Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » śr cze 15, 2022 4:02 pm


enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob cze 18, 2022 9:19 pm

Ten po lewej to Kwaśniewski?
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lip 01, 2022 7:26 pm

To odnośnie hali Hutnika

Po raz pierwszy w historii w polskiej ekstraklasie wystąpi zespół z zagranicy. Został nim Barkan Lwów. – Dużo pracy wykonano po obu stronach, polska siatkarska społeczność zrobiła naprawdę wiele, byśmy mogli zagrać w PlusLidze

Ligowych rywali lwowianie będą podejmować w hali na Suchych Stawach.

– Cieszymy się bardzo, że nasze miasto będzie domem dla drużyny Barkom Lwów. Siatkówka na najwyższym poziomie wróci do historycznej Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, która od 1970 roku była areną zmagań święcących sukcesy legendarnych siatkarzy Hutnika, a także piłkarzy ręcznych czy koszykarek i koszykarzy tego zasłużonego klubu – stwierdził dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal

https://sportdziennik.com/ukrainski-bar ... pluslidze/

Mam nadzieję że hala pozostanie w rękach Hutnika

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » śr lip 06, 2022 10:11 pm

http://stadiony.net/aktualnosci/2022/07 ... _2022_roku

Sprawdźcie (ostatni akapit) kto zostanie sponsorem tytularnym całego Zagłębiowskiego Parku Sportowego. 8)

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr lip 06, 2022 10:23 pm

sudione pisze:http://stadiony.net/aktualnosci/2022/07/sosnowiec_budowa_stadionu_zakonczy_sie_pod_koniec_2022_roku

Sprawdźcie (ostatni akapit) kto zostanie sponsorem tytularnym całego Zagłębiowskiego Parku Sportowego. 8)



z tego co kojarze są zarejestrowani w Dąbrowie G. i tam placa zreszta podatki...

https://poland.arcelormittal.com/kontakt/


a tu tylko tereny, sila robocza i zanieczyszczenie..

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr lip 06, 2022 10:39 pm

Z tego co słyszałem w Krakowie lokalni szefowie nie mają już nic dogadania, decyzje zapadają w Dąbrowie Górniczej i nawet w błahych sprawach trzeba rozmawiać z kimś stamtąd żeby coś załatwić....

Ale ogólnie to tylko kasa za nazwę stadionu, nie jestem czy Zagłębiu cokolwiek z tego wpadnie...

Patryk_NH1950
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 23, 2022 11:03 am

Postautor: Patryk_NH1950 » śr lip 06, 2022 11:01 pm

bn pisze:Z tego co słyszałem w Krakowie lokalni szefowie nie mają już nic dogadania, decyzje zapadają w Dąbrowie Górniczej i nawet w błahych sprawach trzeba rozmawiać z kimś stamtąd żeby coś załatwić...

Tak, to prawda co mówisz.

Pracuje w Krakowskim Arcelor Mittal i niestety tak naprawdę rządzi nami Dąbrowa Górnicza a przelew wynagrodzenia też przychodzi z adresem Dąbrowej.

AMP Kraków ma gó....o do gadania, liczą się dla Dąbrowej zyski które wypracowujemy w Krakowie a jest nas coraz mniej jako fizycznych, nikt tu nie chce z nowych pracować w tym zakładzie.
To nie jest ten sam Kombinat HTS co kiedyś, dużo zmian na gorsze.

Taki mały offtop.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw lip 07, 2022 5:12 am

No właśnie. Bo laikowi huta Katowice się kojarzy z Katowicami. A tu jest błąd zasadniczy ona nie jest w Katowicach a w Dąbrowie od której do Katowic jest dobre 15 km i tam ludzie nie kibicują GKS czy Ruchowi a Zagłębiu Sosnowiec lub Legii Warszawa. Nie raz do nas przychodziły na wagonach „towary” a tam napis kredą na wagonach „jebać wisłę i cracovię” wcale mnie to nie bulwersowało ale dziwiła mnie nieświadomość osób które mówiły że jadą do pracy na Śląsk lub do Katowic.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Kolor1980
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 07, 2007 11:20 am

Postautor: Kolor1980 » pn lip 18, 2022 10:12 pm


enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » śr lip 27, 2022 11:13 am

Może to już było albo się ten co trzeba, ale Totalizator Sportowy ( Lotto) dofinansowuje budowy i remonty obiektów sportowych i kulturalnych.

