Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » sob cze 04, 2022 6:00 pm

Mi ten projekt też nie leży. Mała prostokątna bryła z lokalami użytkowymi, żeby np dać Biedre ( w okolicy nie ma marketu a z tego jest kasa). No i pojemność.. Moim zdaniem 8 tys wystarczy. Mały kameralny.

Fan Hutnika
Posty: 1526
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » sob cze 04, 2022 9:44 pm

centrum nh pisze:Mi ten projekt też nie leży. Mała prostokątna bryła z lokalami użytkowymi, żeby np dać Biedre ( w okolicy nie ma marketu a z tego jest kasa). No i pojemność.. Moim zdaniem 8 tys wystarczy. Mały kameralny.


dokładnie dla mnie też dramat
mały kameralny na 8tys wystarczy nie potrzeba nam kibiców sukcesu
no i blisko murawy
nic marzymy dalej
http://www.youtube.com/watch?v=tnkA38Lh ... re=related to jeszcze nie tak dawno bylo tak pieknie ,tyle hutniczych braci :(

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob cze 04, 2022 10:02 pm

Jeśli projekt daje warianty,to będą imprezy na na 8 tysięcy, ale też na więcej.Beda ,mam nadzieję ,mecze na które przyjdzie i 15 000.Wtedy będzie krzyk dlaczego zbudowano tak mały stadion.

Jeśli wystarczy 5-8 tysięcy i tylko piłka, jeśli wystarczy minimalizm,to dajmy się spokój że stadionem,ambicjami.

Graj y na tym co jest i raz na jakiś czas pomalujmy płot i bramy.

fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » sob cze 04, 2022 10:52 pm

Dokładnie to jest zwykłe pierdolenie. Ile chodziło na żydownię jak była w 3 lidze albo na psiarnię jak byli w 2 lidze. Trzeba patrzeć perspektywicznie co będzie jak będą sukcesy a nie teraz jak jest "lipa", żeby potem nie narzekać czemu taki mały....

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » ndz cze 05, 2022 1:43 am

Na zydownie nadal chodzi tyle samo. 😅
Hutnik 1950 KRAKÓW.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz cze 05, 2022 9:43 am

Fan Hutnika pisze:
centrum nh pisze:Mi ten projekt też nie leży. Mała prostokątna bryła z lokalami użytkowymi, żeby np dać Biedre ( w okolicy nie ma marketu a z tego jest kasa). No i pojemność.. Moim zdaniem 8 tys wystarczy. Mały kameralny.


dokładnie dla mnie też dramat
mały kameralny na 8tys wystarczy nie potrzeba nam kibiców sukcesu
no i blisko murawy
nic marzymy dalej


pol zycia forumowego pisales ze nie wygrzebiemy się najpierw z 4 ligi, potem z 3 ligi, teraz zaczynasz kolejna "polowe" pod haslem nie potrzeba nam kibicow sukcesu:D w prawda jest taka ze wszyscy sa potrzeni na swoj sposob

sikorek_nh pisze:Na zydownie nadal chodzi tyle samo. 😅


na Kałuży wyglada to dramatycznie jesli chodzi o młyn natomiast sama frekwencja jako taka to ok 7 tys
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... i-w-mielcu

ledwie 1,3 mniej niz np na Lechii Gdańsk, a zawsze wydawalo mi sie ze to przepasc (jesli chodzi o mlyn to tak, cala frekwencja juz nie)

zreszta w Gdańsku i Wrocławiu nawet 1/4 obiektu srednio nie zajmuja. Wisla z prawie najlepsza frekwencja to i tak nadal 40% oblozenia.

Legia, która ma potencjal i jurysdykcje swoich terenów (dobre kilka milionów), tylko o 2 tysie wyprzedza Górnik z taka konkurencją w okół i podobnymi wynikami (w tym sezonie, bo poza tym sezonem to ostatnie dekady przepasc)

Przyklad frekwencji na Piascie, która ani drgnela w porownaniu z czasami przed mistrzoswtwem i pucharami pokazuje, ze nawet potencjalne sukcesy nie beda mialy specjalnego wplywu na ogolna frekwencje w dluzszym okresie.

