Nowe działania HOTmarketingowe

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
hotmind
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 14, 2008 1:58 pm
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Postautor: hotmind » śr wrz 03, 2008 12:02 pm

k0stuch pisze:http://projekty.hotmind.pl/Hutnik/plakaty/1024x768.jpg taki plakat moglibyście wypuścić, chodzi taki prostokąty na ścianę...


Z tego co wiem, Piotrek już puścił projekt w kilka miejsc, a efektem tych działań ma być informacja jak, gdzie, kiedy i za ile można wydrukować takie plakaty.

vitoss pisze:Wedlug mnie jak dajecie zawdonika nie dawajcie co chwile tej bialej ramki bo to nie jest ladne(...)


Masz rację - biała ramka wokół zawodnika nie jest najpiękniejszą rzeczą na tym plakacie, ale jest to celowy zabieg (bynajmniej nie chodzi o problem wycięcia zawodnika - spójrz na włosy Pasiona). Dlaczego celowy? W naszej sesji zdjęciowej zawodnicy są ubrani w białe i niebieskie koszulki - niebieski piłkarz, na prawie niebieskim tle nam zniknie... a że chcemy utrzymać jedną formę graficzną od początku do końca, to musieliśmy już przy "białych" użyć ramki. Ale zobacz, że i tak sie zmniejsza systematycznie przy każdym plakacie :)

markow pisze:Plakaty meczowe - na TAK
strona internetowa - na NIE


Dlaczego na nie? Proszę napisz dokładnie swoje uwagi, bo po to ten wątek chciałem stworzyć. Piszcie pomysły i konkretne uwagi, tak żebyśmy mogli się do tego odnieść lub zmienić.


Co do samej strony internetowej, to mamy mieszane odczucia sami w ekipie. Dlaczego? Otóż jest utrzymana w innym stylu niż plakaty (cienie, gradienty, uwypuklenia etc.) i zastanawiamy się czy nie iść w jednym kierunku (tylko czy akurat ten plakatowy jest słuszny? :))

Natomiast co to samego pomysłu Stefka_Burczymucha, to w miejscu gdzie są informacje o karnetach będzie coś na zasadzie "zmieniających się klocków" w których będą różne informacje (o karnetach, o wyjazdach, o ostatnim meczu itd.) - pomysłów na to jest multum.

Proszę Was - atakujcie nasze projekty i piszcie co byście zmienili patrząc z Waszego punktu widzenia - ale konkretami, że "nie fajne jest to, to i to...", bo tylko w taki sposób możemy zrobić krok do przodu :)

:idea: Mamy z Piotrkiem jeszcze jeden pomysł - karty zawodników - tylko pytanie w jakiej formie widzielibyście to i czy ogólnie jest sens robić ileś setek (bo tylko taka ilość w chodzi w grę przy dobrym druku) każdego zawodnika z drużyny.
Hutnik Kraków oddział Myślenice

MAX
Posty: 905
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: spoza Nowej Huty

Postautor: MAX » śr wrz 03, 2008 2:19 pm

hotmind pisze::idea: Mamy z Piotrkiem jeszcze jeden pomysł - karty zawodników - tylko pytanie w jakiej formie widzielibyście to



w nt wydano karty hokeistów, tak się prezentowały:

przód - http://i38.tinypic.com/34xgzfo.png

tył - http://i38.tinypic.com/muhr1u.png


karty można było kupić luzem
lub też były jako dodatek do gazety(krakowskiej/dziennik polski); dokładnie nie pamiętam


na podhalu było ciśnienie na te karty - coś a'la kolekcjonerska mania kart nhl i nba w latach 90tych w całej Polsce, każdy musiał je mieć



u nas? ambitny, ale ciężki pomysł do zrealizowania
pojawiłby się zapewne problem z ich potencjalnymi nabywcami

mr.Vitaminka
Posty: 1856
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » śr wrz 03, 2008 3:07 pm

oj, a mnie się wydaje że takie karty to byłby strzał w dziesiątke, a jeśli to miały by być karty do gry...w karty :) to już w ogóle bomba
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr wrz 03, 2008 4:47 pm

z piłkarzami to slabo z oprawami prędzej 8)

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr wrz 03, 2008 4:57 pm

Hmm jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze...

Drobna rzecz... Może ładniej wyglądało by - dużą czcionką Hutnik i małą sportowa spółka akcyjna... w lewym górnym rogu

Zamiast Hutnik S.S.A.

