Wisła Puławy - Hutnik Kraków 7.05.2022 g. 17:00

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Alex
Posty: 1038
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Postautor: Alex » ndz maja 08, 2022 12:21 pm

Walczyć o 15 miejsce i wysłuchiwać w jaki sposób cudem zostajemy, bo ktoś się wycofał. Osobiście tak bym nie chciał. Sportowo nie daliśmy rady. A nie ma pewności czy gdybyśmy zostali jakimś cudem nie byłoby gorzej.

W tym przypadku przypomnę ... naszą drużynę u18:

http://www.90minut.pl/liga/1/liga10849.html - Gdyby nie było przerwania rozgrywek wiadome przez co, zlecielibyśmy z hukiem. Dostaliśmy jednak kolejną szansę i jak się skończyło? http://www.90minut.pl/liga/1/liga11641.html

Więc może ta 3 liga będzie oczyszczeniem. Tak jak luke.krak czy Piotrek osobiście będę celował w awans albo chociaż w pierwszą trójkę ... pod warunkiem że zostawimy graczy którzy GRALI w tym sezonie a najlepiej w dwóch ostatnich. Zawsze to jakieś doświadczenie.

fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » ndz maja 08, 2022 6:15 pm

Więc może ta 3 liga będzie oczyszczeniem. Tak jak luke.krak czy Piotrek osobiście będę celował w awans albo chociaż w pierwszą trójkę ... pod warunkiem że zostawimy graczy którzy GRALI w tym sezonie a najlepiej w dwóch ostatnich. Zawsze to jakieś doświadczenie.


Ten skład co najmniej w 50% się rozleci- może to i dobrze - ponieważ sporo zawodników było wypożyczonych z wyższych lig i raczej w 3 lidze grać nie będą. Tylko pozostanie w 2 lidze dawało nam szansę zachowania trzonu zespołu. Teraz trzeba będzie zaczynać w dużej mierze od nowa, pytanie w którym kierunku pójdziemy i kto ten wózek w ogóle pociągnie...

luke.krak
Posty: 940
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » ndz maja 08, 2022 7:33 pm

Też mi się tak wydaje że duża część przejdzie do innych klubów 2 ligowych. Dziwnie to brzmi ale Ci najlepsi napewno :lol: wszyscy jesteśmy ciekawi co dalej będzie. Mam nadzieję że Ci co napierdalają na Trębacza i spółkę mają kogoś na myśli kto ich godnie zastąpi a nie nadupcamy żeby nadupcac bo spadliśmy. Pamiętamy jak to było z prowadzącymi klub od 20 lat i ja osobiście myślę że obecni napewno się starali przynajmniej. Jedyny zarzut z mojej strony do nich to czemu angaż trenera Lipeckiego który uczył się 2 ligowego fachu na naszym organizmie. Transfery mozna w jakimś stopniu wybaczyć Zalepa i Basta wszystkim się wydawali dobrym posunięciem czemu nie wyszło to nikt tego nie wie tylko trener i oni sami. Ja myślę że nie ma co się rozczulać trzeba od nowego sezonu zatrudnić jakiegoś fajnego trenera z charakterem który stworzy sobie sam drużynę do awansu. Życzę nam takiego drugiego Papszuna :lol:

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz maja 08, 2022 7:51 pm

luke.krak pisze:Też mi się tak wydaje że duża część przejdzie do innych klubów 2 ligowych. Dziwnie to brzmi ale Ci najlepsi napewno :lol: wszyscy jesteśmy ciekawi co dalej będzie. Mam nadzieję że Ci co napierdalają na Trębacza i spółkę mają kogoś na myśli kto ich godnie zastąpi a nie nadupcamy żeby nadupcac bo spadliśmy. Pamiętamy jak to było z prowadzącymi klub od 20 lat i ja osobiście myślę że obecni napewno się starali przynajmniej. Jedyny zarzut z mojej strony do nich to czemu angaż trenera Lipeckiego który uczył się 2 ligowego fachu na naszym organizmie. Transfery mozna w jakimś stopniu wybaczyć Zalepa i Basta wszystkim się wydawali dobrym posunięciem czemu nie wyszło to nikt tego nie wie tylko trener i oni sami. Ja myślę że nie ma co się rozczulać trzeba od nowego sezonu zatrudnić jakiegoś fajnego trenera z charakterem który stworzy sobie sam drużynę do awansu. Życzę nam takiego drugiego Papszuna :lol:


Zgadzam się w stu procentach. Te dwa awanse w ciągu kilku lat a następnie udana wiosna rok temu to największe sukcesy w ciągu ostatnich 20 lat. Naprawdę było warto. Z Lipeckim wybór nietrafiony ale to jedyna większa porażka. Transfery oczywiście nietrafione ale to już wina Szydełki i Lipeckiego którzy tak wybierali

HAMAS
Posty: 1577
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » ndz maja 08, 2022 8:18 pm

Myślę że Szydełko miał jakiś wpływ na transfery ale... Lipecki moim zdaniem na żaden.
To jest działka naszego dyrektora który popełnił wielbłądy.

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz maja 08, 2022 9:09 pm

W przedostatnich Zagiętych Lipecki powiedział, że to on wybierał kogo chce z opcji które były z tego co pamiętam.

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz maja 08, 2022 9:40 pm


1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » ndz maja 08, 2022 11:33 pm

sprawa jest prosta...grać do końca, kto to wie może i 15 da nam utrzymanie...inna bajka że ktoś powinien dogłębnie przeanalizować taki Raków przez ostatnie 5-6 lat wstecz i spróbować tak samo.
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn maja 09, 2022 7:28 am

fan pisze:3 liga pewna sportowo spadamy, jednak Grodzisk też przegrał i trzeba walczyć o 15 miejsce bo kto wie co się wydarzy i żebyśmy sobie nie pluli w brodę...