oczywiste jest, ze Hutnik pod względem grupy kibiców i ligi w której gra nie zasluguje na inwestycje woioeksze niz jedna trybunka na 2000 + moze swiatlo.Ale juz klub historycznie + jako zarzadzajacy terenami + rozrastająca się dzielnica = jak najbardziej. I taka powinna byc retoryka, ze budujemy nie dla trzecioligowca z garstką kibiców tylko powstaje nowoczesny, wielofukncyjny kompleks dla mieszkańców Nowej Huty, który sam się będzie finansował. To przeciez by byla inwestycja na kilkadziesiąt lat i takie bzdury jak to, ze przegraliśmy z Sokołem Ostróda i z Pogonią Grodzisk nie powinny na to wplywu
Ostatnio zmieniony ndz cze 05, 2022 9:50 am przez dUfio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz cze 05, 2022 9:45 am

enhaman pisze:
To klubowi na pewno nie zaszkodzi.
Ciekawe ,ale pewnie znajdą się miglance, które teraz będą chciały " reprywatyzowac " domniemaną własność prapradziadków ,którzy sto lat temu wyjechali do Argentyny albo Izraela.


Do Argentyny to chyba nikt z Mogiły nie emigrował.
Żydzi owszem, byli. Przed wojną ich społeczność liczyła w Mogile ok. 60 osób.
Wątpię, aby ktokolwiek zgłaszał dziś jakieś pretensje do terenów na których stoi stadion Hutnika. Przed wojną były tam stawy rybne, należące do Klasztoru.

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » ndz cze 05, 2022 12:48 pm

BINGONH pisze:...Wątpię, aby ktokolwiek zgłaszał dziś jakieś pretensje do terenów na których stoi stadion Hutnika. Przed wojną były tam stawy rybne, należące do Klasztoru.

Działam na rzecz swojej dzielnicy (Wzgórza K.) i ilość terenów które należała do przodków Mieszka I-go jest zatrważająca. Nie można złożyć nawet projektu do Budżetu Obywatelskiego, np. budowy miejsca parkingowego, bo pra-pra-pra wnuk Bolesława Chrobrego :D twierdzi, że to jemu się należy ten kawałek ziemi. :? Warto spojrzeć na tę mapę -> https://msip.um.krakow.pl/kompozycje/?c ... ig_BO.json i sprawdzić czy tereny przy stadionie Hutnika należą do miasta (kolor niebieski). Okazuje się, że NIE są zaznaczone. :shock: ...także tego. :roll:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz cze 05, 2022 5:30 pm

Jako że sam pochodzę z Mogiły od strony ojca bo moja mama że wsi niedaleko Wiśnicza tak z tago co w zamku jest więzienie. Także ten zanim powstała Nowa Huta to wieś Mogiła sięgała od granic Pleszowa czyli mniej więcej dawnego Meksyku aż po obecny Plac Centralny. Tak właśnie tak bo następną wsią był Łęg. I całe osiedle Willowe czy też Na Skarpie leży na terenach Mogiły. Zresztą jak 1/3 terenu kombinatu pozostałe 2/3 to Pleszów i Ruszcza i fragmenty przy budynkach administracyjnych które akurat należały do Krzesławic. Ja oczywiście tych czasów nie pamiętam ale z opowieści „dziadków” w sensie starszych ludzi wiem że grono ludzi w ogóle nie zgłosiło się po „odszkodowania” za wywłaszczenie. I nic nie podpisali a tylko dlatego że komuniści ich potraktowali jak bogatych chłopów czyli jak śmiecie. Dlaczego ano dlatego że budowa dróg czy zakładów potrzebnych dla funkcjonowania państwa jest jak najbardziej potrzebna tylko wywłaszczanym trzeba zapłacić właściwy ekwiwalent. A chyba wielu z was wie że tu właśnie były najlepsze ziemie rolnicze. I teraz nie będę obrazował liczbami bo ich nie znam ale gdybyś jeden z drugim za pole wartę dziesięciu lat pracy w sensie odkładania bez wydawania miał otrzymać ekwiwalent w kwocie trzy miesięcznej wypłaty to byś poszedł to podpisał czy uniósł się ambicją i niech chuje biorę a być może za 10 lat wybuchnie III wojna światowa i ich dekrety stracą ważność. Tak było, nie kłamie tylko należy pamiętać że to były lata 50-te. Jakoś mittal się nie boi i mieszkańcy nowohuckich osiedli się nie boją. Bo dekrety wydane za PRL są ważne. Ach zapomniałem o jednym szczególe napisać ci mieszkańcy niebyli Żydami.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz cze 05, 2022 6:08 pm

ano wywłaszczenia to ciemna strona budowy Nowej Huty, niby się o tym coś mówi, ale jakoś bardzo sie to nie przebija. Co jakiś czas temat powraca, tak jak tu

https://www.facebook.com/tygodniknowahu ... 637620847/

wiecej:
https://www.facebook.com/wywlaszczenianowahuta


co do naszych terenów to tak jak Bingo wspomniał, powstały na terenach klasztornych, a jak wiadomo komuniści traktowali duchownych pewnie jeszcze gorzej niż majętnych chłopów, a majętnych duchownych to już w ogóle.