To S. S. A. mi jakoś nie pasuje :)

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr wrz 03, 2008 5:06 pm

racja, a jesli juz samobiczowanie to z zachowaniem zasad poprawnej polszczyzny-SSIE

mr.Vitaminka
Posty: 1856
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » śr wrz 03, 2008 5:17 pm

dUfio pisze:z piłkarzami to slabo z oprawami prędzej 8)


z gołymi babami to masakra :)

z piłkarzami sam bym może kupił, co może dać rozeznanie ile ludzi kupi to na pewno :wink:
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr wrz 03, 2008 9:27 pm

dUfio pisze:racja, a jesli juz samobiczowanie to z zachowaniem zasad poprawnej polszczyzny-SSIE


heheee nie chodziło mi o to, ale taka interpretacja też jest dobra :lol:

Awatar użytkownika
MarianHKS
Posty: 1015
Rejestracja: pn sie 23, 2004 8:10 pm

Postautor: MarianHKS » śr wrz 03, 2008 10:22 pm

Warto jeszcze pomyśleć jak zrobić ,żeby o Hutniku było głośno .Promocja nie może dotyczyć tylko nas kibiców mających dostęp do internetu ale też tych którzy kupią bilet zjedzą kiełbaską , inny słowy trzeba wreszcie dostać się do mediów . Może jakiś rzecznik prasowy?
Hutnik Centrum B

dzuhas
Posty: 2361
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » śr wrz 03, 2008 10:56 pm

w poniedzialkowej wyborczej nie bylo wznmianki o zwyciestwie Hutnika !
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
markow
Posty: 814
Rejestracja: sob sie 28, 2004 4:10 pm

Postautor: markow » śr wrz 03, 2008 11:06 pm

markow pisze:Plakaty meczowe - na TAK
strona internetowa - na NIE


Już wyjaśniam, uprzedzam że widziałem już wcześniej zarówno ten "splash screen" jak i wygląd już wewnątrz serwisu. Jedyne co mi się podoba to kolorystyka, poza ładną grafiką jest za dużo "sklepikarstwa", to ma być serwis informacyjny klubu a nie sklep z gadżetami, a tak wygląda pierwsza strona, nazwa klubu jest za małą czcionką i wraz z białym kolorem powoduje że praktycznie jej nie widać.
Z drugiej strony już kiedyś przerabialiśmy ekran powitalny, nie sprawdziło się i zrezygnowaliśmy, co do wnętrza serwisu nie będę się jeszcze wypowiadał, bo nie został tu przedstawiony.

Pozdrawiam
Markow
-------------------------------------------------------
Forever Hutnik - Czyzyny HKS

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » czw wrz 04, 2008 12:40 am

Jesli karty to tylko z golymi babami! No moze nie calkeim golymi, mogly by miec na sobie takie namalowane koszulki HKSu.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » czw wrz 04, 2008 4:07 pm

czemu namalowanymi koszulkami a nie ubranymi? ;)

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » czw wrz 04, 2008 4:26 pm

bo to maja byc GOŁE baby

Awatar użytkownika
hotmind
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 14, 2008 1:58 pm
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Postautor: hotmind » pt wrz 05, 2008 1:31 am

markow pisze:
Już wyjaśniam, uprzedzam że widziałem już wcześniej zarówno ten "splash screen" jak i wygląd już wewnątrz serwisu. Jedyne co mi się podoba to kolorystyka, poza ładną grafiką jest za dużo "sklepikarstwa", to ma być serwis informacyjny klubu a nie sklep z gadżetami, a tak wygląda pierwsza strona, nazwa klubu jest za małą czcionką i wraz z białym kolorem powoduje że praktycznie jej nie widać.
Z drugiej strony już kiedyś przerabialiśmy ekran powitalny, nie sprawdziło się i zrezygnowaliśmy, co do wnętrza serwisu nie będę się jeszcze wypowiadał, bo nie został tu przedstawiony.

Pozdrawiam
Markow


Rozumiem Twój punkt widzenia. Sam jestem zazwyczaj przeciwny takiemu rozwiązaniu, ale...

:arrow: http://www.manutd.com/
:arrow: http://www.legia.com/
:arrow: http://www.zaglebie-lubin.pl/

Dodatkowo warto przypomnieć sobie akcję sprzed jakiegoś czasu, kiedy DominetBank oferował wszystkim klubom karty kredytowe z herbem i wszystkie drużyny z tej akcji (a było ich wiele) miały strony startowe.

Serwiś "w środku" chcemy przedstawić stricte informacyjnie (wersja grafiki, którą widziałeś odpadła w przedbiegach, dlatego jej nie pokazuję). Natomiast przed wejściem w główne www, chcemy dać możliwość przejścia do sklepu, możliwość zaprezentowania w formie graficznej czegoś ważnego dla klubu etc. Logosy partnerów pojawiły się tam (inspirowane ManUtd :)) żeby w sumie zapchać miejsce.

Sądzę, że ekran startowy na chwilę obecną będzie DOBRYM rozwiązaniem - można dzięki temu uzyskać bezpośrednie przejścia do najważniejszych działów serwisu, bo zajawek można zrobić więcej niż dwie.

PS. W przyszłym tygodniu zaprezentujemy nową wersję grafiki (mam nadzieję, że przez weekend jakoś zbierzemy do kupy Wasze KONKRETNE propozycje) zgodną ze stylem plakatów (który się chyba wszystkim podoba).
Hutnik Kraków oddział Myślenice