Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Aldaris » pt sty 27, 2023 5:58 am

Sam nie wiem co byłoby lepsze. Dwa skrajne przypadki to Śląsk Wrocław, czyli moloch, który świeci pustkami i nie da się go wypełnić w żaden sposób, bo we Wrocławiu słabo było z frekwencją odkąd pamiętam. Drugi przykład to Raków, jego niewielki i mało atrakcyjny dla oka stadion. Dodatkowo kłopoty jeśli chodzi o grę w Lidze Europy. Tak źle i tak niedobrze.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: sikorek_nh » pt sty 27, 2023 6:16 am

Dla mnie wzorem jest stadion Karwiny w Czechach.

http://stadiony.net/stadiony/cze/novy_mestsky_stadion_karvina

Pojemnosc moglaby byc nieco wieksza, ale calosc zostala zrealizowana za 47 mln zlotych. Malo a stadion mega ciekawy. Nachylenie trybun pozwala ogladac mecze w komfortowych warunkach. Zadaszone trybuny dookola stadionu a pojemnosc w ich przypadku wynosi tylko niecale 5000. U nas mozna byloby zrobic te 8000 co wedlug mnie I tak jest sufitem. Jesli zapelnilibysmy 4000 to i tak bylaby petarda.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Aldaris » pt sty 27, 2023 8:21 am

sikorek_nh pisze:Dla mnie wzorem jest stadion Karwiny w Czechach.

http://stadiony.net/stadiony/cze/novy_mestsky_stadion_karvina

Pojemnosc moglaby byc nieco wieksza, ale calosc zostala zrealizowana za 47 mln zlotych. Malo a stadion mega ciekawy. Nachylenie trybun pozwala ogladac mecze w komfortowych warunkach. Zadaszone trybuny dookola stadionu a pojemnosc w ich przypadku wynosi tylko niecale 5000. U nas mozna byloby zrobic te 8000 co wedlug mnie I tak jest sufitem. Jesli zapelnilibysmy 4000 to i tak bylaby petarda.


Ładny, przyznaję. Zwłaszcza budynek klubowy, który jest fajnie i oryginalnie wkomponowany.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: bn » pt sty 27, 2023 12:39 pm

sikorek_nh pisze:
Tym bardziej po co robic wiekszy? Lepiej miec mniejsze koszty utrzymania + wiekszy % zapelnienia niz zeby swiecil pustkami.

Jasne. Nie było moją intencją aby budować większy niż 12 000. Myślę że rozmiarowo i koncepcyjnie idealne byłoby co będzie mieć Zagłębie S. Stadion powinien też spełniać z pewnym zapasem wymogi europejskich pucharów gdybyśmy do nich kiedyś awansowali.

fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: fan » pt sty 27, 2023 4:28 pm

Ponoć sponsor ma ambitne plany wobec Hutnika, więc bezcelowe jest budować jakąś miniaturkę na 4000. Stadion na 8-10 tys. optymalny, żeby nie trzeba było się tułać w przypadku awansu do pucharów, jeśli wierzyć mocarstwowym planom inwestora :D

mr.Vitaminka
Posty: 1858
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: mr.Vitaminka » pt sty 27, 2023 8:17 pm

fan pisze:Ponoć sponsor ma ambitne plany wobec Hutnika, więc bezcelowe jest budować jakąś miniaturkę na 4000. Stadion na 8-10 tys. optymalny, żeby nie trzeba było się tułać w przypadku awansu do pucharów, jeśli wierzyć mocarstwowym planom inwestora :D


Można gdzieś poczytać lub posłuchać o tych rzekomych "mocarstwowych planach inwestora"?
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: wojo77 » pt sty 27, 2023 9:51 pm

mr.Vitaminka pisze:
fan pisze:Ponoć sponsor ma ambitne plany wobec Hutnika, więc bezcelowe jest budować jakąś miniaturkę na 4000. Stadion na 8-10 tys. optymalny, żeby nie trzeba było się tułać w przypadku awansu do pucharów, jeśli wierzyć mocarstwowym planom inwestora :D


Można gdzieś poczytać lub posłuchać o tych rzekomych "mocarstwowych planach inwestora"?

