KOMENTARZE, złote rady, genialne pomysły.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pt sie 20, 2010 3:36 pm

OŻÓG 1950 pisze:Nawet, gdyby nie było to do końca opłacalne, to i tak byłoby sygnałem "jesteśmy, pamiętajcie o nas!"

Chcecie większej frekwencji? No to musimy stać się widoczni na mieście, a nie tylko w naszym wąskim, zainteresowanym, gronie.


wbrew pozorom nawet ovlepkowanie dużej części miasta częściowo by mogło pomóc w tej kwestii, kiedyś to nieraz zdarzało się zobaczyć vlepkę, a teraz jakoś to ucichło.

Awatar użytkownika
hutas
Posty: 107
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:13 pm
Lokalizacja: Stoki

Postautor: hutas » pt sie 20, 2010 4:23 pm

huteusz pisze:wbrew pozorom nawet ovlepkowanie dużej części miasta częściowo by mogło pomóc w tej kwestii, kiedyś to nieraz zdarzało się zobaczyć vlepkę, a teraz jakoś to ucichło.


Vlepy - zgoda, ALE weźcie pod uwagę, Panowie, że chcemy, by na Hutnika zwrócili uwagę ludzie W OGÓLE. Wydaje mi się, że o ile vlepy są widoczne, trafiają jednak do ograniczonego grona. Czyż nie jest tak, że nowa jakość polega na uderzeniu w media?

Założę się, że gdyby nie zamieszanie wokół Wisły związane z blamażem w Europie i innych pseudodokonaniach - bylibyśmy w ostatnim czasie Klubem, o którym się najwięcej w Krakowie pisze i mówi.

Media (komercyjne czy nie) to dżungla nie do przebrnięcia: ilość numerów codziennej prasy, mnogość portali, rozgłośni... Każdy z nas ma jakichś znajomych tu i ówdzie. A gdyby tak każdy kibic Hutnika się rozejrzał i stuknął do tych znajomych, żeby się zainteresowali tematem - mielibyśmy reklamę jak ta lala! I sądzę, że często właśnie "po znajomości" byłoby to też za free, bo dla dziennikarza temat NIECODZIENNY jest zawsze do wzięcia, a to, co się z NH2010 dzieje od początku, aż do wczorajszej sesji zdjęciowej JEST NIECODZIENNE!
"Brawo, Chłopcy Hutnicy!"

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3924
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt sie 20, 2010 8:12 pm

Witam :)

Czy mógłbym zasugerować pewne zmiany na oficjalnym koncie NH2010 na Facebooku?

Uważam, iż:


- lepiej by było, gdyby jako zdjęcie profilowe ustawić taki pionowy prostokątny obrazek:

Obrazek


- dobrze by było też za pomocą polecenia "Edytuj miniaturę" wyśrodkować logo NH2010 w tym małym kwadraciku - tutaj obrazek poglądowy (link, bo jest za duży na forum): http://i37.tinypic.com/332tpbk.jpg



I trzecia sprawa... Zespół nazywa się "Hutnik Nowa Huta", a więc proponuję zmienić herba na stronie NH2010 na:

Obrazek


Jakby co - mam go w Corelu.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 8:28 pm przez OŻÓG 1950, łącznie zmieniany 7 razy.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 787
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » pt sie 20, 2010 8:22 pm

Jest taka możliwość żeby stowarzyszenie opatentowało/zastrzegło herb Hutnika ?
HUTNICZY KLUB SPORTOWY

pepe.nh
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 14, 2005 4:45 pm

Postautor: pepe.nh » pt sie 20, 2010 9:06 pm

pepe.nh pisze:
metal pisze:Panowie, statut wyjaśnia takie kwestie, mam nadzieję, że wkrótce pojawi się na stronie.

Z grubsza pisząc - członek zwyczajny po roku może starać się o zostanie członkiem rzeczywistym (czyli startować w wyborach do zarządu, mieć prawo głosu itp). Wcześniej może stać się, jeśli zmianę zarekomenduje co najmniej 6 członków rzeczywistych.

Takiej szansy nie ma członek wspierający.

