Hutnik Kraków - Polonia Warszawa 28.08.2022r., g. 16:00

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz sie 28, 2022 11:31 pm

luke.krak pisze:
brum1 pisze:Trener dobry,, złotousty, tylko bez wyników....



Wyniki żeby były to albo musisz mieć kasę żeby mieć jakościowych zawodników, albo dużo czasu i szczęścia na sklejenie i zgranie składu który jak trener podkreślił na konferencji jest warty tyle co sam jeden zawodnik Polonii Fidziukiewicz. Nikt nic nie wyczaruje czy to będzie Papszun czy Czesiu Michniewicz a nawet Pep Guardiola to gówno to da, młodzi uczą się grania na tym poziomie i tyle w temacie


Wszystko się zgadza. Na meczu nie byłem, bo miałem dziś ostatnią popołudniówkę i szkoda mi było na ten akurat mecz dzień urlopu. Ale tracić, co mecz tyle bramek to jest po prostu wstyd. Tym bardziej, gdy jest się oficjalnym kibicem Hutnika (w sensie że wszyscy w pracy o tym wiedzą) i więcej nie pisze.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » ndz sie 28, 2022 11:44 pm

No i chyba czas już w końcu zakończyć w tym sezonie karierę w bramce Szewczyka no chyba , że punkty w PJS ważniejsze. Dla mnie parodysta nie golkiper.

brum1
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 6:56 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: brum1 » pn sie 29, 2022 12:07 am

Pieniądze nie grają.
Niestety coraz bardziej widać rękę trenera. Pierwszy miesiąc zagrany na świeżości, bez zgrania i schematów taktycznych trenera - na wielki plus. Widać, że młodzi zawodnicy mają duży potencjał. Skład jest dużo ciekawszy niż w zeszłej rundzie i nie dajmy sobie wmówić trenerowi, że tak nie jest.
Po to jest trenerem aby dostosować taktykę do możliwości i umiejętności zawodników a nie odwrotnie.
Już raz to przerabialiśmy z tym trenerem, niezrozumienie dla jego myśli taktycznej było wtedy powszechne. Szkoda, że o tym zapomniano. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Moja opinia jest taka, że potrzebujemy lepszego trenera i mimo wszystko szkoda, że pozbyliśmy się Lipeckiego.

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » pn sie 29, 2022 7:59 am

Ja po oglądnięciu bramek z meczu obawiam się, że my mecz przegraliśmy już w szatni, pierwsza bramka Jacak luźno dobiega do Fadeckiego zamiast robić wślizg i blokować strzał, druga chyba Głogowski również nic nie robi żeby zablokować strzał i trzecia też Głogowski widząc że Fidziukiewicz mija Szewczyka powienien wślizgiem iść w kierunku piłki żeby ją ew.wybić a tylko dobiega. Nie mam na myśli braku ambicji ale jest coś w głowach że chłopaki wychodzą i nie wierzą chyba w zwycięstwo, być może po gongach wcześniejszych zatracili wiarę, trzeba wstrząsnąć głowami i odciąć kreską co było, zapomnieć i na Garbarnie wyjść mocniej zmotywowanym żeby jak to Dufio motywuje iść "na pełnej kurwie" i nie odstawiać nogi z wiarą w zwycięstwo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn sie 29, 2022 8:50 am

brum1 pisze:Pieniądze nie grają.
Niestety coraz bardziej widać rękę trenera. Pierwszy miesiąc zagrany na świeżości, bez zgrania i schematów taktycznych trenera - na wielki plus. Widać, że młodzi zawodnicy mają duży potencjał. Skład jest dużo ciekawszy niż w zeszłej rundzie i nie dajmy sobie wmówić trenerowi, że tak nie jest.
Po to jest trenerem aby dostosować taktykę do możliwości i umiejętności zawodników a nie odwrotnie.
Już raz to przerabialiśmy z tym trenerem, niezrozumienie dla jego myśli taktycznej było wtedy powszechne. Szkoda, że o tym zapomniano. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Moja opinia jest taka, że potrzebujemy lepszego trenera i mimo wszystko szkoda, że pozbyliśmy się Lipeckiego.


Dobrze, że są jeszcze jakieś głosy podobne do mojego i że ktoś ma na to szerszą perspektywę.
Ostatnio zmieniony sob mar 11, 2023 7:49 am przez Aldaris, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1964
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pn sie 29, 2022 9:29 am

Już to pisałem po meczu z Kotwicą. Naszym zawodnikom brakuje masy mięśniowej. Każdy mecz wygląda na seniorzy vs juniorzy. Nasi chłopcy odbijają się od przeciwników. Dlatego brakuje mi tu Kitlinskiego, który był naszym Goliatem.

Poza tym średnia wieku naszej obrony to 20 lat. Rok temu grali jeszcze w juniorach. Głogowski w meczu z Kotwicą był obecny przy każdym strzelcu gola. W meczu z Polonią był blisko dwóch strzelców, a to że nie zrobił wślizgu przy 3-ej bramce to już kryminał. Podobnie Urban. Przy 1-szym golu zostawił Polonistę bez opieki. Przy 3-im nie przerwał akcji swoją stroną.

Prawie wszystkie gole tracimy po indywidualnych błędach. Tak nie może być.

Szewczyk na bramce nie robi żadnej różnicy na plus. Leszczyński musi wrócić, bo jest bardziej doświadczony i po prostu lepszy.

Rzut karny dla Polonii to już w ogóle skandal. Żadnego faulu tam nie było. Polonista wykorzystał swoje duże doświadczenie boiskowe i zwyczajnie nabrał sędziego. Już bardziej nam się należał rzut karny po faulu na Marku w 1-ej połowie.

