10 lat Nowego Hutnika - podsumowania/opinie/prognozy

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

10 lat Nowego Hutnika - podsumowania/opinie/prognozy

Postautor: dUfio » sob lut 29, 2020 11:11 am

Z tego co kojarzę, jakoś w lutym 2010 powstało Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010, które przejęło tradycję Hutniczego Klubu Sportowego w miejsce upadającej SSA. Myślę, że dekada to odpowiedni moment, żeby wszystko podsumowac i pozastanawiać się co dalej z naszym klubem...



LIGA SENIORÓW
startowaliśmy od IV ligi, choć u progu działalności wydawało się, że może to być nawet C-klasa, w najlepszym wypadku okręgówka. Po 2 latach awansowaliśmy do 3 ligi młp-św, gdzie graliśmy w sumie 4 sezony, radząc sobie całkiem niezle, niestety nie radząc sobie zupelnie w seoznie, gdy wypadało zając miejsce w szerokiej czolowce, zeby pozostac w zawężanej do 4 grup 3 ligi, bezskutecznie...
na 2 sezony zlecielismy do IV ligi, na szczescie otrząsnęliśmy się dosyc szybko i w 2018 znow zameldowalismy się w 3 lidze, choc w towarzystwie duzo bardziej doborowym niz parę lat wcześniej.
pierwszy sezon byl udany, zwlaszcza jesien po ktorej bylismy sensacyjnym liderem, jednak na koniec kilka druzyn nas wyprzedzilo, a my skupilismy sie na nabijaniu punktów do pjs (efekt: 300 tys zl)
ostatnia runda to z kolei niemrawy początek po ktorym znów zaczęliśmy punktować i znów runde jesienna zakończyliśmy na pozycji lidera! (choć zimowaliśmy na 2 miejscu po remisie w pierwszej wiosennej kolejce rozegranej awansem)


TRENERZY
Przez 10 lat w naszym klubie pracowało 4 trenerów, co patrzac na karuzelę w pilkarskim swiecie jest liczba niewielką

Krzysztof Przytuła - sierpień 2010-wrzesien 2011
Andrzej Paszkiewicz - październik 2011-czerwiec 2015
Mateusz Staniec - sierpień 2015 - pażdziernik 2016
Leszek Janiczak - październik 2016 - po dzień dzisiejszy

PIŁKARZE


przez te 10 lat przez pierwszą drużynę Hutnika przewinęło sie setki zawodników, ciężko podsumowywać każdego,od siebie chciałbym kilku wyróżnć:

Krzysztof Świątek - wiadomo, kapitan, najlepszy strzelec w historii, oczywiscie wiele z tych goli nabite wiejskim druzynom, ale zeby to robic w barwach jednego klubu tez trzeba miec umiejętnosci, spory zapal i po prostu czuc się jego częścią, zreszta chyba nie trzeba tlumaczyc, ze Krzysiek spokojne by sobie poradzil przynajmniej ligę wyzej. czy ktos pobije kiedys jego wyczyn? oby to byl ktorys z jego wychowanków...


Przemysław Antoniak - jedyny piłkarz z obecnej kadry ktory cala swoja pilkarską przygodę spędził w Hutniku, co patrzac na perypetie naszego klubu jest sporym wyczynem i zasluguje na docenienie. zwlaszcza, ze "Lodzia" caly czas sie rozwija, co pokazal min w ostatnim meczu z Avią

Marcin Makuch, Mateusz Gamrot - wyroznienie za powrot do Hutnika, ale nie po emeryturkę ale po tom zeby robic roznicę na boisku i ewidentnie pomagac wynikach pilkarzy, ktorzy posmakowali gry na duzo wyzszym poziomie z awansami do ekstraklasy wlącznie



cdn

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » ndz mar 01, 2020 10:57 am

Dobre, wartościowe podsumowanie.Istotne spostrzeżenia: np tylko 4 trenerów ,a ten ostatni już prawie 4 lata.To daje stabilizację , która z kolei przynosi wyniki.