Do zarządu nie mam nic - z takim budżetem po prostu tu nie pasowaliśmy.
Jeśli nie znajdzie się poważny sponsor to nie co się pchać do 2 ligi i znowu być pośmiewiskiem. Z takim budżetem to możemy sobie w 3 lidze walczyć o pierwszą 6.
Takich niewypałów transferowych to ja nie pamiętam na Hutniku od ponad 20 lat...
Zresztą Zarząd najpewniej zrezygnuje niebawem, więc co się wydarzy dalej tego pewnie nie wie nikt...


Z tym pośmiewiskiem to bym nie przesadzał. W poprzednim sezonie ograliśmy 2 x Katowice, 2 x Skrę, Stal Rzeszów, Wigry. W tym Ruch, Chojniczankę i Wigry + remis na Stali. A to wszystko drużyny z aspiracjami 1 ligowymi lub wręcz już tam grające, a trochę tych wygranych się zebrało. Rok temu wystarczyło, teraz nie. Natomiast oczywiście mieliśmy momenty słabe lub wręcz kompromitujące, jak choćby porażka w Suwałkach czy niemal całe obie rundy jesienne. Zwłaszcza początek poprzedniej po którym się nie podnieśliśmy.

Niestety, 2 liga to nie nasz poziom finansowy, frekwencyjny, infrastrukturalny i przede wszystkim sportowy, bo na koniec to jest kluczowe, choć tu i tak jesteśmy najbliżej bo wcześniej wymienione to poziom trzecio-czwatroligowy bezdyskusyjne, a sportowo i tak prawie do końca byliśmy w grze

quote="1950N-H"]sprawa jest prosta...grać do końca, kto to wie może i 15 da nam utrzymanie...inna bajka że ktoś powinien dogłębnie przeanalizować taki Raków przez ostatnie 5-6 lat wstecz i spróbować tak samo.[/quote]


Przeanalizowałem i mam następujące wnioski:

1. Potężny sponsor z wielomilionowym wsparciem

Bez punktu 1 reszta dla nas bez znaczenia

Z tego co kojarzę właściciel Xcomu to kibic Rakowa, który za zarobiona kase spełnia marzenia o wielkim Rakowie.
Wniosek dla nas: musimy mieć w swoich szeregach ludzi sukcesu, którzy w przyszłości postąpią podobnie.

Poki co zostaje nam utartą przez ostatnie 5 lat ścieżka, czyli szkolenie, walka o obiekty i dobre relacje z różnymi instytucjami i szerokie grono mniejszych sponsorów

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » pn maja 09, 2022 8:52 am

dUfio pisze:1. Potężny sponsor z wielomilionowym wsparciem



Cognor to obecnie bogatsza firma niż Telefonika w momencie wejścia do Wisły, czy Comarch w momencie zaangażowania Filipiaka w Cracovię
x-com to przy nich szara myszka

jak takiej szansy nie wykorzystamy to jesteśmy skazani na wyginięcie niczym dinozaury

Kolor1980
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 07, 2007 11:20 am

Postautor: Kolor1980 » pn maja 09, 2022 4:25 pm

Cognor w 1 kwartale zarobił na czysto 150 milionów złotych.To więcej niż Comarch w całym poprzednim roku. Problem w tym,że Sztuczkowski chyba nie zamierza przeznaczyć na finansowanie klubu dużych środków.Inna sprawa, że sam proces zawiązywania spółki strasznie się przedłuża

Andrew
Posty: 216
Rejestracja: wt sie 31, 2004 10:56 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Andrew » pn maja 09, 2022 7:45 pm

Wspominany tu xkom i jego właściciel Swierczewski z majątkiem ponad 1.5mld zł raczej nie powinienem być nazywany szara myszka. Tymbardziej że pochodzi z Częstochowy i jest zagorzałym kibicem Rakowa. O lepszego właściciela klubu chyba ciężko.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt maja 10, 2022 11:11 am


Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » wt maja 10, 2022 12:11 pm

HAMAS pisze:Myślę że Szydełko miał jakiś wpływ na transfery ale... Lipecki moim zdaniem na żaden.
To jest działka naszego dyrektora który popełnił wielbłądy.

Jak żaden jak Basta to jego kolega z którym grał.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » wt maja 10, 2022 1:07 pm

Warto czerpać wzory od lepszych.W marketing to my raczej nie umiemy albo nie ma kto robić.
Można wzorować się na Rakowie, ale można też na FC Magdeburg.
W tym klubie bez przerwy coś się dzieje: dla dzieci, młodzieży, seniorów.W lecie klub organizuje turniej drużyn podwórkowych, ostatnio dla starszych odbył się quiz wiedzy o drużynie sprzed 50 lat, która wtedy zdobyła mistrzostwo państwa, które nazywało się NRD.Przed meczem przedstawiono tę drużynę na murawie dzisiejszym fanom.
Obecni piłkarze i trenerzy bywają w szkołach,lokalach itd, gdzie spotykają się z kibicami, dają autografy, odpowiadają na pytania.To przyciąga ludzi na stadion a sponsorów do klubu.Akcji jest o wiele więcej.Trudno jest wymyślić coś mega oryginalnego, nie ma co odkrywać Ameryki.Dobra kopia to żaden wstyd.
Dobrze byłoby, gdyby dwie,trzy osoby pojechałby tam i zobaczyły na miejscu jak to działa, że na ostatnim meczu było ponad 24 tysiące fanów