MASKOTKA

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

MASKOTKA

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lut 12, 2010 3:38 pm

OŻÓG 1950 pisze:Wiem jak jest.

Wiem, że możemy nie grać.

Wiem, że możemy grać, ale po zakończeniu rundy wszystko się rozsypie.


Ale wierzę, że jednak, mimo wszystko, jest nas zbyt dużo, aby Hutnika nie było w ogóle.

Dlatego trzeba działać dalej...



Samo Miasto Kraków promuje się w różnorodny sposób.
Oprócz herbu ma różne loga - m.in. takie:
Obrazek
- które to logo przecież, jest widokiem z góry na Rynek Główny.

Kraków ma też maskotkę - lajkonika (Cracovia sobie ją tylko przywłaszczyła).

Takie gadżety ma Miasto Kraków.



A my co? Mamy klub sportowy i co?
Jeden herb i dziękuję...

Nie może tak być.


Dlatego, mimo tej sytuacji, proponuję dyskusję na temat MASKOTKI.

Na razie coś takiego wymyśliłem:
Obrazek



Jak sobie to wyobrażam?

Otóż:

Na początek:
- fajnie by było, gdyby taka grafika znalazła się na kresce
- i żeby w pawilonie klubowym wisiały np. dwa obrazki


A kiedyś w dalekiej przyszłości, może byłoby stać przyszłych działaczy na zatrudnienie takiego wariata:
Obrazek

Fajna rzecz, bo osoby zajmujące się produkcją szali i innych gadżetów miały by nowy motyw.


Kwestią do dyskusji jest prawo autorskie.

Nie wiem, czy zgodnie z prawem możemy sobie zawłaszczyć legalnie na maskotkę krecika.

Ale, ale... Jakby co, to można narysować innego Czołowego Działacza Podziemia - np:
Obrazek



Zapraszam do dyskusji.


Liczę na pomoc prawników (odnośnie praw autorskich) i grafików (odnośnie narysowania innego kreta).



Co o tym wszystkim myślicie?


Pozdrawiam


-------------------------------------------------------------------------------------

huteusz pisze:Oryginalny krecik na pewno lepszy graficznie, ponadto jakby ktoś skołował strój to myślę że nie trzeba by było opłacać maskotki bo ktoś mógłby jako wolontariusz wystąpić w tym stroju.
Niestety problemem może być to że dużo osób uzna to za dziecinne


-------------------------------------------------------------------------------------

OŻÓG 1950 pisze:Ktoś uzna to za dziecinne, a ja nazwę to MARKETING.

Sprawa do przedyskutowania.


Pozdro


-------------------------------------------------------------------------------------

PennyWise pisze:Ja kiedys myślałem, abu nasza maskotką został gumior, ale nie wiem czy to fajny pomysł :roll: .Moim zdaniem tak.


-------------------------------------------------------------------------------------

Troublemaker pisze:
PennyWise pisze:Ja kiedys myślałem, abu nasza maskotką został gumior, ale nie wiem czy to fajny pomysł :roll: .Moim zdaniem tak.


Lata temu taki "pomysł" Przewinął mi się przez myśl.
Gdzie umiejscowiłbyś mu "głowe". Kilka koncepcji wchodzi w grę :wink:


-------------------------------------------------------------------------------------

dUfio pisze:sam o sobie i o kolegach mówie czasem per Gumior ale kalosz jako maskotka klubowa to pomysl chybiony.


-------------------------------------------------------------------------------------

PennyWise pisze:
dUfio pisze:sam o sobie i o kolegach mówie czasem per Gumior ale kalosz jako maskotka klubowa to pomysl chybiony.


Ale potrzebna jest jakas maskotka kojarzaca sie z klubem a nie np jak w Belchatowie Slon ni pies ni wydra.


-------------------------------------------------------------------------------------

OŻÓG 1950 pisze:Idąc tym tokiem myślenia, Cracovia powinna mieć maskotkę Żyda z pejsami.

Zastanówmy się jakie skojarzenia (negatywne, czy pozytywne) budziłaby maskotka.

