Hutniczy marketing

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Hutniczy marketing

Postautor: marketing » pt lip 01, 2005 6:16 am

Witam.
Nazywam się Piotr Danek. Od dzisiaj w naszym klubie pełnię funkcję Dyrektora ds. Marketingu. Jako przedstawiciel Stowarzyszenia „Suche Stawy” zastąpiłem na tym stanowisku Józefa Zdradzisza.
Mam 24 lata, wychowałem się na osiedlu Piastów. W tamtejszej podstawówce jeden z moich klasowych kolegów opowiadał mnóstwo o meczach Hutnika. Naciskałem mojego ojca tak długo, aż w końcu i mnie zabrał na pierwszy mecz. Jestem kibicem Hutnika już jedenaście lat.
Skończyłem XI LO w Nowej Hucie. 6 lipca bronię tytułu magistra na UJ, na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, ze specjalizacją Public Relations. Dotąd pracowałem w dziale sportowym portalu Hoga.pl , redakcji branżowego czasopisma „Przegląd Odlewnictwa” oraz dziale sportowym krakowskiej Gazety Wyborczej.
W Hutniku stawiane są przede mną dwa główne zadania:
-Zwiększenie wpływów z reklam;
-Zwiększenie popularności klubu.
Moja inicjatywa – zapoczątkowana tym tematem - ma na celu przekonanie kibiców, że od dziś więcej jest w waszych rękach. Nie podoba Ci się plakat meczowy – pisz co się nie podoba! Chciałbyś przyjechać na mecz rowerem i zostawić go gdzieś – pisz! Siedzisz na brudnych krzesełkach na stadionie – pisz tym bardziej! Masz pomysł, przyjaciela, który chce pomóc klubowi, masz pretensje albo wątpliwości – w miarę możliwości odpowiem na nie. Zatem teraz będzie trochę trudniej kibicom – nie wystarczy narzekać, teraz jest szansa samemu zaproponować lepsze rozwiązanie.
Jeżeli zastanawiasz się czy tak młody człowiek jest odpowiedni na to stanowisko, chciałbyś poznać jak wygląda dzień pracy dyr. ds. marketingu, jak jest moja wizja tej pracy lub masz pomysł, z którym nie wiedziałeś do kogo się zgłosić – ZAPRASZAM do klubu na spotkanie ze mną. Chętnie się czegoś od Ciebie nauczę, posłucham rad. Cel mamy przecież wspólny.
Oto informacje, które ułatwią kontakt ze mną:
Budynek klubowy, pokój 206, tam pracuję w godzinach: 7:30 – 15:30 (!ale z uwagi na charakter pracy – poszukiwania/spotkania ze sponsorami, proponuję wcześniejsze umówienie się na spotkanie). Numer telefonu do pokoju: 644 12 00 (bezpośredni) lub 644 33 05 (przez sekretariat). Piszcie na email: hutnikmarketing@poczta.onet.pl . Gdyby nie było mnie w pokoju - nr komórkowy to: 696420482. Wieczorami jest jeszcze możliwość kontaktu przez GG – 2490003.
Dziękuję za wszelką pomoc. Liczę na owocną współpracę.
Z góry dziękuję też za ewentualne życzenia powodzenia, gratulacje itp. Proszę, nie wpisujcie ich tutaj - nie rozmywajmy tematu. Niech znajdą się tutaj rzeczy do poprawienia, do rozpoczęcia, do zrobienia, niech to będzie miejsce na wszelkie idee mowiące jak usprawnić pracę hutniczego marketingu.
Ostatnio zmieniony wt lip 19, 2005 10:33 pm przez marketing, łącznie zmieniany 1 raz.

