Koszty organizacji meczu

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » czw lis 19, 2009 5:36 am

Informacja pisze: Na zero przy organizacji meczu klub wychodzi przy 1143 (dokładnie policzyłem) sprzedanych biletach. Wszystko poniżej tej liczby (czy to 400 czy to 700) to tylko - mniejsze lub większe - dokładanie do interesu. Jedyna kategoria, która ewentualnie byłaby uprawniona w Twoim poście to "mniejsza strata", bo do zysków to jeszcze daleko.


Znalazłem ten post i po wielkim zastanowieniu mam pytanie.
Nie powinno być to tajemnicą, wiec ja i na pewno wielu kibiców, chciało by wiedzieć, jakie konkretnie klub ponosi koszty przy organizacji jednego meczu??
Według Twoich wyliczeń klub musi sprzedać 1143 bilety co daje sumę 8001 zł!! aby wyszedł na zero.
Wybacz, ale taka suma jest zdecydowanie przesadzona.
Bo jeśli chodź w połowie była by taka kwota, w III lidze nie grała by ŻADNA z obecnych drużyn!!
Nie stać by było nikogo.
Mam swój rozum i swoje sympatie!!

Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw lis 19, 2009 7:28 am

Kosoviak - a nie widzisz różnicy w kosztach pomiędzy organizowaniem meczu na Hutniku a np. na Garbarni?
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

giovanni
Posty: 364
Rejestracja: wt sty 18, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: giovanni » czw lis 19, 2009 10:29 am

a jakie metalu to są takie nadzwyczajne koszty?
- Hutnik NOWA HUTA -

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw lis 19, 2009 11:26 am

giovanni - pierwsze z brzegu: ilość ochroniarzy, zegar elektryczny, ilość kasjerów. Nigdzie nie napisałem, że to są NADZWYCZAJNE koszty, tylko że u nas są wyższe.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Informacja
Posty: 105
Rejestracja: czw lip 09, 2009 11:28 am

Postautor: Informacja » czw lis 19, 2009 12:20 pm

metal pisze:giovanni - pierwsze z brzegu: ilość ochroniarzy, zegar elektryczny, ilość kasjerów. Nigdzie nie napisałem, że to są NADZWYCZAJNE koszty, tylko że u nas są wyższe.


Kolejne które można dorzucić: koszty zabezpieczenia medycznego, koszty zabezpieczenia ppoż., prąd na obiekcie etc. Ziarnko do ziarnka... Niemniej jednak należy przyznać, że większość z tej kwoty (8 tys. złotych) pochłania ochrona. I tu uprzedzę kolejne pytanie: Tak, ochrona jest konieczna, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych i nie można z niej zrezygnować.

A tak w ogóle Kosoviaku, skoro wiesz lepiej, że ta suma jest przesadzona, to po co pytasz?

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » czw lis 19, 2009 12:23 pm

a Sukurs i CM Ujastek reklamujecie za darmo, tak ? czy może oni za reklamę zabezpieczają imprezę ?
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » czw lis 19, 2009 1:48 pm

Kolejne które można dorzucić: koszty zabezpieczenia medycznego, koszty zabezpieczenia ppoż., prąd na obiekcie etc. Ziarnko do ziarnka... Niemniej jednak należy przyznać, że większość z tej kwoty (8 tys. złotych) pochłania ochrona. I tu uprzedzę kolejne pytanie: Tak, ochrona jest konieczna, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych i nie można z niej zrezygnować.

A tak w ogóle Kosoviaku, skoro wiesz lepiej, że ta suma jest przesadzona, to po co pytasz?
[/quote]

Po to pytam aby Nas, kibiców nie oszukiwać, że sekcja piłkarska przynosi straty.
Rozmawiałem przed chwilą z kolegą pracującym w ochronie ile kosztuje wynajęcie pracowników na potrzeby zabezpieczenia meczu piłkarskiego.
Koszt to góra 20 zł za godzinę. niech będzie 20 ochroniarzy,( tylu nie widziałem) pomnóżmy to przez 3 h daje sumę 1200 zł
więc jaką większość tej kwoty pochłania ochrona??
dodajmy do tego ten prąd na zegar (ile może wziaść za 2 godziny??) niech bedzie 200 zł. woda mocno przesadzone 100 zł daje sumę 1500.
nie wydaje mi się aby straż oraz służba medyczna razem wzięły 1000 zł. ale niech tak będzie, da to sumę 2500 zł
na co idzie reszta? (5500 zł)?
Mam swój rozum i swoje sympatie!!



Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » czw lis 19, 2009 1:48 pm

O ile dobrze slyszalem to Sukurs i CM Ujastek byli reklamowani tylko na ostatnim meczu, który podobno zgodzili sie obsługiwać za darmo (?). Na innych meczach pewnie stawki były normalne, dlatego reklam nie słyszałem.

Rozumiem że kwestie ochrony reguluje ustawa ale wszyscy wiemy jak wyglada rzeczywistość. Skoro ochorona pochłania najwieksze koszty to czy można na zwykłych meczach chociaż ograniczyć ich liczbę tak żeby było taniej? Wystarczy popatrzeć na inne kluby tej ligii (np. Garbarnia) i widać że tam "gwizdają" na kwestie ochrony, ochroniarzy można często policzyć na palcach jednej ręki, w dodatku obiekty pozostawiają sporo do życzenia (niektóre nawet nie są w pełni ogrodzone, brak krat, buforow itp.) a frekwencja jest zbliżona do naszej. Wiec jak to możliwe że gdzie indziej można i nikt nie robi problemów?

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » czw lis 19, 2009 1:55 pm

mysle ze na zwyklych mecza mogloby paru kibicow stanac jako ochrona tak przeciez robiono na innych stadionach
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

Informacja
Posty: 105
Rejestracja: czw lip 09, 2009 11:28 am

Postautor: Informacja » czw lis 19, 2009 2:32 pm

Kosoviak pisze:Kolejne które można dorzucić: koszty zabezpieczenia medycznego, koszty zabezpieczenia ppoż., prąd na obiekcie etc. Ziarnko do ziarnka... Niemniej jednak należy przyznać, że większość z tej kwoty (8 tys. złotych) pochłania ochrona. I tu uprzedzę kolejne pytanie: Tak, ochrona jest konieczna, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych i nie można z niej zrezygnować.

A tak w ogóle Kosoviaku, skoro wiesz lepiej, że ta suma jest przesadzona, to po co pytasz?


Po to pytam aby Nas, kibiców nie oszukiwać, że sekcja piłkarska przynosi straty.
Rozmawiałem przed chwilą z kolegą pracującym w ochronie ile kosztuje wynajęcie pracowników na potrzeby zabezpieczenia meczu piłkarskiego.
Koszt to góra 20 zł za godzinę. niech będzie 20 ochroniarzy,( tylu nie widziałem) pomnóżmy to przez 3 h daje sumę 1200 zł
więc jaką większość tej kwoty pochłania ochrona??
dodajmy do tego ten prąd na zegar (ile może wziaść za 2 godziny??) niech bedzie 200 zł. woda mocno przesadzone 100 zł daje sumę 1500.
nie wydaje mi się aby straż oraz służba medyczna razem wzięły 1000 zł. ale niech tak będzie, da to sumę 2500 zł
na co idzie reszta? (5500 zł)?[/quote]

Sekcja piłkarska przynosi straty czy się to komuś podoba czy nie. Gdyby nie był to zasłużony przez tyle lat klub, tylko normalna firma działająca normalnie na rynku to każdy rozsądny właściciel już dawno by ją zaorał.

Powiedziałem: skoro wiesz lepiej, to nie pytaj, bo mija się to z celem. Teraz idź i przejdź po firmach ochroniarskich, które mamy na rynku i powiedz im, że wynajmujesz 20 ludzi do zabezpieczenia przez 4 h meczu piłkarskiego i dajesz im 1200 zł. Może Cię nie wyśmieją.