Czołowego Działacza Podziemia można (trochę na siłę) podciągnąć pod działalność nowohuckiej Solidarności. Wiecie walczyli w podziemiu...


:)


-------------------------------------------------------------------------------------

Troublemaker pisze:
dUfio pisze:sam o sobie i o kolegach mówie czasem per Gumior ale kalosz jako maskotka klubowa to pomysl chybiony.


Abstarhując od mojego ostatniego postu, na którego Penny jednak nie odpisał :wink: to (tak poważnie pisząc) w tej kwestii zgadzam się Dufiem w 100 %.
Ponadto moim skromnym zdaniem debaty na ów temat w obecnej naszej sytuacji powinnismy przeniśc na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Nie sądzicie?


-------------------------------------------------------------------------------------

OŻÓG 1950 pisze:Ale dlaczego?

Ci, co działają w sprawie ratowania Hutnika, to coś robią.

A reszta tylko, po prostu, czeka. (w tym i ja)


Po co czekać, jak można coś w tym czasie wymyślić? :)


-------------------------------------------------------------------------------------

PennyWise pisze:
Troublemaker pisze:
PennyWise pisze:Ja kiedys myślałem, abu nasza maskotką został gumior, ale nie wiem czy to fajny pomysł :roll: .Moim zdaniem tak.


Lata temu taki "pomysł" Przewinął mi się przez myśl.
Gdzie umiejscowiłbyś mu "głowe". Kilka koncepcji wchodzi w grę :wink:

w bucie :D .
A tak powaznie to po chuj nam teraz maskotka, zeby witac zacnych gosci z blon na Naszym stadionie, ok ale w takim razie trzeba by bylo ubrac w nia jakiegos fanatyka z Hamasu, obwieszonego c-4 aby sie zacnie wysadzil w tlumie psich braci 8)


-------------------------------------------------------------------------------------

OŻÓG 1950 pisze:
OŻÓG 1950 pisze:Na początek:
- fajnie by było, gdyby taka grafika znalazła się na kresce
- i żeby w pawilonie klubowym wisiały np. dwa obrazki


A kiedyś w dalekiej przyszłości


-------------------------------------------------------------------------------------

Troublemaker pisze:
Troublemaker pisze:Ponadto moim skromnym zdaniem debaty na ów temat w obecnej naszej sytuacji powinnismy przeniśc na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Nie sądzicie?


OŻÓG 1950 pisze:Ale dlaczego?

Ci, co działają w sprawie ratowania Hutnika, to coś robią.


Dodam po raz kolejny popierając zdanie moich przedmówców, że nie czas teraz na to....co de facto sam chwilę później w swoim poście potwierdziłeś:

OŻÓG 1950 pisze:A kiedyś w dalekiej przyszłości





Chwali Ci się Ozóg wykonanie kas niezmiernie co juz w odpowiednim temacie podkreśliłem ale w moim mniemaniu debata o maskotce nijak się ma do ratowania Hutnika co z Twojego postu mozna było poniekąd wywnioskowac że na tej podstawie juz zaszufladkowałes osoby "robiące" i "nierobiące" w sprawie ratowania klubu...
Każda inicjatywa jest korzystna ale jak wiesz nie posiadamy wspólnego, jednolitego planu działania. Po tym fakcie przyjdzie czas na oceny i oskarżenia.


-------------------------------------------------------------------------------------

OŻÓG 1950 pisze:Nie, nie, nie, źle się wyraziłem i nie chodziło mi o obrażanie kogokolwiek (przepraszam).

Ja nie mam bladego pojęcia o ratowaniu klubu.
Nie wiem, co się dzieje i nie wiem, co mogę zrobić.
Zresztą co ja mogę? Nic tak na prawdę.

Dlatego chciałbym zrobić coś, co mogę.
I takich osób jak ja, jest więcej.

Siedzimy, czekamy, nic nie wiemy...


Dlatego może się zajmijmy tą inicjatywą, albo inną, ale coś skombinujmy.
Zawsze to coś.