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » pt lip 01, 2005 8:39 am

No więc na początku chciałem powiedzieć że cieszy mnie fakt że wreszcie w zarządzie jest osoba kochająca swój klub. :D A teraz

:arrow: ja już kiedyś chyba o tym wspominałem. dobrze by było gdyby ktoś projektował plakaty na mecze ale nie takie duże jak ma klub. Byłyby to zwyczajne kartki A4 które mógłbyś druknąć i porozwieszć na swoim os. Taki projekt byłby zamieszczany np tydzień przed meczem i przynajmniej całe os by wiedziało o której jest mecz.

:arrow: Przedewszystkim moim, że tak powiem wymaganiem :lol: wzgledem pana jest stałe informowanie w tym dziale co się dzieje w klubie. :wink:

:arrow: na to że krzesełka są brudne nikt nie powinien narzekać bo wszyscy mają iść do H :wink: poza tym kto chce to bierze sobie jedną stronę gazety z domu i jest ok.

:arrow: jeszcze jeżeli chodzi o plakaty uważam że na mieście jest za mało tych robionych przez klub. przecież można organizować akcje żeby kibice rozwieszali także plakaty klubowe zrobić zbiórkę i pojeździmy po NH i porozwieszamy :)

:arrow: No i jeszcze ostatnia moja proźba do pana. Czy rozmowy z Mittalem są jeszcze do wznowienia :?: przecież ostatnio Mittal steel Poland zmienił prezesa może ten będzie bardziej chętny do rozmów od poprzedniego :?

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » pt lip 01, 2005 8:44 am

Bartek - co do tego:

jeszcze jeżeli chodzi o plakaty uważam że na mieście jest za mało tych robionych przez klub. przecież można organizować akcje żeby kibice rozwieszali także plakaty klubowe zrobić zbiórkę i pojeździmy po NH i porozwieszamy

a konkretnie chodzi mi o rozwieszanie plakatów, niestety ale jak byś zawiesił plakat, na słupie jakiejś firmy bez jej zgody miałbyś trochę problemów później, także rozklejanie zostaw firmom do tego stworzonych...

Awatar użytkownika
snuff
Posty: 957
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 3:10 pm

Postautor: snuff » pt lip 01, 2005 9:09 am

Z Twojego dossier wynika, że byłeś związany z mediami. Co zamierzasz zrobić aby Hutnik częściej gościł w prasie o radiu bądź TV nie wspomnę?

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 211
Rejestracja: wt maja 03, 2005 9:43 am
Lokalizacja: Plac Centralny

Postautor: Robin » pt lip 01, 2005 9:15 am

Zgadzam się absolutnie ze wszystkimi, zarówno projektami jak i zwłaszcza pytaniami wystawionymi przez Bartka! Również bardzo proszę o odpowiedź na powyższe. Dziękuję.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt lip 01, 2005 9:25 am

moje propozycje:


:arrow: wprowadzenie biletów grupowych

aktualnie kosztują one 6 zł (ulgowe) myślę że dobrym rozwiązaniem by było wprowadzenie biletu za 20 zł na który by mogły wejść powiedzmy 4 osoby (30 zł-7 osoób itd) . Często są takie sytuacje ze chłopaki z osiedla idą na mecz, proponują to też kolegom z ławy, niestety nawet te 6 zł czasem ejst problemem. Myślę że pozwoliło by to zaaktywizowac osiedla na których jest sporo kibiców Hutnika ale tylko nieliczni chodzą na mecze (są takie niestety w Starej Hucie)



:arrow: ułatwienie korzystania z boiska wielofunkcyjnego dla kibiców Hutnika

dawniej kibice mieli możlwość spędzania całych dni na "serialach sportowych" na SS, teraz można by to powtórzyć w formie "Sobota-grają nasi, niedziela-gramy my") a konkretnie żeby posiadacze biletu z meczumieli możliwość tańszego koszystania z boiska na drugi dzień czy nawet w tygodniu (jakiś konkretny rabat , nawet 40-50%, albo po prostu zrobic to tak zeby wykup biletu był równoznaczny z 50-cio procentową opłata za mozliwość korzystania z boiska)

to samo tyczyć się powinno karneciarzy

Suche Stawy to nasz drugi dom-nie mozemy ograniczac przebywania tam do bywania raz na 2 tygodnie na meczu u siebie :!:


:arrow: wprowadzenie informatora meczowego

niekoniecznie gazetka z prawdziwego zdarzenia jak kolorowy TH, po prostu zwykła kartka formatu a4 złożona na pół, a tam wieści z obozu Hutnika, przedmeczowe rozmowy, info o przeciwniku, oraz...reklamy (mam informator z takiej Kmity-tam na jednej stronie jest ze 15 emblematów rożnych firm, jakiś grosz napewno z tego jest
cena 1 zł cyz nawet 50 gr, to akurat nie nastawione na zysk lecz na INFORMACJE (nie wszyscy mają dostep do neta, nie kazdy kupuje krakowskie dzienniki)



:arrow: konkursy dla najwierniejszych

przykładowo po każdej rundzie dla osób które mają komplet biletów z meczy u siebie, bedzie rozlosowany karnet albo 50% znizka do jego zakupu. Można uhonorowac najwierniejszych takze poprzez szlaik bądx kosuzlke klubową
to samo powinno się tyczyć osób zaliczających np 3 wyjazdy w rundzie


:arrow: coś dla najmłodszych

spotkania z dziecmi w szkołach podstawowych i gimnazjach, piłkarzy trenerów oraz kibiców. doskonała promocja klubu
obejmowanie skromnym nawet patronatem "dni sportu w szkołach" przykładowo Hutnik zajmie się nagrodami dla zwycięzców turnieju pilki noznej w jakiejś szkole-dając upominki: repliki koszulek lub coś innego

dbanie o to aby w Nowohucki placówkach były w gablotkach w okolicach sal informacje o Hutniku chcoiazby kalendaż lub terminarz meczy



jak jeszcze coś wymyśle to napiszę


BarteKSH pisze: na to że krzesełka są brudne nikt nie powinien narzekać bo wszyscy mają iść do H :wink: poza tym kto chce to bierze sobie jedną stronę gazety z domu i jest ok.


ha, a ja mysle ze jest inne rozwiązanie :!: myśle ze bardzo dobrze wiesz jakie
Ostatnio zmieniony pt lip 01, 2005 11:19 am przez dUfio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skrzydlaty
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 15, 2004 12:45 pm

Postautor: Skrzydlaty » pt lip 01, 2005 9:32 am

Witaj Piotrku!!! (Pozwól, że nie będziemy sobie "pan-ować"...) :wink:

Spraw do poukładania w naszym ukochanym klubie jest mnóstwo, z czego na pewno zdajesz sobie sprawę... Ja na początku Twojej pracy chciałbym na razie zwrócić uwagę na jedną sprawę, która moim zdaniem wymaga BARDZO pilnej interwencji:

:arrow: OFICJALNA STRONA INTERNETOWA!!! Jak my mamy szukać sponsora, reklamować się jako perspektywiczny klub, mówić że klub może być wspaniałą inwestycją, skoro ostatni wpis na "www.Hutnik.bci.pl" pochodzi z dnia... 1 grudnia 2004??? :shock: Czy to znaczy, że kibiców w ogóle nie interesuje to co się dzieje w klubie? - Pytanie jest oczywiście retoryczne, ale z zewnątrz tak to chyba niestety musi wyglądać... :( Myślę, że najlepszym pomysłem byłoby podpisanie umowy o dzieło z kimś kto podejmie się szybkiego uaktualniania strony na BIEŻĄCO. "Wolontariat" raczej bym w tym wypadku wykluczył, bo wiadomo, że po jakimś czasie zapał do webmasterki stopniowo wygasa... Natomiast jak ktoś będzie do tego zobowiązany umową i będzie rozliczany z efektów swojej pracy, to na pewno efekt będzie zupełnie inny!!! :!:

Na początek właśnie taka myśl... Mam nadzieję, że znalezienie osoby, która by się tego podjęła (za pieniążki!) nie będzie aż takie trudne. :)

SERDECZNIE CIĘ POZDRAWIAM, I BARDZO LICZĘ NA TO, ŻE DZIĘKI TOBIE COŚ SIĘ WRESZCIE ZACZNIE ZMIENIAĆ NA LEPSZE W NASZYM KLUBIE!!!
MYŚLĘ, ŻE MASZ U NAS - KIBICÓW HUTNIKA - BAAAAARDZO DUŻY KREDYT ZAUFANIA... - LICZYMY NA CIEBIE :!: :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
abcdefgh
Posty: 1017
Rejestracja: czw mar 17, 2005 3:32 pm

Postautor: abcdefgh » pt lip 01, 2005 9:49 am

Witam
Według mnie w kwesti biletów powinno być tak jak mówił wcześniej dUfio
Można wprowadzić bilety grupowe.
Mozna też poprostu obniżyć ich ceny do starej opłaty (5 i 10zł) Niby jest to tylko złotówka różnicy ale niektórzy których znam zrezygnowali z chodzenia na mecze po podwyżce cen biletów. 5 za ulgowy i 10 złotych normalny to według mnie maksymalna cena za bilety.
Hutnik SKARPA

tommyl
Posty: 659
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 5:19 pm
Lokalizacja: z Suchych Stawów

Postautor: tommyl » pt lip 01, 2005 10:49 am

:arrow: Witam Dyrektora!

Padlo juz wiele ciekawych i trafnych propozycji, jednak realizacja niektorych z nich wymaga niestety nakladow finansowych.
Moglibysmy wziasc przyklad z Garbarni. Widzieliscie liste Jej sponsorow.
To nie sa ogromne koncerny czy firmy, ale zwykle srednie przedsiebiorstwa, ktore daja kasa na klub (moze i niewielka ale zawsze).
Hutnik tez ma cichych kibicow. Przeciez na SS przychodzilo po 15 tys ludzi. :!:
Nasz Dyrektor to pomyslowy chlopak, wiec wierze ze cos sie ruszy w tej sprawie!

A sponsor sie pojawi - napewno - ale na stadionie musi byc ze 2 tys osob, a nie 500. Pojawiaja sie ciagle te same twarze. Wiec blet grupowy - dobry pomysl.
Trzeba namawiac niezdecydowanych, ktorzy mowia "moze pojde", "jak nie bedzie padac" itp. Nie pamietam ile razy bylem chory po :ulewnym meczu".

:arrow: Oficjalna strona Hutnika.
Ten problem zostal juz poruszony. Jest chyba 5 ston o naszym klubie - wiekszosc na serwerach typu "prv". Brakuje nam oficjalnej. Jest jakis projekt (na naszym forum podano linki) - ale bez zainteresowania "GORY" nic z tego nie wyjdzie.
Sponsorzy mieli by na naszej stonie swoje reklamy. A nasza strone odwiedzaliby rozni ludzie. Wielki baner umieszczono by na boisku z adresem strony internetowej.

:arrow: Z tym wiaze sie kolejna sprawa - Hutnik w mediach!
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie, ale pan Augustynek i Starowicz nie palaja uczuciem do Hutnika. Od czasow 3 - ligowych - informacje sa tylko zdawkowe a relacje filmowe ograniczone do minimum.
Pamietam, ze gdy gralismy derby z Cracovia, to relacja oczywiscie byla dluzszaaaa... :evil:
Panie Dyrektorze - Piotrek, jako osoba zwiazana ze srodkami masowego przekazu - i to nie tylko z powodu wyksztalcenia ale i doswiadczenia, popracuj nad tym tematem!
Znasz odpowiednich ludzi. Mozna w radiu rozreklamowac, ze Hutnik gra dzis mecz! Takie radio mialoby swoja reklame na stadionie. Mysle ze takie 20 sek wzmianki 3 razy na dzien w radiu daloby sie zalatwic.

