Hutnik Kraków za pieniądze miasta

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
BOBASBK
Posty: 923
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:26 pm

Postautor: BOBASBK » sob maja 05, 2007 1:55 pm

W tym roku pewnie nie będzie problemu z Boiskiem ( Hala Balonoawa) i składowaniem balonu - BO GO WOGÓLE NIE ZŁOŻĄ .... :lol:
Hutnik Kraków

misiek
Posty: 1173
Rejestracja: pt gru 24, 2004 11:58 am
Lokalizacja: nowa huta

Postautor: misiek » sob maja 05, 2007 9:27 pm

Od wczoraj jest złożone!!Beż docinek,tylko byś pomóg jak składaliśmy!! :wink: Jak zwykle dużo się tu gada,a kija robi.Życie.

Awatar użytkownika
BOBASBK
Posty: 923
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:26 pm

Postautor: BOBASBK » czw sie 09, 2007 8:07 pm

http://www.dziennik.krakow.pl/public/?2 ... 01/01.html

Stadion Hutnika będzie miał 2 klase UEFA. Pomieści około 13 tys widzów ,będzie wyposażony w sztuczne oświetlenie i zadaszony w 75 procentach.
Euro 2012 w Krakowie.........


Stadion Wisły będzie miał najwyższą klasę "Elite" i docelowo będzie mógł pomieścić 34 tys. widzów. Wstępnie szacuje się, że na dokończenie jego modernizacji potrzeba jeszcze około 230 mln zł. Trzeba mieć jednak na uwadze ciągle rosnące ceny materiałów budowlanych i robocizny.
- Przez najbliższe lata teren stadionu będzie placem budowy. Liczymy więc na wyrozumiałość kibiców, którzy sami zwracali się do prezydenta Krakowa o szybką modernizację obiektu. Ze względu na wielkie zainteresowanie inwestycją, z jaką Kraków do tej pory się jeszcze nie zmierzył, o wszystkich planach miasta zamierzamy mieszkańców i kibiców szczegółowo informować. W tym celu w najbliższym czasie zorganizujemy z nimi spotkanie - zapowiada dyr. Janik.
W związku z przygotowaniami do Euro 2012 zostaną też zmodernizowane stadiony Cracovii i Hutnika, brane pod uwagę jako obiekty treningowe. Stadion Cracovii ma być w standardzie III klasy UEFA. Jego pojemność wyniesie około 17 tys. widzów. Obiekt w całości będzie zadaszony. Na dachu zostanie zamontowane sztuczne oświetlenie. Stadion Hutnika będzie miał II klasę UEFA. Pomieści około 13 tys. widzów, będzie wyposażony w sztuczne oświetlenie i zadaszony w 75 procentach.
Pieniędzy na inwestycje stadionowe miasto na razie musi szukać we własnym budżecie. - Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ma zamiar wystąpić do premiera Jarosława Kaczyńskiego z zapytaniem - czy Kraków może liczyć także na jakieś dodatkowe środki z budżetu centralnego - zaznacza dyr. Janik.
Nie zapomniano też o piłkarskich ośrodkach za miastem, w których przygotowywałyby się drużyny uczestniczące w mistrzostwach. Zaproponowano m.in.: Brzesko, Libiąż, Myślenice, Proszowice i Zabierzów. Przygotowanie ośrodków leży w kompetencji innych gmin. W zakresie koordynowania prac i dotrzymania terminów Biuro ds. Euro 2012 liczy na obiecaną pomoc marszałka województwa małopolskiego. Biuro to zajmuje się nie tylko koordynacją inwestycji sportowych, ale również komunikacyjnych i turystycznych.
- Mamy zapewnienia inwestorów, że do 2012 r. w Krakowie powstaną nowe hotele, a istniejące zarezerwują odpowiednią liczbę miejsc dla kibiców. Do 2010 r. ma być rozbudowane lotnisko w Balicach, którego przepustowość wzrośnie do 8-9 mln osób. W przypadku inwestycji drogowych najważniejsza będzie budowa Trasy Balickiej, mającej zapewnić szybki dojazd z portu lotniczego do stadionu Wisły. Przygotowywane są materiały do ogłoszenia procedury przetargowej na opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji ustalenia lokalizacji drogi. Planujemy, że inwestycja powinna się rozpocząć w 2009 r. Ten termin pozwoliłby nam zdążyć przed 2012 r. - informuje dyr. Janik.
Przestrzega jednak przed popadaniem w euforię. Dość przypomnieć niedawne oświadczenie, w którym prezydent Krakowa wyraża zaniepokojenie, że minister sportu i turystyki Elżbieta Jakubiak w ostatnich wystąpieniach wskazuje jedynie cztery polskie miasta Euro 2012 - bez Krakowa. W przesłanej do UEFA przez Polski Związek Piłki Nożnej dokumentacji - zgodnie z wymogiem - wśród gospodarzy mistrzostw podano Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk, a na liście rezerwowej znalazły się Kraków z Chorzowem. Polska zabiega o uwzględnienie sześciu miast. O wyborze aren Euro 2012 ostatecznie w 2010 r. zadecydują przedstawiciele UEFA. Dyrektor Janik komentuje: - O tym, że UEFA na równi traktuje wszystkie sześć miast świadczy przesyłanie do nich tej samej korespondencji. Uważam, że sukces możemy odnieść jedynie wspólnie, bez rywalizacji między miastami. Dlatego chcielibyśmy, aby minister Jakubiak jednym tchem wymieniała sześć polskich miast.


