Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: wojo77 » pt lut 24, 2023 5:52 pm

dUfio pisze:
1950N-H pisze:Mnie martwi tylko to że narazie to słyszymy o modernizacji stadionu na 6 do 8k



Wg mnie to celowa gra słów która może nam pomóc, więc mnie nie martwi


"Budowa nowego stadionu w Krakowie" to źle brzmi

Modernizacja - czemu nie

A że polegająca na zburzeniu starych trybun, postawieniu nowych i świateł, czemu nie...


To nie gra słów a skutek tego, że teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego więc na tym terenie nie może być budowy nowego stadionu tylko remont istniejącego. Daje to pewne ograniczenia ale bardzo bym się tym nie przejmował, stadion wisły też był chyba jako remont w rozumieniu prawa budowlanego.

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 330
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » pt lut 24, 2023 10:50 pm

Skoro mamy jakieś oczekiwania to i ja się zabawię:
http://stadiony.net/w_budowie/ser/grads ... on_lagator
Około 8 tys. piękny, typowo piłkarski stadion, gdyby coś w tym stylu się udało to :shock:

I jeszcze :
http://stadiony.net/projekty/cro/stadion_nk_osijek
Fajny styl, nawet barwy się zgadzają, choć wiadomo, dla nas trochę mniejszy :wink:
Obydwa stadiony są na końcowym etapie budowy.

Pamiętajmy, to będzie (?) na lata, także żadne Prądnicznaki czy Piasty, wierzę, że nasz zarząd będzie trzymał rękę na pulsie skoro rzeczywiście mamy być zaproszeni do konsultacji. Argument największej dzielnicy plus budowa nowej części miasta w niedalekim sąsiedztwie może tu pomóc.
Na taki stadion trzeba ogrom stali, ciekawe czy nasz inwestor np. w zamian za nazwę operatora (i przy okazji zapisując się w historii Nowej Huty) chciałby partycypować w pomocy jego budowy od tej strony ?
Już widać po materiale w TV Kraków i wypowiedziach polityków, że temat będzie potrzebował dyskrecji i ciszy, co oczywiście w pewnych aspektach nie ułatwia sprawy. Niemniej już niektórych dupa boli :roll:

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » sob lut 25, 2023 6:32 am

Material w TVP Kraków robiony pod tezę "po co w Krakowie trzeci stadion" i "Hutnik chce obiekt na ekstraklasę a jest w końcówce II ligi"
No i oczywiście"ciekawe skąd na to pieniążki"

Ewidentnie na czyjeś zamówienie


Jeśli nie chcemy się stłamsić musimy forsować ze

-to nie trzeci taki stadion tylko trzeci zupełnie inny, najmniejszy z niech i uzupełniający
-to stadion w Nowej Hucie która pod względem obiektów sportowych leży i kwiczy
-wymogi ekstraklasy nie są wcale wygórowane i warto je spełnić przy okazji
-mamy jeden z najgorszych obiektów w 2 lidze a i w klasyfikacji tych z trzeciej byłby w końcówce
-pokazanie opcji poza piłkarskich to podstawa

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: bn » sob lut 25, 2023 9:52 pm

Słabe to, przypominają się najgorsze czasy Starowicza w TVP Krakow. A myślałem, że antyhutnicza postawa w tej telewizji to już historia. Szkoda, że nie pytali po co stadion Cracovii, skoro jest Wisły, albo po co przy Reymonta kolejne 90 mln na stadion który kosztował niecały miliard.

mr.Vitaminka
Posty: 1858
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: mr.Vitaminka » ndz lut 26, 2023 1:30 pm

bn pisze:Słabe to, przypominają się najgorsze czasy Starowicza w TVP Krakow. A myślałem, że antyhutnicza postawa w tej telewizji to już historia. Szkoda, że nie pytali po co stadion Cracovii, skoro jest Wisły, albo po co przy Reymonta kolejne 90 mln na stadion który kosztował niecały miliard.


Jak dla mnie to sprawa jest oczywista.