Kurde, muszę uważać, bo słowo pisane jest takie, że możemy się nie do końca zrozumieć.


Pozdrawiam


-------------------------------------------------------------------------------------

MarchewaNH pisze:Warto myśleć nad maskotką nawet w takiej jak ta smutnej sytuacji. Obserwuje forum i widziałem jak Ożóg założył temat o kasach. Z początku mało kto chyba wyobrażał sobie (a nawet sam Ożóg) że malowanie kas się ziści i to jeszcze tak szybko.

Co do maskotki to dlaczego kopiować coś od Czechów?
Może maskotką powinien być poprostu "tytułowy" Hutnik?(robotnik)

No chyba że za bardzo wam śmierdzi komuną i tym co za komuny z klubem wyprawiali, ale niewątpliwe zawód z NOWĄ HUTĄ związany ,a zwłaszcza z Hutnikiem.

Taki mój cichy głos z tłumu do tematu.


-------------------------------------------------------------------------------------

OŻÓG 1950 pisze:Ważny post w dyskusji.

Ja osobiście uważam, ze maskotką powinien być jakiś zwierzak (niekoniecznie kret). Na pewno byłoby to sympatyczniejsze i budziło pozytywne skojarzenia. A o to przecież chodzi.

Poczekajmy na inne głosy w tej sprawie.


-------------------------------------------------------------------------------------

KoKoNH pisze:Przecież może to być zwierzak-Hutnik ;)


-------------------------------------------------------------------------------------

patryk pisze:
KoKoNH pisze:Przecież może to być zwierzak-Hutnik ;)


Może bóbr, który zna 1000 bitów w sweterku Hutnika :lol:


-------------------------------------------------------------------------------------

jarkonh pisze:Nie musimy być jak falubaz żeby kopiować coś od innych, chociaż bóbr i krecik to fajne zwierza. A może by tak poszperać za czymś regionalnym, co żyje w okolicach SS.

BTW odnośnie słuszności takowej dyskusji w Naszej obecnej sytuacji to myślę że nie co za bardzo gdybać bo taka rozmowa nikomu tu w niczym nie zaszkodzi ;)


-------------------------------------------------------------------------------------

Piotrek pisze:Hutnik i górnik stoją pod agh, może lenin z nieodłączną czapką :lol: proponuje wydzielić oddzielny temat i może coś wymyślimy, to nic nie kosztuje-a potem kiedyś lub kiedyś potem się może przyda


-------------------------------------------------------------------------------------

MarchewaNH pisze:Najlepiej osobny temat założyć. Podobnie jak kasy to też może się ziścić...kiedyś


-------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lut 12, 2010 3:40 pm

KoKoNH pisze:Przecież może to być zwierzak-Hutnik ;)


No fajnie by było, gdyby zwierzak miał jakąś czapkę hutnika z kombinatu, albo jakieś okulary spawacza.

buźka_1950
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 11, 2008 12:05 pm
Lokalizacja: Dywizjonu 303

Postautor: buźka_1950 » pt lut 12, 2010 6:17 pm

ja potencjalnie mogę hasać w takim stroju za darmo :) ale niestety sam go sobie nie uszyje :p
Pasion- mogłeś być legendą- jesteś zwyczajną MENDĄ!!

MarchewaNH
Posty: 435
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 8:51 pm
Lokalizacja: Nowa Huta CA

Postautor: MarchewaNH » pt lut 12, 2010 7:47 pm

Ja bym widział naszą maskotkę w formie faceta z wielką przerośniętą głową ubranego w hutnicze barwy, albo w ubranie hutnika z kombinatu. Tak troche Bob Budowniczy ;] Z tymże to ubranie pracownika z huty za pięknie nie wygląda.
Obrazek

Jednak z tego co widze większość maskotek to zwierzaki.
Może dlatego że przyszło to do nas chyba ze stanów tak więc większość maskotek to tytułowy zwierzak klubowy. Oni tam lubują w nazywaniu klubów np Pingwiny z Denver czy inne takie, to mają łatwiej z maskotką.

