia powoduje, że zajebiście ciężko zmobilizować się do działania i kwestia powołania do zycia Nowego Hutnika wisi w próżni. Gnijemy.
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt sty 29, 2010 8:08 am

Z tego co ja zrozumiałem SSA pod żadnym pozorem nie ma być udziałowcem tej mitycznej spółki miejskiej. W przeciwnym razie miasto (czyli państwo, czyli my) musielibyśmy spłacać długi prywatnej firmy.

Powołanie spółki miejskiej jak sądzę ma być warunkowane powołaniem nowego tworu (stowarzyszenia?), stąd bajki pp. Oraczewskiego i Szmyta, którzy od roku opowiadali o tym że już już powołują....

No ale teraz jak już maja dogadanych dwóch poważnych inwestorów to przecież nie będą sięgać po państwowe pieniądze :P
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt sty 29, 2010 8:30 am

Pewnie masz Metal racje (jak zazwyczaj - ale nie zawsze! :)) niemniej moim zdaniem objęcie przez miasto np. 49 lub 51 % akcji SSA nie powoduje, że MUSI ono spłacać długi prywatnej spółki. Przecież komornik nie zagląda Presakowi (jako Presakowi) do kieszeni. Nikt nie przymusi miasto do spłacania długów SSA ze środków własnych. Natomiast udział miasta w SSA powoduje, że nawet kolosalnie zadłużona, staje się o wiele bardziej wiarygodna. Ponadto, jeżeli miasto umoży "swoje długi" SSA to będzie miało podstawy, aby próbować iść w ukałd z ZUS i US. Nie muszę chyba pisać, o ile łatwieć jest prowadzić taką procedurę urzędniczą UMK (mającemu armię własnych prawników), aniżeli Szmytowi z sekretarką.
Jeżeli po tych zabiegach dług SSA zmniejszy się powiedzmy o 50%, to jeżeli znajdzie się konkretny inwestor na tereny przy Ptaszyckiego (a pamiętajmy, to miasto posiada władztwo planistyczne i ustala Plan Zagospodarowania Przestrzennego) to te 2,5 mln wrzuci jako "drobną kwotę" w koszta przyszłej inwestycji.

To moje luźne dywagacje i pewnie bardziej mogę sie mylić, niż mieć rację, ale co tam! :)

Ps. Piszesz, że Zarząd ma dogadanych dwóch poważnych inwestorów - to sarkazm, czy też coś faktycznie drgnęło w tej sprawie?
ezswaz aN Hutnik

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » pt sty 29, 2010 8:40 am

to była taka aronia :D
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt sty 29, 2010 8:49 am

A zapodać czasem aronię to zdrowo! :lol:
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt sty 29, 2010 10:12 am

Viki, chcąc nie chcąc obejmując pakiet akcji SSA miasto TOPIŁOBY pieniądze, ponieważ aż do spłacenia należności wobec dłużników każda złotówka potencjalnego zysku zjadana byłaby przez komornika.
Nie da się być udziałowcem podmiotu przynoszącego straty (lub zadłużonego) bez konsekwencji finansowych.

A co do "inwestorów" to tylko powtarzam słowa pp. Oraczewskich i Szmyta.

PS: Mam koszulkę z takim napisem: http://www.zazzle.ca/sarcasm_just_one_o ... 2707750062

PS2: Aha. Wiem, że zdarza mi się mylić i nie waham się przyznać do błędu. :)
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt sty 29, 2010 11:53 am

wg mnie nie ma opcji klubu miejskiego, bo to wszystko to jest "kolesiostwo", trzeba coś zrobić samemu, uda się albo nie i tyle w temacie, dopóki nie powstanie nowy Hutnik, to nie mamy żadnych argumentów w rozmowie z miastem, obecnym zarządem. czemu Stowarzyszenie milczy? zamiast działać, wystarczy podać określony termin zebrania(kibiców), spotkać sie, porozmawiać, rozkminić, zobaczyć nawet po frekwencji na co nas stać, i wtedy podjąć decyzje, robic jakieś akcje, protesty media sa na to pazerne, tylko musi nas byc kilkaset a nie kilku. i tu mam wielką prośbę do Stowarzyszenia, niech ogłosi komunikat, zaprosi ludzi( kwestia organizacji pomieszczenia) i coś zróbmy a nie pierdolmy na forum co to może być. skoro jest Stowarzyszenie to niech coś zacznie w końcu działać na rzecz dobra Klubu!!!!!!!!

