ocena pracy marketingowca

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » ndz mar 05, 2006 10:17 am

viki pisze:Jezeli okaze sie, ze to prawda i takich przykladow jest (daj Boze!) wiecej, to masz Piotrze moje przeprosiny oraz zgrzewke dobrego piwa!
Bardzo jestem ciekaw... I szczerze powiem, ze mam wielka ochote kupic to piwo!


HDS pisze:<link>mam nadzieje ze cos z tej zgrzewy mi wpadnie ;]


viki pisze:HDS: czy cos Ci wpadnie z tej zgrzewki, to ja nie wiem... :)


Piter - daj znac jak sie "piwo" od Vikiego u Ciebie pojawi :-)

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » ndz mar 05, 2006 10:42 pm

Fragment artykulu "Wyborczej".

Nowa Huta Rugby Klub - trening na drugie urodziny

Nowy trener, choć tylko na jeden trening; nowe stroje, (...)

Na urodziny rugbyści dostali też nowe stroje. Szef zespołu podpisał umowę z agencją NH Style, która od soboty będzie ubierać zawodników z stroje z logo "I Love NH". To oznacza, że chłopaki z Oświecenia będą promować dzielnicę nie tylko w dzielnicy, ale także za granicą. Podczas wyjazdów na mecze. A te już w planach (...)

Czy przypadkiem ich nie pogonilismy? Cos mi sie przypomina, ze w zamknietym temacie "NH project: Promuj Naszą Dzielnice!!! Noś się z klasą:>" to chyba oni oferowali ciuchy. Sprawy nie znam, wiec nie chce sie wypowiadac. Nie wiadomo co to za stroje, byc moze jakis chinski badziew. Nie wiem tez, czy byly by do wykorzystania przez naszych pilkarzy. Ale troche to cienko wyglada: Oswiecenia (czlonkowie rugby club chyba nie sa emocjonalnie zwiazani z Hutnikiem - jezeli sie myle, na Oswiecenia nie mieszkam juz 3 lata, to niech mnie ktos poprawi) bedzie rozslawiac Nowa Hute... A Reprezentacja Nowej Huty?

Tutaj link do strony z calym tekstem:

http://miasta.[usuwamy]/krakow/1,35798,3196123.html


Pozdrowienia!

viki

Ps. Piotrze - czekam na potwierdzenie listy nowych reklamodawcow na Suchych Stawach. Piwo ciagle jeszcze w sklepie :)
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
Czarny_nh
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 13, 2006 1:22 am
Lokalizacja: Huta

Postautor: Czarny_nh » pn mar 06, 2006 5:22 am

Oswiecenia (czlonkowie rugby club chyba nie sa emocjonalnie zwiazani z Hutnikiem )



Wcale nie sa zwiazani z Hutniczkiem. A poza tym oni tak I LOVE NH ze ja "dziekuje" :D:D. Przynajmniej tak mi sie wydaje :P.

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » pn mar 06, 2006 8:47 am

Czarny_nh pisze:... Przynajmniej tak mi sie wydaje :P.
to moze jak nie jestes czegos pewien to niepisz tego? hee? bedzie o wiele lepiej dla Ciebie i dla reszty....

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » pn mar 06, 2006 1:51 pm

NH Style czy I love NH nie jest jakoś ściśle przypisana do Hutnika. Ma promować Nową Hutę i może to robić Rugby Club z Nowej Huty.

Co do wspierania Reprezentacji NH to nowe dresy są współudziałem NH Style i NH NS!. Wprawdzie ten udział nie był jakiś wielki, ale mieli przy tym udział. Podobnie jak w minionym sezonie kilkakrotnie zawodnicy wychodzili na mecz w koszulkach NH Style a następnie te lądowały wśród kibiców na trybunach. Na ostatnim kalendarzu widać jak cały sztab szkoleniowy jest w koszulkach I love NH.

Ale może niech fachowo się wypowiedzą osoby z NH Style. Tak czy siak nie siać tu jakiś plotek i doszukiwać się problemów tam gdzie ich nie ma.

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » pn mar 06, 2006 9:25 pm

Oto firmy, z którymi skutecznie rozmawiałem nt reklamy na Hutniku:
1) banner nad kasami: Budimex Dromex;
2) banner pod balonem: Jako Sport;
3) reklama na biletach: Hut Plus, Avant (powodzenie zawdzięczam Snuffowi);
4) reklama na terminarzach: Barbakan;
5) sponsor meczu: Hektor Ochrona.