Simon, deklarujesz tylko taki czas wpłacania składek, jak długo chciałbyś żeby Hutnik istniał. Jeśli zadeklarowałeś i przez 6 miesięcy nie wpłacisz, możesz zostać skreślony. Prawdopodobnie kumple będą Cię też mieli za farmazoniarza. Oczywiście nie mówię o przypadkach losowych.



A w jaki sposob mam sie starac by miec prawo glosu?



Wplacam co miesiac przez rok albo i dluzej 100zl Jak sie mam jeszcze starac by miec prawo glosu? Metal odpowiesz na pytanie?

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt sie 20, 2010 10:35 pm

pepe a nie chciałoby CI się przeczytać statutu?
Paragraf 6 pkt 2.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Gumezi
Posty: 548
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 2:46 pm
Lokalizacja: z placu

Postautor: Gumezi » pt sie 20, 2010 10:50 pm

panowie,wszystko co piszecie to prawda,tylko że dopiero startujemy i najważniejsze jest to aby była jakaś konkretna kasa.moim zdaniem minimum na początek to 10000 ze składek.nikt mi nie powie że
Hutnik nie ma 100 kibiców których stać na wpłacenie 100 zeta miesięcznie.jedno słowo-MOBILIZACJA, i będzie dobrze.pzdr
my Hutnika wierni fani,z Nowej Huty chuligani

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » sob sie 21, 2010 12:07 am

metal pisze:pepe a nie chciałoby CI się przeczytać statutu?
Paragraf 6 pkt 2.


Statut pisze:a) posiada co najmniej roczny staż w charakterze członka zwyczajnego;


Jednym słowem nie może :)
Jak wnioskuję żaden z członków zwyczajnych nie ma szansy zostać członkiem rzeczywistym wcześniej jak za min. rok.
Dobrze to rozumiem ?
Obrazek

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » sob sie 21, 2010 12:12 am

Jarko, a Tobie się chciało :) ?
http://www.hutnik-krakow.pl/statut/statut.pdf

5. Walne Zebranie Członków ma prawo nadać status członka rzeczywistego osobie nie posiadającej rocznego
stażu w charakterze członka zwyczajnego, która uzyska rekomendacje 6 członków rzeczywistych.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » sob sie 21, 2010 12:16 am

Nie zauważyłem, racja :)
W tym momencie Zarząd to 5 osób.
Czy poza tymi osobami mamy już jakiś członków rzeczywistych ?
Obrazek

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » sob sie 21, 2010 12:20 am

Heh. jak można przevzytac w § 6:


1. Członkowie założyciele Stowarzyszenia mają status członków rzeczywistych.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » sob sie 21, 2010 12:25 am

Tak wiem, to jest oczywiste.
Pytam czy to jest te 5 osób które są w zarządzie, czy jest ich więcej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » sob sie 21, 2010 12:27 am

No, żeby w PL założyć stowarzyszenie, zgodnie z ustawą trzeba co najmniej 15 osób (członków założycieli) w naszym przypadku to 17 kibiców.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » sob sie 21, 2010 12:52 am

Oki, dzięki.
O to właśnie mi chodziło.
Jeszcze odnośnie tego pkt 5 w § 6.
Bo nie wiem czy dobrze to rozumiem.
Będąc członkiem zwyczajnym przed upływem roku potrzebuję 6 rekomendacji na członka rzeczywistego - to jest jasne. Ale czy mając 6 rekomendacji mogę zostać członkiem rzeczywistym nie będąc członkiem zwyczajnym, a np wspierającym ? W tą stronę też to działa ?
Obrazek

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » sob sie 21, 2010 7:16 am

jarkonh pisze:Będąc członkiem zwyczajnym przed upływem roku potrzebuję 6 rekomendacji na członka rzeczywistego - to jest jasne. Ale czy mając 6 rekomendacji mogę zostać członkiem rzeczywistym nie będąc członkiem zwyczajnym, a np wspierającym ? W tą stronę też to działa ?


Zapytam naszych prawników, co mieli na myśli, ale czytając wprost to moim zdaniem zapis:


5. Walne Zebranie Członków ma prawo nadać status członka rzeczywistego osobie nie posiadającej rocznego
stażu w charakterze członka zwyczajnego, która uzyska rekomendacje 6 członków rzeczywistych.


dotyczy również osób nie będących członkami zwyczajnymi, ani żadnymi innymi.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!