Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

ksh72
Posty: 2627
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: ksh72 » sob maja 25, 2024 5:53 pm

Musiał 14 pkt w 9 meczach 1,55 pkt/mecz 4-2-3 13-11

Bobla 35 pkt w 25 meczach 1,4 pkt/mecz 9-8-8 34-32

Alex
Posty: 1052
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: Alex » sob maja 25, 2024 5:59 pm

Jak podejść do Musiała? 3 porażka w rok? Najpierw spuścił Garbarnie do 3 ligi. Później za jego kadencji Wieczysta grała piach i mu podziękowano. Teraz dostał misję awansu, albo chociaż baraży i tu też się nie udało..

Awatar użytkownika
fcb
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: fcb » sob maja 25, 2024 8:18 pm

Ja bym z nim został, widać było że w momencie z niczego potrafił drgnąć z zespołem na plus, sumując konferencję widać że ma jakieś zastrzeżenia jeżeli chodzi o zarządzanie klubem ( strzelam że chodzi o te baraze i o transfery). Niestety ostatnie dea mecze paranoja, wygląda to tak jakby w klubie zrobiło się za gorąco co do awansu i być może to oni ich przystopowali w walce... a prezesik tylko Nam na kawusi mydli oczy. Trosze to śmieszne że pojawił się konkretny sponsor i zamiast iść z kopyta w kadrę to oni że chcą delikatnie... popatrzmy na dzisiejsza lawke... myślę że gdyby tak wysłuchali Musiała jaki ma pomysł(a widać że z niczego potrafi w moment coś stworzyc) to mogłoby coś fajnego na przyszły sezon się stworzyć. Tutaj powinna być krótką piłka, przyszly sezon powinien być ostatnim w tej lidze i powinniśmy tę ligę przejść jako zdecydowany, murowany faworyt. Potrzebujemy od razu na już zbudować konkretną kadrę i możemy walczyć, tak to to nie ma sensu.
Technika gubi każdego zawodnika !

Football Forever

HAMAS
Posty: 1602
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: HAMAS » sob maja 25, 2024 9:16 pm

Na dzień dzisiejszy to nic nie wiemy i podejrzewam że nawet w klubie nie wiedzą co dalej.
Prezesi zadowoleni kasa z pjs skasowana, na baraże nie trzeba jeżdzić i wydawać kasę na hotele, problem ze stadionem zniknął tylko co z tymi rezerwami ( obiecywaliśmy że będą ale przecież Pan dyrektor będzie potrzebował chłopaków w Kalwarii, to jest jedyny kłopot.

fan
Posty: 983
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: fan » wt maja 28, 2024 10:02 pm


Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1994
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: Winnetou » wt maja 28, 2024 11:07 pm



I bardzo dobrze. Musiał jest szóstym trenerem Hutnika w przeciągu 4 lat. Wychodzi średnio 8 miesięcy na jednego. Potrzeba większej stabilizacji.

Podobnie ma się sytuacja z bramkarzami. Jak dobrze liczę to przez 4 lata zagrało ich u nas dziesięciu.

pawcio
Posty: 329
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: pawcio » wt maja 28, 2024 11:44 pm

Noo ja mam trochę mieszane uczucia, no ale daję szansę oczywiście i trzymam kciuki.
Z jednej strony progres pewien jest, trenera rozliczam głównie z punktów, więc na razie się broni. Ale. Tak jak ktoś napisał na YT- po dwóch miesiącach pracy gość wychodzi na konferencję i psioczy na swojego nowego pracodawcę…. Trochę mi to zaleciało nieszczęśliwym Boblą i jego „osobami w klubie które rzucają kłody pod nogi”. Nie twierdzę że takich nie ma, ale jak masz „odwagę” powiedzieć a to powiedz b. A jak nie to siedź cicho. Jeśli MM ma uwagi do funkcjonowania klubu to super, niech o nich mówi, ale uważam że konferencja nie jest do tego odpowiednim miejscem. Takie rzeczy powinno się moim zdaniem załatwiać wewnętrznie. A do tego jego narzekanie na wąską kadrę jest dla mnie absurdalne. Nie, żeby nie była, bo uważam że jest żenująco wąska. Ale przyszedł w środku rundy, znał kadrę, więc przepraszam czego oczekiwał? Transferów w maju?
A i jeszcze z innej beczki - narzekaliśmy n Bible, że nie robi zmian. Musiał robi niewiele więcej, a niektóre ruchy są dla mnie niezrozumiałe zupełnie. Prowadzimy z Bytomiem chyba 3-0 w 70 minucie. Zamiast wpuścić juniorów żeby łapali doświadczenie, wpuszcza Świętego i Drążka, który i tak mają przecież w ciul minut w nogach. Z Lechem II to samo - 80 minuta, 3-0 a wpuścił młodych w 99 czy któreś minucie, że chyba nawet kontaktu z piłką żaden nie miał. To po cholerę ich ma na tej ławce? Kiedy ich wprowadzać jak nie w takich meczach?

bn
Posty: 3053
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: bn » wt maja 28, 2024 11:54 pm

pawcio pisze:trenera rozliczam głównie z punktów, więc na razie się broni.