źródło: dziennik polski/www.dziennik.krakow.pl
Hutnik Kraków

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw paź 11, 2007 6:29 pm

pzdr Osiek

Awatar użytkownika
BOBASBK
Posty: 923
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:26 pm

Postautor: BOBASBK » czw paź 25, 2007 3:10 pm

Hutnik Kraków

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » czw paź 25, 2007 4:04 pm

Poczekamy, zobaczymy...
Hutnik

SEBA_HKS
Posty: 255
Rejestracja: czw maja 05, 2005 6:10 pm

Postautor: SEBA_HKS » czw paź 25, 2007 7:36 pm

a ja bym chcial takiego "kwadraciaka"jak np na wisle . TO BY BYŁO COS
B'98

nowohucianin
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 09, 2007 10:15 pm

Postautor: nowohucianin » pt paź 26, 2007 5:51 pm

a ja bym chcial zeby nie rozkradli tej kasy!

:R:L:X:
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 11, 2006 8:52 pm
Lokalizacja: z turbowni...

Postautor: :R:L:X: » śr paź 31, 2007 9:22 am

KOMPROMITACJĄ nie tylko dla mnie ale dla wielu znajomych bedzie sprawa NIE wyburzenia tych pseudo trybun osadzonych na wałach, na których oglądalność kończy się na 3-cim rzędzie od góry...

zrównać z ziemią obecne trybuny i zrobić kameralny kwadrat coś w stylu jak na Wiśle na max. 10 tyś bo więcej nam nie potrzeba wogóle.

Ja nie wyobrażam sobie robienia zadaszenia na tzw. zakrętach , jeszcze nie widziałem nigdy czegoś takiego nigdzie... albo pójdą na łatwiznę i wyburzą tylko łuki i zadaszą te 75% co właśnie zostanie na starych niskich wałach z ziemi lub wyburzą obecne wały i przybliżą nowe trybuny do boiska stawiając je na starej bieżni... albo... odnowią bieżnię (być może w celu organizowania w przyszłości jakichś mitingów lekkoatletycznych) i za bieżnią powstaną nowe trybuny (tam gdzie obecnie je mamy).
Przecież na coś muszą wydać 40 mln ! oświetlenie dostaniemy zapewne w spadku po Cracovii, która będzie miała nowe, koszty wymiany murawy na podgrzewaną (bo zapewne też to będzie) to są koszty rzędu 800 tyś. do 1 mln 200 tyś max... nie wiem ile wyniesie remont całego budynku socjalno-sprawozdawczego ale może w granicach tak na oko kilka milionów ... ? Centrum Edukacji i Sportu w NH za chwilę zostanie oddane do użytku, pozostaną jeszcze te drogi dojazdowe i parkingi - kwota rzędu również kilku milionów. Sumując to wszystko czyli: BUDYNEK SPRAWOZDAWCZO-SOCJALNY, OŚWIETLENIE, DROGI DOJAZDOWE I PARKINGI TO WYDATEK WIELKOŚCI ok. 10 mln jak na mój gust... zostaje zatem 30 mln na same trybuny i zadaszenie także siłą rzeczy te kompromitujące wały powinny na chłopski rozum zostać wyburzone i zrobione nowe fundamenty - wyższe o te kilka rzędów (obecnie jest ich bodajże 11 ? ) , pod innym kątem nachylenia z niskim ogrodzeniem. Blamażem byłoby pozostawienie trybun osadzonych na wałach w latach 50-tych, które miałyby być wizytówką dla kilkuset dziennikarzy z różnych krajów, piłkarzy , trenerów i menedżerów...

Módlmy się żeby ktoś kto będzie robił projekt odnawiania naszego stadionu - pomyślał logicznie...
PRZYWIĄZANIE DO BARW KLUBOWYCH OD 1991 ROKU... HKS NA ZAWSZE !!!

Awatar użytkownika
abcdefgh
Posty: 1017
Rejestracja: czw mar 17, 2005 3:32 pm

Postautor: abcdefgh » pt lis 02, 2007 4:35 pm

Obrazek

Mój amatorski projekt stadionu, jak ktoś bedzie chciał mogę wkleić projekt z perspektywy przeciwległej trybuny.

gooryl
Posty: 328
Rejestracja: pt sie 24, 2007 9:26 am
Lokalizacja: ze znowu

Postautor: gooryl » pt lis 02, 2007 4:41 pm

abcdefgh pisze:Obrazek

Mój amatorski projekt stadionu, jak ktoś bedzie chciał mogę wkleić projekt z perspektywy przeciwległej trybuny.



zajebisty !! :shock:
Przy Arce wierne jest Przy Arce HKS !!!

fan
Posty: 970
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » pt lis 02, 2007 5:11 pm

Jasne, że wklejaj ! Zajebisty projekt !

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pt lis 02, 2007 6:50 pm

projekcik fajny :D ale brakuje mi na nim naszego zajebistego zegara :wink: Suche Stawy bez niego, to już nie to samo

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt lis 02, 2007 6:56 pm

Ten projekt kojarzy mi się trochę ze stadionem Wisły. Dziwny pomysł na jedna trybunę "łuk", a drugą prostą. Raczej jak na Suche Stawy to takie coś było by bardzo trudne do wykonania, przynajmniej tak mi się wydaje.

Szkoda że sektor H zniknął. Mi bardziej by się podobał stadion hmm jakby to nazwać, eliptyczny :)
pozdro.

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pt lis 02, 2007 8:59 pm

Huteusz zrob projekt, prosze cie jako twoj fan club.powaga
pzdr Osiek