Chyba tylko wypowiedź Kandela :lol:

mr.Vitaminka
Posty: 1858
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: mr.Vitaminka » pt sty 27, 2023 10:32 pm

wojo77 pisze:
mr.Vitaminka pisze:
fan pisze:Ponoć sponsor ma ambitne plany wobec Hutnika, więc bezcelowe jest budować jakąś miniaturkę na 4000. Stadion na 8-10 tys. optymalny, żeby nie trzeba było się tułać w przypadku awansu do pucharów, jeśli wierzyć mocarstwowym planom inwestora :D


Można gdzieś poczytać lub posłuchać o tych rzekomych "mocarstwowych planach inwestora"?

Chyba tylko wypowiedź Kandela :lol:


może źle zrozumiał i miało być, że 1liga w 3 lata hehe
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

Andrew
Posty: 216
Rejestracja: wt sie 31, 2004 10:56 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Andrew » pt sty 27, 2023 11:00 pm

Gorzej jak zle usłyszał, a miała być 3liga w 1 rok :shock:

mr.Vitaminka
Posty: 1858
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: mr.Vitaminka » sob sty 28, 2023 12:26 am

następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » sob sty 28, 2023 8:41 am

sikorek_nh pisze:Dla mnie wzorem jest stadion Karwiny w Czechach.

http://stadiony.net/stadiony/cze/novy_mestsky_stadion_karvina

Pojemnosc moglaby byc nieco wieksza, ale calosc zostala zrealizowana za 47 mln zlotych. Malo a stadion mega ciekawy. Nachylenie trybun pozwala ogladac mecze w komfortowych warunkach. Zadaszone trybuny dookola stadionu a pojemnosc w ich przypadku wynosi tylko niecale 5000. U nas mozna byloby zrobic te 8000 co wedlug mnie I tak jest sufitem. Jesli zapelnilibysmy 4000 to i tak bylaby petarda.



to jest jak Prądniczanka, tylko, że z trybunami dookola...

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » pn sty 30, 2023 6:58 pm

Opole nabiera kształtów
https://twitter.com/magrygier/status/16 ... 90/photo/1

wygląda na to, że trybuny będą strome i dość wysokie - dla mnie to podstawa, z perspektywy boiska powinno sie czucze kibice wręcz "wiszą" na boisku

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: bn » czw lut 02, 2023 10:10 pm

dUfio pisze:wygląda na to, że trybuny będą strome i dość wysokie - dla mnie to podstawa, z perspektywy boiska powinno sie czucze kibice wręcz "wiszą" na boisku

Otóż to! Jak widać pierwszy rząd jest już na wysokości 2m i potem stromo do góry. Tak powinno być!

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » śr lut 15, 2023 10:12 pm

Sport w Małopolsce
@sportmalopolska
Artur Trębacz: Jest wyłoniony wykonawca koncepcji stadionu
@KSHutnikKrakow
. Koncepcja ma powstać do maja. Perspektywa dwóch lat na wbicie pierwszej łopaty. Nowy stadion ma mieć 6-8 tys. pojemności

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: bn » śr lut 15, 2023 11:14 pm

https://gazetakrakowska.pl/hutnik-krako ... 2-17294305

Ma to być stadion na 6-8 tysięcy miejsc.
Stadion miałby zostać wybudowany w miejscu obecnego. - Oczywiście byłaby to już zupełnie inna, zdecydowanie bardziej zwarta konstrukcja. My mamy jeszcze szczątki bieżni, na nowym stadionie trybuny byłby bliżej płyty boiska, byłaby dużo lepsza oglądalność. Stadion byłby gabarytowo mniejszy, ale pod względem pojemności większy, wygodniejszy - podkreśla Artur Trębacz.

I przekonuje: - Takiego stadionu w Krakowie brakuje, bo mamy stadion Wisły duży, Cracovii średni, a to byłby taki troszkę mniejszy stadion. Na trochę mniejsze koncerty, mniejsze imprezy, bo poza graniem w piłkę można by wykorzystywać go szerzej. Tym bardziej, że Nowa Huta, największa dzielnica Krakowa, nie ma takiego obiektu. Myślę, że bardzo by się przydał, że służyłby mieszkańcom Nowej Huty i nie tylko.