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » pn mar 06, 2006 9:26 pm

haha wypije sobie z piterkiem piwko haha :P

Junior
Posty: 1231
Rejestracja: pt sie 27, 2004 7:59 pm

Postautor: Junior » pn mar 06, 2006 11:39 pm

Jedna prosba tylko, jak ktoś chce oceniac prace marketingowca to niech weźmie pod uwagę to że nie ma On ŻADNYCH środków pieniężnych na swoje działania. i wiekszość akcji(plakaty, załozenie kasy za kalendarze, oferty reklamowe dla firm, opłata grafitti itp.) sponsoruje ze swoich własnych pieniedzy i nie musi ich na to przeznaczać(a tak na prawde to wiekszość swojej pensji wydaje na wymienione wyżej akcje) więc większość wypłaty przeznacza na promowanie klubu i próby pozyskania sponsorów. Cieżko działac jako marketingowiec bez żadnych środków pieniężnych na swoja działalność i musząc wydawać własne pieniądze w tym celu.

P.S. sorry Piotrek wiem że nie chciałeś o tym mówic ale myślę że ta informacja przyda sie ludziom chcącym oceniac Twoja prace
"Hutniczy chłopie bądź na Topie"

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » wt mar 07, 2006 8:30 am

Piotrze:

Po pierwsze moje przeprosiny: firm, ktore pozyskales dla Hutnika, nie jest zbyt wiele - ale jednak sa. To mniejszy lub wiekszy, ale sukces. Jako, iz sie mylilem (widac niezbyt dokladnie czytalem forum i utkwilo mi w pamieci jak pisales kiedys, ze wszystkie firmy jakie reklamuja sie na Suchych Stawach, to ciaglosc po poprzednim marketingowcu) przyjmij moje przeprosiny!

Po drugie: oceniajac Cie nie mialem wiedzy, iz nie dysponujesz zadnymi srodkami finansowymi na dzialalnosc marketingowa. Trudno w zwiazku z tym oczekiwac, ze owoce Twojej pracy beda finansowo odczuwalne. Trudno ukladac plan marketingowy, nie majac kasy.

Po trzecie : informacja o przekazywaniu znacznej czesci swojego uposazenia dla potrzeb Hutnika... Wielki szacunek dla Ciebie.

Po czwarte: moje zdanie na temat nazwy Twojej funkcji pozostaje bez zmian - marketing, to bardzo szeroki zakres. Z uwagi na taka, a nie inna sytuacje finansowa uwazam, ze rzeczywiscie pozostaje Ci skupic sie na dzialalnosci PR (dosc osobliwej - bez pieniedzy) probujac dzialac szerzej. Rownoczesnie jestes dyr. ds marketingu - i to przy ocenie Twojej pracy jest dla oceniajacego mylace.

Po piate: staraj sie, pomimo wszystko, dawac info nt. obecnej sytuacji z Mittal-em. To sprawa bardzo nas wszystkich interesujaca. Pisalem o tym we wczesniejszym wpisie. Nie chodzi o ocene szans na podpisanie kontraktu. Wystarczy informacja, ze sprawa jest jeszcze aktualna, ze ktoś w dalszym ciagu rozmawia.

Po szoste: w niedlugim czasie dotrze do Ciebie anonsowana przeze mnie przesylka :)

Piotrze, zycze sukcesow!


viki
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
patria
Posty: 51
Rejestracja: czw lis 04, 2004 8:31 pm

Postautor: patria » wt mar 07, 2006 8:49 am

Zabiorę gło poraz pierwszy w tej dyskusji. Piotrek n ie bedę Ci tu pisał że robisz kawała dobrej roboty bo o tym wiesz.:)

Odniosę się do NH STYLE i RUGBY CLUB NH. WSparcie drużyny rugbystów nie było większe od wsparcia akcji Piotrka , i wspólnych akcji Suchych Stawów i Klubu na naszych śmieciach. Co do samego klimatu panującego w drużynie
NHRC to powiem tyle - Najcięższym zawodnikiem i jej podporą jest chłopak z naszego podwórka ( kumaci wiedzą kto to). A od wczoraj prowadzone są ozmowy aby spróbować trochę z asymilować rugbystów i zciągnąć ich razem z ich dyscypliną na Suche Stawy.

pozdr
ZDROWIE DZIEWIĘĆDZIEŚIĘCIU OŚMIU BUTCHERSÓW!!!