Także strona organizacyjno-finansowa jest okay czyli prezes i zarząd.A już na pewno,gdy się pamięta,że klubu mogło nie być.

Kolejny plus to akademia i rezerwy.

Utrzymanie tyłu drużyn musi imponować.

Nie od razu Kraków zbudowano, ale Nową Hutę tak.

Życzmy sobie, żeby obchodzić następne jubileusze na nowym stadionie.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz mar 01, 2020 11:19 am

BAZA

Mało kto pamięta, ale zaczynalismy wlasciwie od zera. Caly Hutnik miescil sie w jednym, niewielkim pomieszczeniu pawilonu mlodziezowego. Pierwsze lata dzialalnosci to wieczne potyczki z siemacha i miastem o boiska do trenowania i stadion. w 2012 roku pod opieke trafil caly pawilon mlodziezowy i boisko nr 1. W budzecie na 2015 miasto zaklepalo srodki na boisko ze sztuczna nawierzchnia , ktore zostalo oddane do uzytku Hutnikowi w 2017 roku. nieco wczesniej pod opieka Hutnika znalazł sie stadion. W zeszlym roku Hutnik przejał także halę i boisko nr 2

co zdumiewające stadion ma nizszy standard niz w 2010 roku, mianowicie jesienia 2016 zdemontowane zostały światła. niewiele zmienilo w tym temacie zakwaterowanie angoli... zmiany byly minimalne-troche nowych krzeselek na trybunie glownej oraz remont szatni. Po euro 2012 w ruine popadla murawa, jednak po przejeciu przez naszych fachowców prezentuje sie bardzo dobrze, o czym swiadczy fakt, ze obiekt Hutnika byl baza treningowa przy okazji mlodziezowego Euro oraz MŚ u20

do plusów nalezy doliczyc takze naprawe zegara i montaz gniazda do prowadzenia dopingu w mlynie 8)

niestety nie ma poki co widokow na przebudowe obiektow w najblizszym czasie, w budzecie na 2019 byly co prawda zaklepane srodki na projekt, ale w "niejasnych okolicznosciach" projekt zostal usuniety... srodki z projektu zostaly przeniesione na generalny remont pawilonu mlodziezowego, ktory oddany zostal do uzytku w tym roku

w planach jest takze montaz oswietlenia i sztucznej trawy na jednym z boisk treningowych, poki co brak konkretów

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: 10 lat Nowego Hutnika - podsumowania/opinie/prognozy

Postautor: ksh72 » ndz mar 01, 2020 12:55 pm

dUfio pisze:
PIŁKARZE

przez te 10 lat przez pierwszą drużynę Hutnika przewinęło sie setki zawodników, ciężko podsumowywać każdego,od siebie chciałbym kilku wyróżnć:

Krzysztof Świątek - wiadomo, kapitan, najlepszy strzelec w historii, oczywiscie wiele z tych goli nabite wiejskim druzynom, ale zeby to robic w barwach jednego klubu tez trzeba miec umiejętnosci, spory zapal i po prostu czuc się jego częścią, zreszta chyba nie trzeba tlumaczyc, ze Krzysiek spokojne by sobie poradzil przynajmniej ligę wyzej. czy ktos pobije kiedys jego wyczyn? oby to byl ktorys z jego wychowanków...


Przemysław Antoniak - jedyny piłkarz z obecnej kadry ktory cala swoja pilkarską przygodę spędził w Hutniku, co patrzac na perypetie naszego klubu jest sporym wyczynem i zasluguje na docenienie. zwlaszcza, ze "Lodzia" caly czas sie rozwija, co pokazal min w ostatnim meczu z Avią

Marcin Makuch, Mateusz Gamrot - wyroznienie za powrot do Hutnika, ale nie po emeryturkę ale po tom zeby robic roznicę na boisku i ewidentnie pomagac wynikach pilkarzy, ktorzy posmakowali gry na duzo wyzszym poziomie z awansami do ekstraklasy wlącznie



cdn


Kamil Sobala 99 występów 59 bramek na 1 mecz (nie zawsze cały) - 0,595959595959596 bramki

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz mar 01, 2020 4:48 pm

Sobala-zdecydowanie jeden z najlepszych transferów "spoza" ostatniej dekady, mysle obok Gujowego

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pn mar 02, 2020 10:20 am

Prognozy?

