Byli piłkarze z Suchych Stawów

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

bn
Posty: 3024
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: bn » sob lip 01, 2023 12:24 pm

Dobre podsumowanie. Osobiście nie porównywałbym natomiast nikogo do Bukalskiego. Taki przypadek, żeby całować herb odwiecznego rywala to jedyny w swoim rodzaju. Nawet Wasyl tego nie robił, w jego przypadku główną winą jest że sobie "zapomniał" całkiem o Hutniku, nie tyle że pograł na starość u odwiecznego rywala w ekstraklasie. W przypadku Makucha było oto ogólnie akceptowane.

Natomiast Pazdek to nawet nie przypadek tamtych dwóch. Naszymi głównymi rywalami o kibiców z miasta są WC. Wieczysta to głównie rywal sportowy. Gdyby Pazdan zakończył karierę w Hutniku, to było mega wydarzenie i można powiedzieć spełnienie takich marzeń, żeby mieć w drużynie znanego idola. Wydaje mi się, że perspektywicznie Pazdkowi też by to wyszło na dobre. Osobiście nie jestem jednak jakoś bardzo zawiedziony. Myślałem tylko raczej że wybierze Puszczę, pamiętając że w u Maćka w 1:1 mówił, że na sportową emeryturę nie chce się za wcześnie wybierać. Gdyby wybrał pograć na poziomie ekstraklasy i to w drużynie ze swojego miasteczka, gdzie mieszka z rodziną, nikt z Hutnika zapewne nie miałby mu za złe.

MISIEK72
Posty: 1590
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: MISIEK72 » sob lip 01, 2023 12:41 pm

Tylko czy ktoś by go chciał w Puszczy? Na dzień dzisiejszy za słaby na ekstraklasę i 1 ligę. Może w 2 by dał radę. Może.
Jania to z rodziny " silnorękiego" z szarakanów ???

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3916
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: OŻÓG 1950 » sob lip 01, 2023 1:31 pm

dUfio pisze:no to potwierdzone

http://www.90minut.pl/news/326/news3268 ... ystej.html

no to pasuje rozpisać konkurs na nowy mural z w holu akademii

nic nie mam do tego transferu, jego wybór, tak jak i innych byłych piłkarzy Hutnika, którzy tam poszli

ale jednak wizerunek oglądany przez setki młodych wychowanków to coś więcej niż "były piłkarz z Suchych Stawów" i nie może to być aktualny piłkarz Wieczystej


Proponuję krótkie hasło: "Czyny, nie słowa."
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1980
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: Winnetou » sob lip 01, 2023 11:06 pm

Na mural proponuję taki motyw: Hasło Był, będzie, jest Hutnik HKS. A pod tymi słowami odpowiednio jakiś zasłużony piłkarz oldboj, a za nim w tle kibice -dziadki, dzieciak z akademii, a za nim w tle jakiś młodociany kibic, Krzysiu Świątekz a za nim jacyś zasłużeni kibice, np.dUfio.

bn
Posty: 3024
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: bn » ndz lip 02, 2023 1:39 pm

https://www.goal.pl/inne-ligi/michal-pa ... ieczystej/

"Z Wieczystej Kraków był po prostu konkret. Zgłosiło się i pytało kilka klubów, ale żadnych konkretów nie miałem. Zdecydowałem się na ten klub, bo czuję jeszcze wewnętrznie, że mogę pograć i nie chciałem tak nagle kończyć kariery" - komentuje Michał Pazdan na antenie "Kanału Sportowego".

ksh72
Posty: 2595
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: ksh72 » ndz lip 02, 2023 2:23 pm

Jeśli chodzi o takie konkrety $$$ to na pewno nikt by mi nie dał tyle co Wieczysta.
Z klubu jeszcze by się ktoś wypowiedział, jak to wyglądało z naszej strony i kończmy temat.
Mamy nie gorszego, sprawdzonego, młodszego 4 lata Wengera, który może pograć u nas z pięć lat, a Pazdan byłby na sezon-dwa.

