Hutnik TV

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Hutnik TV

Postautor: bn » śr lip 12, 2023 11:04 pm

MISIEK72 pisze:Ta niechęć jest spowodowana chyba działaniami i naciskami Janawy swego czasu na to by przejąć halę kosztem piłkarskiego Hutnika.

Ludzie z siatkarskiego Hutnika już prostowali to forum, że to fejk. Akurat M. Janawa ma związki z Hutnikiem ma dłuższe niż NH2020 nie mówiąc o Sp . z o.o. kwestionować/zawłaszczyć nazwę. O ile jestem pod wrażeniem jak zarząd działa dla Hutnika, o tyle podejścia do siatkarskiego Hutnika zupełnie nie rozumiem. Że niby Hutnik na Suchych Stawach ma być traktowany jak obce klub / komercyjny wynajem? Przypomniał mi się tekst prezesa Siemachy o "końcu komuny" wobec NH2010. Zapomniał wół jak cielęciem był. UKS Hutnik powinien dostać promocyjną ofertę pokrywającą koszty z pewną nadwyżką. Zawsze lepiej jak na Hutniku gra Hutnik a nie inne kluby. Zupełnie zbędny spór.....

wojo77
Posty: 1090
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Hutnik TV

Postautor: wojo77 » czw lip 13, 2023 10:10 am

Ja wkurw naszego prezesa zrozumiałem w ten sposób, że proponował Janawie współpracę ale pod skrzydłami stowarzyszenia NH2010 ten się nie zgodził a teraz piszę do obecnych sponsorów kopanej prośby o wsparcie finansowe m.in.do Cognoru, jeżeli taka jest prawda też bym się wkurwił

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Hutnik TV

Postautor: Piotrek » czw lip 13, 2023 8:00 pm

Nie wiem w jakim celu, ale wydaje mi się, że Artek niepotrzebnie upublicznił rok temu rozmowy między sekcjami.
Co do zagiętych:
1 - Artek chciał wchłonąć sekcję siatkarzy, ale jak nie wyszło to postanowił stworzyć swoją drużynę juniorów :).
2- Janawa jest w Hutniku od 1984 roku, trener Przybyła od 2011 - wtedy jako zawodnik, to nie są przypadkowi ludzie. W ubiegłym sezonie byliśmy w TOP8 na 48 drużyn grających w 2 lidze, jaką pracę wykonali siatkarze, to z pełnym szacunkiem, ale zobaczcie jak trudno ręcznym się rozwinąć, a są przecież w NH2010.
3- siemacha - 3 boiska w poprzek na niskiej hali, tam się nie da trenować, a co dopiero grać ligę i ponownie walczyć o awans do baraży, trzeba nie mieć pojęcia o dyscyplinie żeby takie androny pleść.
4- sponsorzy - mamy chyba dwóch wspólnych, ale kto był u kogo pierwszy to trzeba by pogrzebać w necie - natomiast wg mnie to też nie powinno być upubliczniane.
5- dołączanie nazw sponsorów do nazw klubów, w sportach halowych to normalna rzecz, HutnikWanda - bo nie było miejsca dla nas na hali Hutnika, jedna z fajniejszych nazw to: Vive Łomża Kielce.
6- Użyczenie nazwy..... w 2011 roku zarządy sekcji piłkarzy i siatkarzy WSPÓLNIE uzgodniły, że gramy pod tym samym herbem, ale jako osobne stowarzyszenia, z GT02 rozmawiałem osobiście i wszyscy byli na TAK (poza tym piłkarze grali jako Hutnik Nowa Huta)
7- o co w tym wszystkim chodzi to nie mam pojęcia, ale nawet Barkom Lwów stąd uciekł, bo było drogo i z problemami. Trochę inaczej sobie wyobrażałem odbudowę klubu w 2010 roku. Cały Hutnik zawsze razem.