A tak to wygląda w polskiej piłce
Obrazek
"Od północnego wschodu miasto narasta i wrasta w ciało starego miasta"
http://www.marchewa-plastyka.blog.onet.pl
http://new.fundacjanh.pl/enha-trip/

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt lut 12, 2010 7:56 pm

A ja zostaje przy swoim już od wielu lat 8)


Szczupak, jako nawiązanie do Suchych Stawów

Obrazek


No chyba, że chcecie Tinkyego

Obrazek
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob lut 13, 2010 1:48 am

MarchewaNH pisze:Ja bym widział naszą maskotkę w formie faceta z wielką przerośniętą głową ubranego w hutnicze barwy, albo w ubranie hutnika z kombinatu. Tak troche Bob Budowniczy ;]


Obrazek


Jeśli mogę się wtrącić, to może na początek szukajcie jakiejś grafiki, rysunków - żeby było co zamieścić na kresce, powiesić w pawilonie, dać na jakieś szale itd. itd.

A na ubranie dla wariata przyjdzie czas :)


Pozdrawiam

Rybak
Posty: 469
Rejestracja: czw gru 09, 2004 1:11 pm
Lokalizacja: OŚWIECENIA PŁD.

Postautor: Rybak » sob lut 13, 2010 10:35 am

Wy juz rzeczywiscie nie macie wazniejszych spraw w obecnej sytuacji klubu, tylko wymyślanie maskotki dla klubu, ktory jest jak narazie wielka niewiadoma... Rece opadaja :roll:
Pozdrawiam
Obrazek

Krzycho
Posty: 701
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » sob lut 13, 2010 10:56 am

zamiast tego mlota to browara mu do reki i bedzie h utnik jak malowany.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » sob lut 13, 2010 12:21 pm

Nie jest to moim zdaniem dobry motyw :lol: :lol: mi typek w tym podkoszulku na ramiączkach i kasku od kopa skojarzył się z pewną piosenką gejowską i w głowie mi teraz gra... nanananan Y M C A !! :lol: :lol: :lol:

flagus
Posty: 1527
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:54 pm
Lokalizacja: Dzielnica XVI

Postautor: flagus » sob lut 13, 2010 12:29 pm

centrum nh pisze:Nie jest to moim zdaniem dobry motyw :lol: :lol: mi typek w tym podkoszulku na ramiączkach i kasku od kopa skojarzył się z pewną piosenką gejowską i w głowie mi teraz gra... nanananan Y M C A !! :lol: :lol: :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=CS9OO0S5w2k
dla młodych nieznających "klimatu".

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.pajacyk.pl
http://www.pustamiska.pl
Jedno kliknięcie dziennie --- to chyba niewiele.

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » sob lut 13, 2010 12:35 pm

No to teraz dowaliłeś do pieca!! :lol: :lol: :lol:
KOZAK !! To mamy już hymn i maskotkę za jednym machnięciem ??


Żart panowie nie unosić się :wink:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob lut 13, 2010 1:44 pm

:)


Rybak, podyskutować można.
A maskotka byłaby już dla nowego Hutnika.

Alternatywą jest rzucić ten pomysł i nic nie robić, bo w utworzeniu nowego Hutnika, to nie wydaje mi się, żebym umiał cokolwiek zrobić.

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz lut 14, 2010 3:59 pm

Szczupak najbardziej by chyba pasował z tych propozycji ze względu na jakiś związek z Suchymi Stawami, co nie znaczy że byłaby to optymalna propozycja :)

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » ndz lut 14, 2010 4:15 pm

Obrazek
Wasting time is an important part of living.

Awatar użytkownika
blazernh
Posty: 332
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 8:14 pm
Lokalizacja: N.SZKOLNE.H
Kontakt:

Postautor: blazernh » ndz lut 14, 2010 6:24 pm

Aldaris pisze:A ja zostaje przy swoim już od wielu lat 8)


Szczupak, jako nawiązanie do Suchych Stawów

Obrazek


Myślę że to jest trafiony pomysł , chociaż można byłoby go przerobić na bardziej "groźnego". Coś jak orzeł ruch'a ^^