tak czy inaczej wydaje mi sie, ze terenów u nas jest dość. stadion u nas jest rozlazly (w starej bryle) do tego od korony do kas i plotow (od tramwaju) jest jeszcze duuuzo miejsca i spokojnie duzo wszystkiego sie tam zmiesci

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » ndz cze 05, 2022 9:15 pm

BINGONH pisze:
enhaman pisze:
To klubowi na pewno nie zaszkodzi.
Ciekawe ,ale pewnie znajdą się miglance, które teraz będą chciały " reprywatyzowac " domniemaną własność prapradziadków ,którzy sto lat temu wyjechali do Argentyny albo Izraela.


Do Argentyny to chyba nikt z Mogiły nie emigrował.
Żydzi owszem, byli. Przed wojną ich społeczność liczyła w Mogile ok. 60 osób.
Wątpię, aby ktokolwiek zgłaszał dziś jakieś pretensje do terenów na których stoi stadion Hutnika. Przed wojną były tam stawy rybne, należące do Klasztoru.


Te 60 osób to pewnie się ulotniły na miejscu(mogile) w obozie
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz cze 05, 2022 9:28 pm

BINGONH pisze:
Do Argentyny to chyba nikt z Mogiły nie emigrował.


z Mogiły czy innych terenów NH to nie wiem, ale na pewno emigrowano do Argentyny ze wsi Kraśniów, przez którą przejedziemy jadąc w przyszłym sezonie do Połańca. Tak wyemigrował podczas 2 wojny światowej min dziadek Paulo Dybali, piłkarza reprezentacji Argentyny i Juventusu. Ogólnie popularny kierunek, podczas zaborów czy wojen wyjechało tam kilkaset tysięcy Polaków, do Brazylii jeszcze wiecej.
Ale to taki ot

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz cze 05, 2022 10:01 pm

1950N-H pisze:
BINGONH pisze:
enhaman pisze:
To klubowi na pewno nie zaszkodzi.
Ciekawe ,ale pewnie znajdą się miglance, które teraz będą chciały " reprywatyzowac " domniemaną własność prapradziadków ,którzy sto lat temu wyjechali do Argentyny albo Izraela.


Do Argentyny to chyba nikt z Mogiły nie emigrował.
Żydzi owszem, byli. Przed wojną ich społeczność liczyła w Mogile ok. 60 osób.
Wątpię, aby ktokolwiek zgłaszał dziś jakieś pretensje do terenów na których stoi stadion Hutnika. Przed wojną były tam stawy rybne, należące do Klasztoru.


Te 60 osób to pewnie się ulotniły na miejscu(mogile) w obozie


Nie.
Baulager 15/XIV - był głównie obozem dla jeńców radzieckich.
Był oddział kobiecy, gdzie były trzymane Żydówki, ale wszystko wskazuje na to, że nie były to mieszkanki Mogiły.
Przed II WŚ w Mogile mieszkało ok. 60 Żydów, na początku wojny Niemcy zakwaterowali tu ok. 600 Żydów z Krakowa. W Mogile istniał Juderat i Żydowska Samopomoc Społeczna. Nie było tu getta, nawet w formie otwartej. Część Żydów pracowała na lotnisku w Czyżynach. Wysiedlenia miały miejsce w sierpniu 1942 roku (różne źródła podają różne daty-najprawdopodobniej był to 15 sierpnia) Kolumna pod strażą granatowej policji, przemaszerowała do Wieliczki. Tam Niemcy spędzali Żydów z okolicznych wiosek. Większość z nich trafiła do obóz śmierci w Bełżcu.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » ndz cze 05, 2022 10:12 pm

Napisałem ironicznie, że ktoś się może zgłosić , ktokolwiek jako przykład sytuacji, gdy ktoś się podłącza by coś zyskać.

Nie odnosiłem się do struktury społecznej, własnościowej wsi Mogiła w 1939-1949.

W każdym razie temat stadionu trzeba rozkręcać.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn cze 06, 2022 10:14 am

BINGONH pisze:Do Argentyny to chyba nikt z Mogiły nie emigrował.


do Mogiły reemigrowali z Argentyny

https://dziennikpolski24.pl/obcokrajowc ... ar/2429404