:arrow: Plakaty.
Ostatni raz plakat Hutnika po drugiej stronie krakowa niz SS widzialem chyba jeszcze w 1 lidze. A Pan K. powiedzial ze jego sukcesem bylo zaoszczedzenie pewnej kwoty na plakatach??????? Madry chlop :?
Trzeba nad tym popracowac.

:arrow: Ostatnia sprawa jaka porusze w tym poscie to te brudne krzeselka. Nie chodzi tu o to by wszyscy szli do H!
Mozna zorganizowac taki "wolontariat" - 20 osob (moze by sie wiecej znalazlo) - i je umyc. W zamian jakis karnecik na 2-3 meczyki!
Wiekszosc w tyg pracuje dlatego np ja w sobote popijajac piwko poswiecilbym ze 2-3 godz na pomoc Hutnikowi. Najtansze rozwiazanie!

To tyle na teraz. Pozdro!
Obrazek Obrazek

KTO KOCHA TEN WIERZY - TYLKO Hutnik!!!

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » pt lip 01, 2005 11:09 am

Ja mam pomysł co do biletów meczowych : proponował bym nie jak mówil dufio bilety grupowe ,a bilety rodzinne w cenie powiedzmy 13 zł .Oraz karnety na krótkie okresy czasu naprzykład na 3 mecze

Moim zdaniem jakis zysk klubu powinien pochodzic z pamiątek klubowych.Sugerował bym otworzenie sklepiku z pamiątkami(tj. koszulki szaliki,informatory) co napewno uszczesliwilo by kibiców ,a takze kilka zlotych wpadlo by do kieszeni klubu.

Jezeli chodzi o promocje meczów ligowych:mysle iz niezlym pomyslem byloby tak jak to zrobila Wanda Kraków(zuzel) naprzyklad w mojej szkole,a mianowicie pojawienie sie plakatów informacyjnych o mechach hutnika w okolicach sal gimnastycznych.

Naraaie mam tyle pomysłow jesli mi cos wpadnie do głowy do napewno dopisze

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt lip 01, 2005 11:38 am

tommyl pisze: Nie pamietam ile razy bylem chory po :ulewnym meczu


heh ja na meczu ze Stalą zmoklem przej... a dzien po napisałem maturke na 81% wiec tyo nie jest zaden argument :D


ale przejdzmy do dalszych konkretnych pomysłów:


Gadżety, gadzety i jeszcze raz Gadżety :!: :!: :!:

myslałem ze mnie krew zaleje jak na wakacyjnym spotkaniu z działaczami ktoś tam z klubu mowil ze "nie robimy bo nikt tego nie kupi".
a Tu przez anstepny rok poszło koszulek Hutnika grubo ponad 100 (Stow, ksiegarnia, 1950, tomex)

ile klub z tego miał?

możliwości jest mnóstwo, wystarczy tylko chcieć, poszperać po necie, wyłozyć kilkaset zł.

oczywiście wszystko musi być uzgodnione z kibicami (GT) ale to już prywatnie z panem dyrektorem :)



co do sprzątania jak najbardziej ! robiliśmy to rok temu, zrobimy też teraz.
organizacja teraz niestety bedzie musiał się teraz zająć ktos inny, jak znajde chwilkę to na pewno pomoge

w sobote popijajac piwko poswiecilbym ze 2-3 godz na pomoc Hutnikowi


fajnie ze tez inni maja podobne podejscie jak legendarna ECz'04 :D - Tu sie wychowaliśmy, tu jest nasz dom...