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 940
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Re: Hutnik TV

Postautor: Michas » czw lip 13, 2023 9:54 pm

MISIEK72 pisze:Ta niechęć jest spowodowana chyba działaniami i naciskami Janawy swego czasu na to by przejąć halę kosztem piłkarskiego Hutnika.
Trębacz wie kurwa jaka jest różnica między kibicowaniem a bieganiem ? Bo coś mi się nie wydaje


Nacisków żadnych nie było nigdy aby odebrać halę piłkarzom.
W tamtym roku ZIS obiecał Janawie że siatkarze zagrają na SS. Później odwrócono kota ogonem i poszło w eter że to siatkarze chcieli odebrać halę piłkarzom.
Tak jak pisze Piotrek ludzie z siatkarskiego Hutnika przede wszystkim Janawa pracował w Hutniku za czasów jego świetności. Później sekcja została zawieszona na jakiś czas, a ludzie związani ze starym Hutnikiem postanowi ja reaktywować. Kibicuje Hutnikowi od ponad 30 lat, jestem członkiem stowarzyszenia Nowy Hutnik i te słowa Trębacza które wypowiedział mega mnie zabolały. Od jakiegoś czasu angażuje się w siatkarskiego Hutnika i bardzo bym chciał aby chłopaki mogli zagrać na SS. Widzę jednak że prezes Trębacz zapomniał jakie były początki Nowego Hutnika.
A wysyłanie zapytań o współprace do firm z nowej huty też do takich które wspierają piłkarzy jak dla mnie nie jest żadnym przestępstwem ani też nagabywaniem.

Kolor1980
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 07, 2007 11:20 am

Re: Hutnik TV

Postautor: Kolor1980 » czw lip 13, 2023 10:58 pm

A to nie prezes czy jakiś inny ważny działacz PZPS nie tak znowu dawno na konferencji wzywał do odebrania hali stowarzyszeniu i przekazaniu siatkarzom?Raczej to nie była to jego samodzielna inicjatywa.Nie róbmy znowu z jednej strony niewiniątek. Moim zdaniem obie strony przyczyniły się do tego jak to teraz wygląda

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 940
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Re: Hutnik TV

Postautor: Michas » pt lip 14, 2023 6:22 am

Kolor1980 pisze:A to nie prezes czy jakiś inny ważny działacz PZPS nie tak znowu dawno na konferencji wzywał do odebrania hali stowarzyszeniu i przekazaniu siatkarzom?Raczej to nie była to jego samodzielna inicjatywa.Nie róbmy znowu z jednej strony niewiniątek. Moim zdaniem obie strony przyczyniły się do tego jak to teraz wygląda


Owszem był pomysł przejęcia hali przez ZIS ale nie było to zainicjowane przez Janawę. Wtedy miał grać Barkom i miasto miało pomysł aby halę udostępnić im oraz innym klubom siatkarskim z małopolski, między innymi Hutnikowi, Sparcie. Wcale się nie dziwię Trębaczowi, że się wkurzył tyle że niestety cała wina niesłusznie spadła na Janawę bo faktycznie spotykał się w tym celu z włodarzami ZIS, który przez kilka miesięcy zapewniał go, że zagra na SS. Na miesiąc przed ligą się okazało że nic z tego. Chłop jedynie próbował załatwić halę dla swojego klubu ale nie było jego zamiarem przejęcie hali.
Miałem nadzieję, że jednak Trębacz po tym jak Barkom się wyniósł wynajmie halę za jakieś rozsądne pieniądze siatkarzom na ten sezon bo jest mocna ekipa, która na papierze wygląda na faworyta ligi, i gra na tej hali dodatkowo podziała na chłopaków ale widzę, że nastawiony jest mega negatywnie.
Naprawdę szkoda, że tak to wygląda
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

pavel
Posty: 118
Rejestracja: czw sie 26, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Teatralne

Re: Hutnik TV

Postautor: pavel » pt lip 14, 2023 7:14 am

Jak Janawa z Pozlutkiem trenowali dzieci w SP87 pod nazwa Hutnika to Trebacz chyba nie wiedzial wtedy ze jest taki klub. Pod patronatem Hutnika byla sekcja a potem zlodzieje z zarzadu popiolkowego zlikwidowali. Dokladnie roku likwidacji nie pamietam ale jeszcze w 2001z druzyna i trenerem Janawa bylem na kalendarzu Hutnika jako sekcja siatkowki. Prezes widze sie stal gadatliwy w sprawach nowej spółki jacy to oni sa zaradni i wazni w wielu sprawach, a udaje ze nie wie o co chodzi z Marcinkowskim.