Przykład Kamila Sobali pokazał, że nie trzeba być wychowankiem, żeby się czuć gumiorem.

Alex
Posty: 1044
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: Alex » ndz lip 02, 2023 2:45 pm

Dokładnie, nie sądzę żeby Pazdan zszedł poniżej 100k miesięcznie. U nas takiej kwoty by nie zobaczył.

Andrew
Posty: 228
Rejestracja: wt sie 31, 2004 10:56 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: Andrew » ndz lip 02, 2023 2:52 pm

Nie no takich pieniędzy To nie ma we Wieczystej, jeżeli kontrakt na poziomie Sławka Peszki ma czyli koło 40tys netto To jest wszystko. Z Wengerem rozmawiałem wczoraj I on się tu super czuje, problemem jest tylko odległość między Krakowem a Elblągiem w którym musi zostać rodzina z dzieciakami.

Piotrek
Posty: 2988
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: Piotrek » ndz lip 02, 2023 4:05 pm

Winnetou pisze:Na mural proponuję taki motyw: Hasło Był, będzie, jest Hutnik HKS. A pod tymi słowami odpowiednio jakiś zasłużony piłkarz oldboj, a za nim w tle kibice -dziadki, dzieciak z akademii, a za nim w tle jakiś młodociany kibic, Krzysiu Świątekz a za nim jacyś zasłużeni kibice, np.dUfio.

Na mural to chyba tylko to zdjęcie z fety na Alei Róż.
"chciałem grać w klubie walczącym o awans..."

JOK_NH
Posty: 4604
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: JOK_NH » ndz lip 02, 2023 6:12 pm

dUfio pisze:
mechez1975 pisze:Mam syna w akademi w roczniku 2012 i na 21 dzieciaków tylko dwóch rodziców kibicuje Hutnikowi reszta to Wisla i stego co sie orientuje to w innych grupach jest podobnie.




czyli proporcje takie jakie w mieście i okolicach, trudno, żeby było inaczej, to dość wiarygodna próba

temat już wielokrotnie wałkowany i chyba na sam transfer nikt się nie obraza jakoś specjalnie

po prostu Pazdan podążył drogą Wasilewskiego, Bukulaskiego i innych byłych piłkarzy Hutnika, którzy tu się wybili, zagrali w reprezentacji i zrobili jakieś tam kariery (?) klubowe, choc uczciwie przyznajmy, że klubowy zyciorys Pazdana nie powala, zestawiając go chocby z tym jak potoczyly sie losy jego kolegów z Euro 2016, gdzie teraz są transferowani młodzi piłkarze Lecha, Legii itd. Poza pewnymi umiejętnościami i niewątpliwą pracowitością miał farta ze trafil na Nawałkę, który na niego postawił, co nie było wcale oczywiste

my jako ambitny, charakterny ale wciąż niewielki klub chyba za bardzo chcemy znalezc swoje legendy czy idoli

Święty na pewno taką ikoną jest ale z innych powodów - dlatego, że przeszedł z nami całe to piekło od SSA, przez dwie 4 ligi, awanse, bankructwa, utrzymania, jest czolowympilkarzem w 2 lidze,kuma klimaty kibicowskie itd. Po prostu jest jednym z nas bardziej niż ktokolwiek inny. Z wywiadu wynika ze mozliwe ze to jego ostatni sezon, na pewno pozegnanie musi byc spektakularne


wracajac do tematu
Juventus nie miał problemu z tym, zeby po protestach kibiców wypierdolic gwiazdkę Bońka ze stadionu (bo poszedl do romy) wiec niech nikt nie pierdoli, ze to by było jakies "nieprofesjonalne" :lol: nawet najwieksze kluby na swiecie nie są pozbawione nutki fanatyzmu, radykalnego podejscia to tym bardziej u nas nie robmy jakiegos korpoklimatu bo nie tędy droga