Myślę, że optymistyczne i to dla całego klubu.

Jak sobota będzie dla nas, to cały rok też.

Wszyscy na Stawy. :D
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pn mar 09, 2020 3:35 pm

Krótka prognoza:

Hutnik - najlepiej rokujący klub sportowy w Polsce. :D
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt kwie 08, 2022 8:41 am

Prezes Trębacz zapowiedział wczoraj w Zagiętych że nie będzie kandydować na następną kadencję, która się latem kończy. Szkoda, kawał dobrej roboty przez te pięć lat, zwieńczone sukcesem w postaci, ale najważniejsze chyba solidne fundamenty w postaci braku długów oraz talentów akademii.

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » pt kwie 08, 2022 8:55 am

bn pisze:Prezes Trębacz zapowiedział wczoraj w Zagiętych że nie będzie kandydować na następną kadencję, która się latem kończy. Szkoda, kawał dobrej roboty przez te pięć lat, zwieńczone sukcesem w postaci, ale najważniejsze chyba solidne fundamenty w postaci braku długów oraz talentów akademii.

Myślę również że szkoda wielka ale trochę się nie dziwię bo pewnie ma już dość narzekaczy, malkontentów których jak wiadomo nie brakuje :roll:

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt kwie 08, 2022 1:05 pm

bn pisze:Prezes Trębacz zapowiedział wczoraj w Zagiętych że nie będzie kandydować na następną kadencję, która się latem kończy. Szkoda, kawał dobrej roboty przez te pięć lat, zwieńczone sukcesem w postaci, ale najważniejsze chyba solidne fundamenty w postaci braku długów oraz talentów akademii.

Tylko, że kiedyś było mówione odnośnie SSA - że tylko z tym zarządem.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 08, 2022 1:15 pm

Piotrek pisze:
bn pisze:Prezes Trębacz zapowiedział wczoraj w Zagiętych że nie będzie kandydować na następną kadencję, która się latem kończy. Szkoda, kawał dobrej roboty przez te pięć lat, zwieńczone sukcesem w postaci, ale najważniejsze chyba solidne fundamenty w postaci braku długów oraz talentów akademii.

Tylko, że kiedyś było mówione odnośnie SSA - że tylko z tym zarządem.


Tamta koncepcja zakładała ze inwestorów miało być 2, teraz pozostał w grze 1, który nie uzależnia wejścia od ligi, więc może i inne wytyczne się zmieniły

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt kwie 08, 2022 6:24 pm

Teoretycznie SSA to byłby osobny by niż stowarzyszenie. Główny akcjonariusz mógłby powołać na początku na prezesa nowej SSA obecnego prezesa stowarzyszenia który jednocześnie, co w sumie nie byłoby najgorszą opcją. Kto wie więcej o klubie w końcu. Choć oczywiście nie mam najmniejszego pojęcia jakie inwestor SSA ma plany o ile SSA w ogóle powstanie.

luke.krak
Posty: 940
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » sob kwie 09, 2022 12:35 pm

wojo77 pisze:
bn pisze:Prezes Trębacz zapowiedział wczoraj w Zagiętych że nie będzie kandydować na następną kadencję, która się latem kończy. Szkoda, kawał dobrej roboty przez te pięć lat, zwieńczone sukcesem w postaci, ale najważniejsze chyba solidne fundamenty w postaci braku długów oraz talentów akademii.

