Koszty organizacji meczu

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lis 20, 2009 7:38 am

Ochrona na meczach nie musi mieć licencji tylko uprawnienia na członka służb porządkowych.
Nie jestem do końca pewien ale licencje musi mieć szef ochrony.

Daro1950 pisze:Pojebana ustawa bo nigdy nie można założyc ile kibiców przyjdzie na mecz...


Ustawa faktycznie nie jest najlepsza, oblicza się to na podstawie pojemności stadionu i średniej liczby widzów w poprzednich meczach, lub na podstawie ilości biletów jaką przygotował organizator

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lis 20, 2009 12:01 pm

dzuhas pisze:lukratywnym a nawet lukrujacym :)


Ło kurwa :lol: :lol: :lol:

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pt lis 20, 2009 12:36 pm

BINGONH pisze:
Daro1950 pisze:Pojebana ustawa bo nigdy nie można założyc ile kibiców przyjdzie na mecz...


Ustawa faktycznie nie jest najlepsza, oblicza się to na podstawie pojemności stadionu i średniej liczby widzów w poprzednich meczach, lub na podstawie ilości biletów jaką przygotował organizator


Ustawa definiuje to tylko cześciowo:

Art. 3) Ilekroć w ustawie jest mowa o:
(...)
7) liczbie miejsc dla osób na imprezie masowej - należy przez to rozumieć liczbę udostępnionych przez organizatora miejsc na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem, hali sportowej albo w innym budynku lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, ustaloną na podstawie przepisów prawa budowlanego i przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej;

Czyli pewnie należy rozumieć że według ustawy, decydujace znaczenie ma pojemnośc obiektu a dokładniej ta pojemność stadionu, ktora jest udostepniona dla widzów w czasie danego meczu, zgodnie z normami bezpieczeństwa. Cała reszta pewnie zależy od interpretacji.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lis 20, 2009 12:40 pm

Jeszcze pytanie ARES którą ustawę cytujesz?
Bo ostatnio weszła w życie nowa nie studiowałem jej dokładnie ale podobno jest zapis że liczba ochrony zależy od maksymalnej pojemności stadionu.
Co w przypadku np. Hutnika jest kompletną głupotą

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pt lis 20, 2009 12:47 pm

BINGONH pisze:Jeszcze pytanie ARES którą ustawę cytujesz?
Bo ostatnio weszła w życie nowa nie studiowałem jej dokładnie ale podobno jest zapis że liczba ochrony zależy od maksymalnej pojemności stadionu.
Co w przypadku np. Hutnika jest kompletną głupotą


Cały czas cytuję: Ustawę z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. Nr 62 poz. 504 z 2009 r.), obowiązująca od dnia 1 sierpnia 2009 roku.

Tutaj jest tekst ustawy:
http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2009/62/poz.504.htm

Z tego co wiem to do 1 sierpnia 2009 obowiązywała stara ustawa, którą ta powyższa zastąpiła. Nie wiem, byc może jest coś nowszego, ale nie znalazłem.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt lis 20, 2009 1:41 pm

Nie ta jest póki co najnowsza