Na stronie

www.gramywygrywamy.pl

można się dowiedzieć szczegółów i aplikować o dotacje.

Może by coś skapło.W każdym razie może to być jakieś źródło kasy.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

DaveHKS
Posty: 63
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:39 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: DaveHKS » śr sie 03, 2022 1:59 pm

https://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci ... 47177.html

A my dalej czekamy....
A my dalej doprosić się nie możemy..
A my wciąż jesteśmy pomijani...
HUTNIK---1950---KRAKÓW
------Wiara Daje Siłę-------

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 330
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » śr sie 03, 2022 4:34 pm

Trzeba co jakiś czas kolportować temat nowego stadionu dla Hutnika, przyzwyczajać, że to jest konieczność, wywierać presję.
Może dałoby się dogadać z tym architektem, który zrobił ten ładny projekt wizualny, żeby wrzucić go na stałe na naszych mediach, stronie internetowej itd. ? Taka forma reklamy dla niego, a dla nas realna podstawa do tego, że trzymamy rękę na pulsie. Łatwy sposób na powielanie tematu w mediach, może ktoś się zainteresuje, może nadamy temu rozgłos.
Szedłbym tu w taką retorykę, że stadion jest stary, pochłania duże kwoty na utrzymanie, nie spełnia cywilizowanych warunków itd. Żeby nie było zaraz, że 2 ligowy klub ma fanaberię. Dlatego wyburzenie go całkowicie jest jedynym wyjściem. Nowy stadion służyłby Nowohucianom, oprócz sportu koncerty, działalność usługowa, eventy.
Może ten pomysł z totalizatorem, który był wspomniany, możliwość dotacji z UE, nie znam się na tym, ale bez ciągłego "bicia piany" chuj z tego będzie.
Ps. Projekt ładny w sam raz na Wieczystą, ale u nas bym czegoś takiego nie chciał...

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » sob sie 06, 2022 9:49 pm

Koncepcja z wizualizacjami faktycznie mogła by być pomocna w promowaniu tematu, mamy rok przedwyborczy a nic by nie kosztowało aby kilku polityków złożyło nic nie kosztujące ich obietnice.

Ostatnio powstały jedynie wizualizacje oddolne, które chyba zostały zbyt niepoważnie potraktowane. Nawet jeśli nie pasowały, to ktoś zrobił to gratis więc warto to docenić, a przy okazji jakoś dalej pociągnąć medialnie temat. Nie wiem, czy jakiś oddolny konkurs na koncepcję miałby sens? Taka może zabawa pół żartem ale też pół serio...

Przy okazji: jaka jest teraz pojemność stadionu? Jeśli poprzednio (przy 50 os. sektorze gości) było 1666, to czy teraz maksymalna oficjalna liczba jaka może wejść to 1866 widzów?

fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » ndz sie 07, 2022 9:02 am

Jeśli wieczystej uda się przepchnąć ten kurnik z dotacją miasta to możemy się czuć bardziej wyjebani niż gdy przyznawali kolejne miliony na renowacje gts-u...

pawcio
Posty: 300
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 4:55 pm

Postautor: pawcio » ndz sie 07, 2022 10:22 am

fan pisze:Jeśli wieczystej uda się przepchnąć ten kurnik z dotacją miasta to możemy się czuć bardziej wyjebani niż gdy przyznawali kolejne miliony na renowacje gts-u...


Czy ja wiem... To dość normalne, że kasę daje się temu z - nazwijmy to umownie - większym potencjalem, a kto ma większe perspektywy zajść wyżej w najbliższym czasie? Takie czasy. Wieczysta za jakieś dwa lata myślę że może być w pierwszej lidze. Jeśli do tej pory Wisła też tam będzie, to myślę że frekwencję mogą mieć podobną.