pablo
Posty: 1555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:27 am
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

marketing

Postautor: pablo » pt lip 01, 2005 12:01 pm

witam mój pomysł na przyciągnięcie widzów to
losowanie pamiątek (szaliki , proporczyki ,kubki itp ) w przerwach
spotkań u siebie . wiem że wiązało by się to z końiecznością znalezienia
sponsora ale koszt takiego przedsięwzięci nie byłby duży
15 spotkań X 10 np szlików X 15 zł =2250zł
a to dla kilku nawet małych firm nie jest nierealne
pozdrawiam

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: marketing

Postautor: dUfio » pt lip 01, 2005 12:08 pm

pablo pisze:15 spotkań X 10 np szlików X 15 zł =2250zł


wez pod uwagę ze potrzeba 150 szali, a przy takiej ilosci koszt na pewno nie wyniesie 15 zł ;)
więc koszty idą w dół

Awatar użytkownika
RSG
Posty: 1087
Rejestracja: wt sie 24, 2004 7:59 am

Postautor: RSG » pt lip 01, 2005 12:17 pm

mogę was zapewnić ze większość waszych propozycji pokrywa się z tym co Piotr ma zamiar zrobić/zaproponować wapniakom z zarządu.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lip 01, 2005 2:02 pm

1. Co do pamiątek klubowych...
Pamiętam jak już dawno temu był otwarty kiosk na stadionie, przy pierwszej bramie wejściowej. Teraz ten kiosk jest pusty, zamknięty i zaniedbany...
Kurde ileż ja tam nakupowałem proporczyków, przypinek itd.
Trzeba by to odnowić.

2. Druga sprawa - wizerunek samego stadionu - proponowałbym aby na dachu klubu, na tej widocznej białej części, pojawił sie napis "Hutnik S.S.A."

3. Co do reklam: poprzez internet, na stadionie, ale także przez głośniki.
Pamiętam jak za czasów pierwszej ligi szła taka nutka: "...Super Expres ze sportowych stron..." i coś tam dalej, a więc było już robione coś takiego i uważam, że trzeba to reaktywować. Następną sprawą jest to, aby stadion zawsze, przed każdym meczem wyglądał tak, jakby to miałbyć najważniejszy mecz w historii - tzn. rozwieszone flagi klubowe na tych dwóch masztach, wszystko perfekcyjnie, każdy szczególik.

4. Muzyka - zdecydowanie odpada stara muzyka z lat 80, należy puszczać jakąś fajniejszą ;) No i sprawa wychodzenia piłkarzy z tunelu - właśnie wtedy pasowało by puścić jakąś zagrzewającą do boju muzyczkę. Stosunkowo niedawno, jak dla mnie, zaniosłem do klubu płytę z chyba trzema wersjami eye of the tiger i jeszcze czwartą inną muzyczką, żeby to puścili przy wychodzeniu z tunelu. Mieli sobie wybrać wersję i co? Kurwa głąby puściły w przerwie :!: 3 razy eye of the tiger w różnych wersjach. Katastrofa :!: Te dziadki potrafią spaprać każdy pomysł. Wyszło fatalnie.

5. Powrócił bym też to wynoszenia przez piłkarzy flag i przekazywaniu ich do młyna.

6. Marzy mi się też maskotka klubowa... Ale jaka :?: I czy w ogóle na dzień dzisiejszy ten pomysł jest warty poświęcenia uwagi :?: Hmm zostawiam to Wam do przemyślenia.

7. Jeszcze jedna sprawa - wiele osób chciało zamontowania koszy, aby nie brudzić stadionu - myślę, że to też trzeba zrobić.

8. No i hmm można by zamontować specjalne rampy przy wejściach, do których można by przypiąć rower.

9. Hmm kiedyś nagrody dla kibiców fundowała Tele Pizza - dlaczego teraz już nas nie sponsorują :?: To taki przykład, ale jest wiele firm, do których można by wrócić i pokazać, że teraz jest lepiej.

10. Jeszcze jeden pomysł - hmm a może jakiś większy - no nie bilbord, ale jednak większy plakat dzień przed meczem zawieszony pod zegarem na Placu Centralnym :?: To było by coś. Tylko, żeby był wyrażny i atrakcyjny.