Pomysł z kibicami jako "ochroną" już kiedyś, dawno temu, na tym forum padł. Po pierwsze: ilu kibiców ma licencje? A nawet jeśli by można to było ominąć, to - biorąc pod uwagę reputację kibiców Hutnika - idźcie potem z tym pomysłem i przekażcie go policji. Na pewno przyklaśnie z zachwytem.

Ilość ochroniarzy na imprezie masowej też jest ściśle regulowana przez przepisy ustawy, więc nie może być tak, że zamiast 20 (czy 18 - tylu chyba standardowo jest na meczu Hutnika) klub zażyczy sobie np. 3.

CM NH i Sukurs tylko na ten jeden mecz pracowały za darmo, poza tym Hutnika, jak każdy inny podmiot, obowiązują normalne, rynkowe stawki. Impel pracował za 2/3 zwyczajowej stawki. Dzięki temu koszt meczu w Czarnymi to dla klubu, z tego co wiem, między 5 a 5,5 tys. zł.

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » czw lis 19, 2009 3:10 pm

Tym postem udowodniłeś mi że, żaden z Ciebie kibic Hutnika i cały zarząd robię wszystko aby właśnie zaorać tak zasłużony klub jak Hutnik.

Dlatego wolę lepiej nic wiecej nie pisać co nalezy zrobić z tym pożal się Boże cały zarządem.

Jakbym nie miał racji odnośnie wynajęcia ochrony nie pisałbym nic, okradacie ten klub jak tylko się da, pisząc że jedynie przynosi straty.
TOBET dał kasę jedynie dla piłkarzy, nie dal dla ... którzy pierdzą w stołek.

Ten cały zarząd nie umiałby prowadzić nawet zakładu pogrzebowego, który powinien się nazywać "ostatnia droga"
Nawet trupy by im spierdol...

Ale to jest tak jeśli są nieodpowiednie osoby na nieodpowiednim miejscu.

Kij że pomieszałem pare tematów ale się wkur... zdenerwowałem

Klub należy przekazać Nam kibicom!!
Mam swój rozum i swoje sympatie!!



Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

vitoss
Posty: 1224
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » czw lis 19, 2009 3:34 pm

Kosoviak pisze:
Klub należy przekazać Nam kibicom!!


Nikt Ci nie broni wykupienia wiekszości udziałów ;]

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » czw lis 19, 2009 3:45 pm

A ja mam skrzywione zawodowo pytanie do Informacji/Prezesa.

Z racji tego, że cały czas mówimy o części remontowej i sportowej, to nurtuje mnie taka oto kwestia. Czy taki podział istnieje również w momencie księgowania kosztów??? Jeśli tak to idąc tym tokiem myślenia:
co oprócz uposażeń piłkarzy, kosztów organizacji meczów i wyjazdów, CZĘŚCI KOSZTÓW WYNAGRODZEŃ ADMINISTRACJI (bo logika nakazywałaby, że np. Prezes, księgowa, kadry i sekretarka w dobie ostatnich lat, kiedy to część remontowa miała więcej zleceń - aby większą część kosztów wynagrodzeń tych osób księgować na część remontową. Podobnie rzecz się ma z zaległościami podatkowymi..) oraz utrzymania obiektów sportowych składa się na koszty części sportowej???

A jeśli nie, to dlaczego nie wydziela się księgowo tych dwóch rzeczy???
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » czw lis 19, 2009 4:28 pm

Prosta sprawa.

Kosoviak daje namiary na tą tanią ochronę. Prezes dzwoni i wszyscy sa szczęśliwi. No chyba że jest dużo racji w postach Kosoviaka to wtedy wszyscy szczęśliwi nie będą.

widmo huta
Posty: 102
Rejestracja: sob lis 15, 2008 7:14 pm
Lokalizacja: Bohaterów Września

Postautor: widmo huta » czw lis 19, 2009 4:48 pm

skoro taka bieda w kasie informacjo to powiedz mi dla kogo w tej chwili się świecą światła naszym stadionie od 16 chyba nasi nie trenują przy jupiterach.