wojo77
Posty: 1090
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Hutnik TV

Postautor: wojo77 » pt lip 14, 2023 7:22 am

Jak mówi przysłowie "prawda zawsze leży po środku" ale z drugiej strony czemu Janawa nie zgodził się żeby połączyć siły i grać pod egidą nh2010 (cały Hutnik zawsze razem) pewnie łatwiej byłoby o sponsorów dla siatkarzy. Teraz gdy siatkarzom trudno o sponsorów i po tym jak Janawa się nie zgodził połączyć siły pisanie do tych których ekipa Trębacza załatwiła jest słabe. Żeby była jasność nie stoję po którejś stronie bo chętnie jak za lat 90-tych po meczu piłki poszedłbym na siatkę na SS

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 940
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Re: Hutnik TV

Postautor: Michas » pt lip 14, 2023 8:19 am

wojo77 pisze:Jak mówi przysłowie "prawda zawsze leży po środku" ale z drugiej strony czemu Janawa nie zgodził się żeby połączyć siły i grać pod egidą nh2010 (cały Hutnik zawsze razem) pewnie łatwiej byłoby o sponsorów dla siatkarzy. Teraz gdy siatkarzom trudno o sponsorów i po tym jak Janawa się nie zgodził połączyć siły pisanie do tych których ekipa Trębacza załatwiła jest słabe. Żeby była jasność nie stoję po którejś stronie bo chętnie jak za lat 90-tych po meczu piłki poszedłbym na siatkę na SS


Nie zgodził się bo uważał że nie ma to sensu. Jak pokazuje przykład piłkarzy ręcznych, którzy są pod skrzydłami Hutnika a mimo tego nie wiedzieli czy wystartują w 2 lidze bo środków nie mieli.
Prawda leży po środku też się z tym zgodzę.
Uważam że powinni się jakoś porozumieć i zrobić coś dobrego dla Nowej Huty. Przecież siatkarze nie są żadną konkurencją dla piłkarzy. Wiadomo że mimo dużo słabszego poziomu sportowego piłka jest jednak bardziej popularna ale są też ludzie, którzy lubią siatkę i na pewno chętnie przychodzili by na mecze.
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Hutnik TV

Postautor: ksh72 » pt lip 14, 2023 9:14 am

pavel pisze:Jak Janawa z Pozlutkiem trenowali dzieci w SP87 pod nazwa Hutnika to Trebacz chyba nie wiedzial wtedy ze jest taki klub.


Z tego co się orientuje to prezes Hutnikowi kibicuje od dziecka, ale nawet jakby kibicował od 15 lat to co to za argument? Włączył się w odbudowę Hutnika jak było ciężko i dużo dobrego zrobił. Priorytetem dla niego ma być nh2010 i z tego jest rozliczany.
Oczywiście, że by było milo jakby siatkarze grali na SS.



pavel pisze: Prezes (...) udaje ze nie wie o co chodzi z Marcinkowskim.


To inna sprawa. Żal go było słuchać.
Marcinkowski wiesza sobie plakaty Błaszczykowskiego na ścianie i śledzi mecze rzeki z wypiekami na twarzy, a wstrętnym kibicom Hutnika to przeszkadza.

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Hutnik TV

Postautor: Piotrek » pt lip 14, 2023 4:43 pm

Siatkarze już kiedyś, zresztą jak inne sekcje były jednym klubem z piłkarzami.... Gdzieś był wywiad z Wackiem Golcem, co sądzi na ten temat, dla tych co tego nie widzieli to podpowiem, że ze sprzedaży Golca do Las Palmas, było w klubie tyle pieniędzy, że można było kupić 4 (czterech) reprezentantów Polski w siatkówce. Wkrótce po tym transferze sekcja siatkarzy przestała istnieć, a piłkarze weszli do 1 ligi.
Za zeszły sezon zapłaciliśmy za halę na Słonecznym grube kilkadziesiąt tysięcy złotych, siatkarze potrzebują halę 3x2 godziny w tygodniu, plus jedenaście meczów ligowych (tu potrzebna hala na 4 godziny) w soboty - z możliwością przełożenia na inny termin, bo kiedyś też był argument, że chcemy grać za darmo.