natomiast az tak daleko jak Juve bym nie szedl, Pazdan był wychowankiem Hutnika, kibicowal wisle ale zadnych problemow "wychowawczych" z nim nie bylo, przebil sie do reprezentacji, o Hutniku wypowiadał sie zawsze pozytywnie, jesli na nowym stadionie bedzie jakas galeria z fotkami wychowankow to zapewne tam trafi i nikt raczej nie bedzie robil scen

natomiast, powtórzę, mural w akademii to cos więcej, trzeba to przemalowac w trybie pilnym, proponuję przerobic pomeczowe foto kibiców i piłkarzy, glasgow, piątki, ew radość z gola albo coś w takim klimacie


Emocje już opadły i to jak zwykle dobry głos rozsądku.
Mural w akademii do zmiany od razu, proste. Widziałbym tam Krzyśka z meczu z bodajże Unią, jak prowadził doping na gnieździe. Wszystko w jednym.

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: patryk » pn lip 03, 2023 9:51 am

Joka nie przestaniesz mnie zaskakiwać...

Jak ktoś na gorąco na fb napisał przemalować mural to się rzucałeś.
Jak dufio napisał to samo to już ok.

Widać nie kwestia co jest pisane, ale kto pisze.

Co do muralu - do przemalowania. Motyw kibicowski tylko i wyłącznie. Niech dzieciaki patrzą na to i niech chociaż kilku zapragnie dla tych kibiców zagrać w seniorach na SS
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: Qlawy » pn lip 03, 2023 11:10 am

@Jok ja też mam syna w Krakusie - rocznik 2013 i całej reprezentacji i 2 drużynie nie ma żadnego chłopaka czy rodzica kibica HKS.
Wręcz przeciwnie chłopaki uważają Hutnik za największą kosę w meczach ze sobą.

Tu jest właśnie mentalność klubów - bo zaproponowałem trenerowi, że dla całego rocznika załatwię (myślę, że z zarządem bym się dogadał) wejście na mecz Hutnika dla chłopaków za darmo by przyszli i zobaczyli prawdziwy mecz.
Usłyszałem, że unikamy Wisły, Cracovii i Hutnika bo od razu podbiorą nam najlepszych zawodników - mi nie chodziło o przetransferowanie zawodników bo mecze Krakus - Hutnik w tym roczniku stoją na wysokim poziomie ale o zaszczepieniu bakcyla chodzenia na Hutnika po treningach, turniejach i nie przeskoczysz tego.

Stąd decyzja Pazdana pod względem finansowym dla klubu dobra - pod względem marketingowym porażka

MISIEK72
Posty: 1590
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: MISIEK72 » pn lip 03, 2023 12:40 pm

W Krakusie od 40 lat grają prawie same kurwy wislackie jak widać. Za moich czasów pamiętam, że całe Kalinowe grało wtedy w Krakusie. Piłkarsko dostawali od nas notoryczny omłot . Nasz nowy nabytek też z Krakusa i Kalinowego...no ale przynajmniej podobno dziadek za Hutnikiem 8) :lol:......

JOK_NH
Posty: 4604
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: JOK_NH » pn lip 03, 2023 6:46 pm

patryk pisze:Joka nie przestaniesz mnie zaskakiwać...

Jak ktoś na gorąco na fb napisał przemalować mural to się rzucałeś.
Jak dufio napisał to samo to już ok.

Widać nie kwestia co jest pisane, ale kto pisze.

Co do muralu - do przemalowania. Motyw kibicowski tylko i wyłącznie. Niech dzieciaki patrzą na to i niech chociaż kilku zapragnie dla tych kibiców zagrać w seniorach na SS


Napisałem na FB, że trzeba to zrobić jak najszybciej, więc o co Ci chodzi? Ty w ogóle wiesz, któy to jest mój profil na FB?

pawcio
Posty: 315
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Re: Byli piłkarze z Suchych Stawów

Postautor: pawcio » śr lip 05, 2023 2:09 pm