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt sty 29, 2010 12:28 pm

Co do ZUSu, o którym tutaj piszecie.



Oto kawałek mojej ściągi z uczelni:

POMOC PUBLICZNA NEGATYWNA
Pomoc Publiczna Negatywna to:
- ulgi podatkowe
- umorzenie
- zwroty
- zwolnienia
Pomocą Publiczną Negatywną nazywamy – pomoc publiczną udzielaną w formie zrzeczenia się lub redukcji zobowiązań publicznoprawnych lub zobowiązań wobec ZUS, KRUS


Także da się umorzyć dług wobec ZUS.


Ale jak, to się mnie już nie pytajcie.




Pozdrawiam
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pt sty 29, 2010 1:03 pm

Owszem że sie da tylko że ZUS jest taką instytytucją która nie odpuści nawet paru groszy (dosłownie) zwykłemu obywatelowi ktory ledwo wiąże koniec z końcem, a co dopiero prywatnej firmie której dług jest całkiem spory. Jak zobaczą że bedzie okazja odzyskać dług to tak łatwo nie zrezygnują, zresztą skarbówka też nie zna litości jak jest okazja zarobic.
A nawet jeśli chcieli by umorzyć to będzie to strasznie śliskie bo okaże sie że to państwo czyli podatnicy pokrywaja długi pseudobiznesmenów kasując im licznik zobowiązań do zera i robiąc z nich bohaterów.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt sty 29, 2010 4:32 pm

Wiele razy już tu pisałem swoją opinię na temat ludzi rządzących Krakowem, ale powtórzę raz jeszcze.
Całkowity NIE dla tego pomysłu, już wolę C klasę na jesień, niż magistrat u steru mojego klubu.
Miasto miało, ma i będzie nas mieć w DUPIE!!!
Nigdy nie pomogli, nie chcieli, i nie chcą.
Tam nie ma ludzi związanych z Hutnikiem, ciężko nawet o takich którzy są związani z Hutą.
Zbliżają się wybory a Majchrowski dobrze wie jak dzielnica wybrała go na prezydenta i tyle

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » pt sty 29, 2010 5:58 pm

Gdyby to było pół roku temu to może miałoby to jakiś sens, ale nie dziś. Na dzisiaj oznaczałoby to, ze od jesieni grając w V lidze, dalej istniałaby zadłużona ssa, bez żadnych perspektyw.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY


http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4
WIELKA POLSKA!

anonimjp
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 05, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: teatralne

Postautor: anonimjp » pt sty 29, 2010 11:49 pm

z tego co ostatnio czytalem, to zeby miasto przejelo hutnika to musi comarch wykupic cracovie od miasta,jak wiadomo filipiak chce to zrobic lecz sie z tym za bardzo nie spieszy.
JEST NAS WIELU, NAS NIE POKONACIE
BYL BEDZIE JEST => Hutnik HKS <=
Hutnik TEATRALNE

dzuhas
Posty: 2361
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » ndz sty 31, 2010 11:58 pm

metal pisze:Viki, chcąc nie chcąc obejmując pakiet akcji SSA miasto TOPIŁOBY pieniądze, ponieważ aż do spłacenia należności wobec dłużników każda złotówka potencjalnego zysku zjadana byłaby przez komornika.
Nie da się być udziałowcem podmiotu przynoszącego straty (lub zadłużonego) bez konsekwencji finansowych.

A co do "inwestorów" to tylko powtarzam słowa pp. Oraczewskich i Szmyta.

PS: Mam koszulkę z takim napisem: http://www.zazzle.ca/sarcasm_just_one_o ... 2707750062

PS2: Aha. Wiem, że zdarza mi się mylić i nie waham się przyznać do błendu. :)


dobrze ze edytowales bo musialbys to zrobic :)
pzdr Osiek

benitka
Posty: 247
Rejestracja: sob mar 21, 2009 9:18 pm

Postautor: benitka » pn lut 01, 2010 8:29 am

Proponuję założyć nowy temat " NOWY Hutnik" i zacząć działać w tym kierunku a nie tylko pisać!!! Czas ucieka!!! :twisted: TRE75NHKS :twisted:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 549
Rejestracja: pn sie 23, 2004 4:00 pm
Lokalizacja: www.Hutnik.krakow.pl

Postautor: admin » pn lut 01, 2010 10:57 am

Proszę nie mnożyć wątków na ten sam temat.