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » wt mar 07, 2006 1:48 pm

patria pisze:...Najcięższym zawodnikiem i jej podporą jest chłopak z naszego podwórka ( kumaci wiedzą kto to). A od wczoraj prowadzone są ozmowy aby spróbować trochę z asymilować rugbystów i zciągnąć ich razem z ich dyscypliną na Suche Stawy...
. "Chlopak z naszego podworka" i to juz reprezentant Polski :P w w/w dyscyplinie. Co do sprowadzenia NHRC na SS bylo by to dobre posuniecie, chlopaki mieli by jakies cywilizowane zaplecze do treningow, dodatkowa promocja SS jak i samego NHRC wynikajaca ze wspolpracy miedzy obiema instytucjami, ... zreszta podejzewam ze wielu chlopakow skusi sie na treningi w NHRC jak beda trenowali(a moze i grali) na SS.

Pozdro

Awatar użytkownika
patria
Posty: 51
Rejestracja: czw lis 04, 2004 8:31 pm

Postautor: patria » wt mar 07, 2006 6:45 pm

Święte słowa HDS. SS ma być centrum sportu. Wszystko co kojaży się ze sportem w NH powinno probować powiązać z SS. Im wiecej i bardziej urozmaicone dyscypliny tym lepiej. Amen[/url]
ZDROWIE DZIEWIĘĆDZIEŚIĘCIU OŚMIU BUTCHERSÓW!!!

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » śr mar 08, 2006 4:08 pm

patria pisze:...Im wiecej i bardziej urozmaicone dyscypliny tym lepiej. Amen
ehhhh swego czasu kolarstwo, brydz, lyzwiarstwo figurowe, szachy, sporty motorowe, szachy, lekkoatletyka, siatkowka, koszykowka, pilka reczna, pilka nozna, boks.... a dzis? Pilka nozna, "polowicznie" kosz, w przyszlosci sporty wspinaczkowe i rugby(?)... oby sie tych dyscyplin namnozylo na SS

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » śr mar 08, 2006 4:39 pm

viki pisze:Piotrze:

Po pierwsze moje przeprosiny: firm, ktore pozyskales dla Hutnika, nie jest zbyt wiele - ale jednak sa. To mniejszy lub wiekszy, ale sukces. Jako, iz sie mylilem (widac niezbyt dokladnie czytalem forum i utkwilo mi w pamieci jak pisales kiedys, ze wszystkie firmy jakie reklamuja sie na Suchych Stawach, to ciaglosc po poprzednim marketingowcu) przyjmij moje przeprosiny!

Po drugie: oceniajac Cie nie mialem wiedzy, iz nie dysponujesz zadnymi srodkami finansowymi na dzialalnosc marketingowa. Trudno w zwiazku z tym oczekiwac, ze owoce Twojej pracy beda finansowo odczuwalne. Trudno ukladac plan marketingowy, nie majac kasy.

Po trzecie : informacja o przekazywaniu znacznej czesci swojego uposazenia dla potrzeb Hutnika... Wielki szacunek dla Ciebie.

Po czwarte: moje zdanie na temat nazwy Twojej funkcji pozostaje bez zmian - marketing, to bardzo szeroki zakres. Z uwagi na taka, a nie inna sytuacje finansowa uwazam, ze rzeczywiscie pozostaje Ci skupic sie na dzialalnosci PR (dosc osobliwej - bez pieniedzy) probujac dzialac szerzej. Rownoczesnie jestes dyr. ds marketingu - i to przy ocenie Twojej pracy jest dla oceniajacego mylace.

Po piate: staraj sie, pomimo wszystko, dawac info nt. obecnej sytuacji z Mittal-em. To sprawa bardzo nas wszystkich interesujaca. Pisalem o tym we wczesniejszym wpisie. Nie chodzi o ocene szans na podpisanie kontraktu. Wystarczy informacja, ze sprawa jest jeszcze aktualna, ze ktoś w dalszym ciagu rozmawia.

Po szoste: w niedlugim czasie dotrze do Ciebie anonsowana przeze mnie przesylka :)

Piotrze, zycze sukcesow!


viki
Szacunek dla Marketingowca za włożoną pracę, a dla Ciebie, że umiałeś się przyznać do złej oceny...
Pozdrawiam :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » śr mar 08, 2006 7:40 pm

az te słowa z piosenki cisna sie na usta:D "Hutnik Kraków rugby sie niczego nie boi:P" nie no jak to sie cos powiąze z Hutnikiem to sam zaczne z checia trenowac!
Hutnik Centrum B