Kiedy był zatrudniany, miał być jednak rozliczony z celu, którym miał być bezpośredni awans a awnas po barażach był celem minimum (tak to przynajmniej zdefiniował zarząd). Więc nawet cel minium nie został zrealizowany. Trener Nobla zostawił jeszcze zespół w strefie barażowej...

dUfio
Posty: 9165
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: dUfio » śr maja 29, 2024 6:21 am

bn pisze:
pawcio pisze:trenera rozliczam głównie z punktów, więc na razie się broni.

Kiedy był zatrudniany, miał być jednak rozliczony z celu, którym miał być bezpośredni awans a awnas po barażach był celem minimum (tak to przynajmniej zdefiniował zarząd). Więc nawet cel minium nie został zrealizowany. Trener Nobla zostawił jeszcze zespół w strefie barażowej...


no nie
27 marca w dniu nominacji Musiała Hutnik był na 8 miejscu (35 pkt w 25 meczach), ze stratą 1 punktu do 7 Stalowej i 6 ŁKS-u oraz 2 do 5 Radunii
Musiał zdobył 14 punktów w 9 meczach co dalo nam 8 miejsce i na koniec i w czasie jego pracy (swoją drogą ciekawie wygląda podium okresu 27 marca - 25 czerwca: 1. Bytom 22 punkty 2. Stalowa 18 punktów 3. Grudziądz 17 punktów - czyli grając z nimi mieliśmy po 14 punktów w 8 ostatnich meczach więc slowa o podobnym potencjale obu druzyn nie brzmią az tak kuriozalnie)


dUfio pisze:Będą baraże tzn była dobra, utrzymanie - nic nie wniosła, spadniemy - była katastrofalna.

będę konsekwenty, zmiana w odbiorze całego sezonu nic na dala, bylo 8 miejsce i 8 zostalo, trochę drgnęło punktowanie (1,55 do 1,4 dla Musiała), ale cel nie zostal osiagniety. punktujemy pdoobnie ale jest wiekszy rostrzał niz za Bobli, potrafi ograc Bytom 4:1 czy Kalisz i nie istniec z Kotwica. Walczący o spadek Lech golimy 3:0 i nic nie gramy z jego sąsiadka w tabeli z Grudziądza. Jednak wole takie cos niz remisy
niemniej na ten moment uwazam decyzje o pozostawieniu za sluszna
czy będzie pierwszym trenerem Hutnika w nowej 2 lidze, ktory przetrwa cały sezon?

wojo77
Posty: 1106
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: wojo77 » śr maja 29, 2024 8:38 am

Nie byłem fanem zatrudnienia Musiała, bałem się że będzie Paszkiewicz2 co zresztą było widoczne w meczu ze Stomilem bo kopaliśmy sobie pod bramką i strach miałem w oczach. Po Stomilu i dodatkowym tygodniu treningów nastąpiła metamorfoza i zmieniłem zdanie jak zresztą większość forumowiczów, zajebista gra i punkty. Potem kontuzje 3 zawodników co przy tak małej kadrze jest totalną masakrą, najbardziej widoczny brak Wróbla (musimy mieć dwie dziewiątki w przyszłym sezonie najlepiej na zmiennika jakiś bambo by się przydał który wnosi chaos u przeciwnika i ożywienie u nas :D ) Mecze z Kotwicą i Grudziądzem to osłabienie ale ja bym się pochylił nad innym aspektem mianowicie trenerami u przeciwnika w tych meczach byli starzy wyjadacze tj.Tarasiewicz i Pawlak. I teraz pytanie na ile miało wpływ rozczytanie naszej nowej filozofii gry bo uważam że dużo (zagęszczenie środka u jednych i drugich odebrało nam potencjał i graliśmy piach) Czy Musiał nie potrafił do końca nad tym zapanować i pozmieniać ustawienia w przerwie czy nie miał kim grać żeby coś zmienić ? myśle że jednak to pierwsze...

HAMAS
Posty: 1602
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: HAMAS » śr maja 29, 2024 9:01 am

Mnie interesuje kogo odstrzelą z Hutnika bo uważam że 4 gości mus.
Budziński, Hoyo, Chmiel, Zawadzki.

bn
Posty: 3053
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Postautor: bn » śr maja 29, 2024 1:46 pm

Faktycznie nie sprawdziłem tego miejsca Bobli dobrze. Niemniej był jeden punkt straty. Zmiana nic nie wniosła poza podwójnym wydatkiem na trenera. Jest to również jedyny trener który nie dostał kredytu zaufania. Dotychczas zmiany były w przypadku sytuacji katastrofalnej po serii porażek. W przypadku trenera Bobli mieliśmy gorszą serię pierwszy raz po ponad roku i nie były to porażki tylko remisy. Sprawa była otwarta i nie dostał szansy wyjścia z kryzysu.

Wejście Musiała było lepsze niż się spodziewałem. Dobre wejście ale słaba końcówka. Skoro rywale nas odczytują to czy trener zmieni taktykę w zależności od męczyły i rywala? Można w to wątpić. Ostatnie mecze to typowa i taka sama taktyka krakowskiej piłki. Budowanie akcji od bramkarza i "Barcelona" lat 90.

Można się jednak zgodzic, że skoro Musiał już jest to powinien dostać szansę. Dopiero teraz będzie można go dobrze ocenić jak wejdzie po swoich przygotowaniach w.nowy sezon.