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: Hutnik TV

Postautor: Piotrek » pt lip 14, 2023 5:08 pm

wojo77 pisze:Jak mówi przysłowie "prawda zawsze leży po środku" ale z drugiej strony czemu Janawa nie zgodził się żeby połączyć siły i grać pod egidą nh2010 (cały Hutnik zawsze razem) pewnie łatwiej byłoby o sponsorów dla siatkarzy. Teraz gdy siatkarzom trudno o sponsorów i po tym jak Janawa się nie zgodził połączyć siły pisanie do tych których ekipa Trębacza załatwiła jest słabe. Żeby była jasność nie stoję po którejś stronie bo chętnie jak za lat 90-tych po meczu piłki poszedłbym na siatkę na SS

Sponsorem strategicznym jest PGE.

wojo77
Posty: 1090
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Re: Hutnik TV

Postautor: wojo77 » pt lip 14, 2023 7:12 pm

Piotrek pisze:
wojo77 pisze:Jak mówi przysłowie "prawda zawsze leży po środku" ale z drugiej strony czemu Janawa nie zgodził się żeby połączyć siły i grać pod egidą nh2010 (cały Hutnik zawsze razem) pewnie łatwiej byłoby o sponsorów dla siatkarzy. Teraz gdy siatkarzom trudno o sponsorów i po tym jak Janawa się nie zgodził połączyć siły pisanie do tych których ekipa Trębacza załatwiła jest słabe. Żeby była jasność nie stoję po którejś stronie bo chętnie jak za lat 90-tych po meczu piłki poszedłbym na siatkę na SS

Sponsorem strategicznym jest PGE.

Brzmi jak wygrana na loterii, pytanie w jakim zakresie że piszą do Cognora ?

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 940
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Re: Hutnik TV

Postautor: Michas » sob lip 15, 2023 12:14 pm

wojo77 pisze:
Piotrek pisze:
wojo77 pisze:Jak mówi przysłowie "prawda zawsze leży po środku" ale z drugiej strony czemu Janawa nie zgodził się żeby połączyć siły i grać pod egidą nh2010 (cały Hutnik zawsze razem) pewnie łatwiej byłoby o sponsorów dla siatkarzy. Teraz gdy siatkarzom trudno o sponsorów i po tym jak Janawa się nie zgodził połączyć siły pisanie do tych których ekipa Trębacza załatwiła jest słabe. Żeby była jasność nie stoję po którejś stronie bo chętnie jak za lat 90-tych po meczu piłki poszedłbym na siatkę na SS

Sponsorem strategicznym jest PGE.

Brzmi jak wygrana na loterii, pytanie w jakim zakresie że piszą do Cognora ?


Pan Janawa prosił mnie o sprostowanie, że nigdy nie było oficjalnego pisma do Cognora z błaganiem o wsparcie. Viceprezes siatkarzy spotkał się z jednym z przedstawicieli Pana Sztuczkowskiego i wręczył mu prezentacje stanowiąca propozycję współpracy, która w formie pdf rozsyłana była do wielu firm, równiez takich które wspierają piłkarzy. Nigdy nie chciał działać na szkodę piłkarzy.
Chciałby jedynie wynająć halę dla seniorów na preferencyjnych warunkach, a nie za darmo.
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

MISIEK72
Posty: 1584
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Re: Hutnik TV

Postautor: MISIEK72 » sob lip 15, 2023 2:52 pm

Jak dla mnie to wynajęcie hali na kilka treningów w tygodniu plus mecze dla seniorów na takich warunkach by pokrywały tylko media to obowiązek. Było nie było grają z herbem Hutnika na piersi.
Natomiast znając życie to jestem w stanie sobie wyobrazić scenariusz gdzie z czasem na skutek wielu różnych"czynników " hala zostałaby przejęta przez siatkarzy. Życie.