Wyobraźcie sobie sytuację:

Wigilia firmowa 2022. W biurach na Krzemionkach wielkie poruszenie, Hutnik ma potężnego właściciela. Zorganizujmy burzę mózgów! Tadek, co myślisz? - no ja myślę, że to dobrze. Przyda się rywalizacja i nowa siła w Krakowie. - Siad! O czym ty mówisz? Andrzej, a ty co na to? - ma się rozumieć to niedobrze, wisełka w środku tabeli pierwszej ligi, cracovia też średnio a tu jeszcze taka sytuacja NA Hucie. - dobrze! - krzyknął dyrektor. Musimy im dojebać na początku, może rzucą hajsem żeby o nich lepiej mówić. Laptoka bym kupił, bo się zacina. - a bo wchodzisz na te gołe baby ciągle hhe heh heh. - stul mordę - odpowiedział prezes. Teraz na nich napierdalamy i niech kognior, konior, ko...no ten ich sponsor przyjdzie z kasą w ryju a do tej pory jedziemy po nich przy każdej okazji. Zrozumiano? No dobra, teraz lufa i dzielimy się opłatkiem.
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

ZBYCHO
Posty: 669
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: ZBYCHO » ndz lut 26, 2023 3:36 pm

A mnie w pewnym sensie podoba się to co mówią bo to oznacza za mają ostry ból dupy.

Boli....ma boleć :D :D

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: Piotrek » śr mar 01, 2023 10:32 pm

Jeżeli to ma być mały stadion, to powierzchnie handlowe raczej po trybunami się nie zmieszczą, a takie combo typu stacja benzynowa, kfc czy mak, plus market spożywczy - czy centrum handlowe typu "atut" przy Ptaszyckiego to jak najbardziej.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: enhaman » czw mar 02, 2023 10:05 am

Nowy stadion, ale myślę, że musi być nowa kompozycja przestrzeni.Stadion nie powinien być w tym samym miejscu.Powinien być przesunięty dalej od ulicy.Ile metrów to już decyzja projektantów i ustawiony równolegle do Ptaszyckiego.Po to żeby było miejsce na parking,plac na spotkania,miejsce na food trucki z boku.Na dole trybuny miejsce na lokale użytkowe,tak by dostęp do nich ,a także widok na nie , żeby był od głównej ulicy.
Ludzie dzisiaj wygodni i muszą mieć blisko i muszą mieć przed oczami lokal.
Muszą widzieć z samochodu, tramwaju, że w tym miejscu jest np przychodnia czy rehabilitacja i to nie tylko sportowa, ale dla wszystkich.Rehabilitacji potrzebuje coraz więcej ludzi w różnym wieku.
Na tej trybunie od Ptaszyckiego powinny też Skyboxy.
Stacja benzynowa, hotel też potrzebują miejsca, myślę że przy dzisiejszym zagospodarowaniu terenu byłoby to trudne.Stadion jest ważny, ale jaki będzie zależy też od umiejscowienia w przestrzeni.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: OŻÓG 1950 » pt mar 03, 2023 8:09 pm

Obrazek
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

KSH74NH
Posty: 4346
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: KSH74NH » ndz mar 05, 2023 9:48 pm

Nie wiedziałem że unii Tarnów też budują stadion

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: dUfio » czw mar 09, 2023 7:16 am

Dwóm trzecioligowcom z jednego miasta także
https://echotrybun.pl/kolejny-tydzien-k ... cy-widzow/

I wygląda całkiem

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: JOK_NH » śr mar 15, 2023 7:57 pm

Kurde, idealny - taki mi się marzy :D

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: sudione » czw mar 23, 2023 9:05 am


fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: fan » czw mar 23, 2023 11:28 am

Ktoś się orientuje czy coś drgneło w sprawie koncepcji obiektu... ponoć przedstawiciele klubu mieli być zaproszeni do rozmów w marcu, który powoli się kończy...

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Re: Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Postautor: JOK_NH » pt mar 24, 2023 4:01 pm

sudione pisze:http://stadiony.net/aktualnosci/2023/03/krakow_nowy_stadion_zasluzonego_klubu_jest_swiatelko_w_tunelu


To, co jest w tym linku, to najchujowszy stadion jaki widziałem.