11. Hmm a co ze sponsorami piwnymi :?: Czy dalej obowiązuje zakaz reklamowania piwa na stadionie? Chyba nie - najprostszy przykład to Legia i jej Królewskie. Myślę, że browar chętnie by coś zasponsorował, w końcu wszyscy kibice piją piwo :lol:

12. W ogóle można by zapytać o sponsoring, nawet najdrobniejszy Carrefoura i Geanta, są przecież blisko nas. Pod Karkowem zdaje się jest rozlewnia Coca Coli - też by można ...

13. Jeden z wyżej postawionych kibiców ;) hehe sorki, że odbieram Ci Twój pomysł, mówił mi kiedyś o pomyśle organizowania na parkingu przed klubem kina samochodowego.

14. Przydały by się też rozprowadzenie ulotek z informacją, ze mamy sztuczne boisko i że można je wynająć - wciąż wiele osób o nim po prostu nie wie. Pasowało by poroznosić te ulotki zwłąszcza po osiedlach, gdzie meiszkają nadziani ludzie heh. Inne tego typu boiska mają takie duże kolejki, więc dużo ludzi na pewno chciało by podjechać na Suche Stawy.

15. Następny pomysł - Liverpool ma napis nad bramą "You`ll never walk alone". Hmm zróbmy sobie napis: "Suche Stawy" W końcu nasz stadion ma nazwę, która może być naszą dumą, można by z tego wyrobić markę.

16. Nie wiem też co z tym dodatkiem do Gazety Krakowskiej, czy jeszcze jest, ale w każdym razie niech będzie jak najdłużej.

17. Kolejny pomysł - wyremontować i odświeżyć kible na stadionie, żeby było czyściutko i schludnie. Najwyższy czas zamienić te sracze w schludne, czyste, zadbane łazienki z wcetami. Toi Toie odpadają, to jest pójście na łatwiznę. Gruntowny remont kibli.

18. Loża dla vipów - taki trochę chyba jednak nierealny pomysł na trzecią ligę - otóż loża jest pod dachem, a dach ma takie zakrzywienie na dół i od spodu są tam lampy - otóż można by przyczepić z 3, 4 monitory, na których leciały by informacje dla sponsorów nagrane wcześniej na video - coś w stylu telewizyjnego programu informacyjnego. Wszystkie szychy siedzące w tym miejscu miałby by wtedy wgląd we wszystkie akcje organiozwane przez Hutnika oraz we wszystkie możliwe drogi reklamy. Jeśli to nie wyjdzie to chociaż jakieś tablice, na których były by napisane możliwości sponsoringu i reklamy, no i obowiązkowo adres oficjalnej strony www.

19. Co do sponsorów - proponuję rozmowy z Restauracją A`la Kmita. Kiedyś nas sponsorowała - może znowu się uda. Trzeba przedstawić sytuację, że nadchodzi młodość i zainteresować restaurację.

Nie zgadzam się z postami, że takie małe poprawki nie mają sensu, na stadionie ma być przede wszystkim fajnie, żeby w końcu zauważyła to jedna, później druga gazeta i powoli, powoli coś zaczęło się zmieniać na lepsze.

Ma może ktoś pomysł jak przyciągnąć starych kibiców? Mój ojciec np. mówi, że nie będzie chodzić dopóki rządzą złodzieje... Nie wiem jak go przegadać, choć to przecież on zabrał mnie pierwszy raz na mecz.
Myślę, że powinno być coś skierowane także do takich ludzi, aby się przekonali, że warto wrócić na Suche Stawy.
Tylko jak? Ma ktoś jakiś pomysł?

Na razie tyle :)

Pozdrawiam 8)
Ostatnio zmieniony pt lip 01, 2005 6:09 pm przez OŻÓG 1950, łącznie zmieniany 7 razy.