Myślę również że szkoda wielka ale trochę się nie dziwię bo pewnie ma już dość narzekaczy, malkontentów których jak wiadomo nie brakuje :roll:


Ja też się nie dziwię. Poza tym słabe to jest trochę jak co zagieci to na forum pytanie o zmianę zarządu i to przy trenerach itp. Trochę mało profesjonalne moim zdaniem więc Trębacz nie jest głupi i gość pewnie doszedł do wniosku że jego praca jest słabo oceniana skoro ciągle takie pytania. I teraz pomyślcie gość siada wieczorem w domu, nie zarabia na tym wielkich pieniędzy, rodzina odczuwa że go nie ma na tyle co pewnie oczekują od niego, kawał roboty i czasu włożone w klub, rozwój klubu ogółem idzie w dobrym kierunku. Brak długów, hala, boisko główne, boisko boczne, 2 boisko boczne w budowie, akademia. Awanse cljtki, certyfikaty PZPN a tutaj przez parszywość losu która sprawi spadek z 2 ligi (może na chwilę) gość ma ochotę się usunąć bo ręce opadają jak jeszcze dostaje za to po łbie ciągle. Ja też bym to popierdolił jakby mnie nie chcieli to bym się nie pchał.

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 330
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » sob kwie 09, 2022 4:56 pm

luke.krak pisze:
wojo77 pisze:
bn pisze:Prezes Trębacz zapowiedział wczoraj w Zagiętych że nie będzie kandydować na następną kadencję, która się latem kończy. Szkoda, kawał dobrej roboty przez te pięć lat, zwieńczone sukcesem w postaci, ale najważniejsze chyba solidne fundamenty w postaci braku długów oraz talentów akademii.

Myślę również że szkoda wielka ale trochę się nie dziwię bo pewnie ma już dość narzekaczy, malkontentów których jak wiadomo nie brakuje :roll:


Ja też się nie dziwię. Poza tym słabe to jest trochę jak co zagieci to na forum pytanie o zmianę zarządu i to przy trenerach itp. Trochę mało profesjonalne moim zdaniem więc Trębacz nie jest głupi i gość pewnie doszedł do wniosku że jego praca jest słabo oceniana skoro ciągle takie pytania. I teraz pomyślcie gość siada wieczorem w domu, nie zarabia na tym wielkich pieniędzy, rodzina odczuwa że go nie ma na tyle co pewnie oczekują od niego, kawał roboty i czasu włożone w klub, rozwój klubu ogółem idzie w dobrym kierunku. Brak długów, hala, boisko główne, boisko boczne, 2 boisko boczne w budowie, akademia. Awanse cljtki, certyfikaty PZPN a tutaj przez parszywość losu która sprawi spadek z 2 ligi (może na chwilę) gość ma ochotę się usunąć bo ręce opadają jak jeszcze dostaje za to po łbie ciągle. Ja też bym to popierdolił jakby mnie nie chcieli to bym się nie pchał.


Otóż to 👍

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » sob cze 25, 2022 1:57 pm

tłumaczy prezes klubu z Nowej Huty. I kontynuuje: - Wszystko działa na plus dla naszej strategii, bo my funkcjonujemy, mierząc siły na zamiary. Nie staramy się przekraczać pewnych granic, które sobie zakładamy. Wiadomo że przez to jesteśmy trochę na przegranej pozycji z klubami, które bardzo mocno ryzykują finansowo. My tego nie chcemy robić, bo klub sparzył się na takich decyzjach w przeszłości. Później były problemy z tym, żeby się odrodzić. Dlatego teraz działamy zgodnie z założonym planem, niezależnie od tego, w jakich rozgrywkach będziemy występować.

Słuszność tej strategii potwierdza sprawozdanie finansowe za rok 2021, który Hutnik zakończył zyskiem w wysokości 121 889,69 zł, a przychody kluby w stosunku do roku 2020 zwiększyły się o 1 mln i osiągnęły 4,5 mln zł. Te liczby zarząd krakowskiego klubu przedstawił podczas piątkowego walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010.


https://gazetakrakowska.pl/hutnik-krako ... 2-16453805


słuszną linie ma nasza władza - to mówiłem ja...