Zgodzę się z przedmówcami, że leży u nas mental. Sztab szkoleniowy musi jakoś to ogarnąć.

Przestańcie mówić, że Paszkiewicz out. Wszyscy wiemy w jakich warunkach przejął zespół. Dajmy mu spokojnie popracować choćby do końca rundy.

Z Garbarnia kolejny mecz o 6 punktów. Na szczęście oni też mają mały kryzys. Szanse są równe. Pół roku temu Hutnik zremisował tam grając 80 minut w 10-ciu. Dlatego wszyscy na Garbarnię dopingować HKS!

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn sie 29, 2022 10:06 am

Głosy o zwolnieniu trenera po 7 kolejkach w sytuacji gdy mamy tylko 1 punkt straty do miejsca bezpiecznego jest jakimś nieporozumieniem, a wręcz kuriozum.

Jesteśmy zespołem typowanym przez wielu jako pewny kandydat do spadku, więc nie wiem czego się niektórzy spodziewali.
Za nami są dwie drużyny o wyższych aspiracjach i nikt tam trenera nie zmienia.
Podobną serię jak my (4 porażki) mają wysoko mierzące Polkowice.
W poprzednim sezonie po 10 kolejkach odszedł SzSz i słychać było głosy, ze to za wczesny ruch, a mieliśmy wtedy mniej punktów niż dzisiaj.
Niektóre wypowiedzi Paszkiewicza są niepotrzebne, ale tutaj powiedział to w kontekście jechania po zawodnikach - co nie wiem jaki ma przynieść skutek???

Dla mnie największym pozytywem tego meczu było zachowanie publiki.
Frekwencja nie poleciała mimo porażek, a największe pierd..nięcie było przy 0-4. Do tego duża liczba została podziękować po meczu ( w części to zasługa deszczu :wink: ).

Wypowiedź trenera trochę zmniejsza ten zachwyt, ale ja nic nie słyszałem, więc nie wiem jaka to była skala. Jeden krzykacz czy coś więcej.

Awatar użytkownika
FenRiR
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 8:14 pm

Postautor: FenRiR » pn sie 29, 2022 4:02 pm

Bez przesady.Nie możemy ciągle jechać na alibi,że jesteśmy najbiedniejsi i dlatego nie możemy mieć żadnych oczekiwań,a tylko zagryzać zęby i śpiewać "nic się nie stało".Pierwszy przykład z brzegu,Skra Częstoochowa.Zespół,który w sezonie 2020/21 miał budżet zbliżony do nas(o ile nie mniejszy)a zrobił awans,i już drugi sezon z rzędu z powodzeniem walczy na zapleczu ekstraklasy.Tylko że tam zarząd nie napalał się na "PJS",i nie sprowadzał co rundę 10 juniorów.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn sie 29, 2022 4:28 pm

FenRiR pisze:Bez przesady.Nie możemy ciągle jechać na alibi,że jesteśmy najbiedniejsi i dlatego nie możemy mieć żadnych oczekiwań,a tylko zagryzać zęby i śpiewać "nic się nie stało".Pierwszy przykład z brzegu,Skra Częstoochowa.Zespół,który w sezonie 2020/21 miał budżet zbliżony do nas(o ile nie mniejszy)a zrobił awans,i już drugi sezon z rzędu z powodzeniem walczy na zapleczu ekstraklasy.Tylko że tam zarząd nie napalał się na "PJS",i nie sprowadzał co rundę 10 juniorów.


Gdyby się "nie napalali na pjs" to by nie wygrali go z dużą przewagą dwa sezony z rzędu. Przecież pjs to lwia cześć ich budżetu, i robią to umiejętnie bo wygrana w pjs nie przeszkodziła im zarówno w awansie do 1 i ostatnio w utrzymaniu. Sukces tym większy że w zeszłym sezonie punktowało tam 9 piłkarzy z czego żaden podwójnie czyli wszyscy to efekt dobrego skautingu i umiejętne sprowadzanie juniorów którzy wyprzedzili w lidze Polkowice, Jastrzębie i Stomil czyli kluby z dużo większymi możliwościami

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » pn sie 29, 2022 5:01 pm

dUfio pisze:
FenRiR pisze:Bez przesady.Nie możemy ciągle jechać na alibi,że jesteśmy najbiedniejsi i dlatego nie możemy mieć żadnych oczekiwań,a tylko zagryzać zęby i śpiewać "nic się nie stało".Pierwszy przykład z brzegu,Skra Częstoochowa.Zespół,który w sezonie 2020/21 miał budżet zbliżony do nas(o ile nie mniejszy)a zrobił awans,i już drugi sezon z rzędu z powodzeniem walczy na zapleczu ekstraklasy.Tylko że tam zarząd nie napalał się na "PJS",i nie sprowadzał co rundę 10 juniorów.


Gdyby się "nie napalali na pjs" to by nie wygrali go z dużą przewagą dwa sezony z rzędu. Przecież pjs to lwia cześć ich budżetu, i robią to umiejętnie bo wygrana w pjs nie przeszkodziła im zarówno w awansie do 1 i ostatnio w utrzymaniu. Sukces tym większy że w zeszłym sezonie punktowało tam 9 piłkarzy z czego żaden podwójnie czyli wszyscy to efekt dobrego skautingu i umiejętne sprowadzanie juniorów którzy wyprzedzili w lidze Polkowice,
Jastrzębie i Stomil czyli kluby z dużo większymi możliwościami


Czyli Dufio odpowiedziałeś na pytanie... Jak się nie ma hajsu i chce się grać o PJS jednocześnie utrzymując klase rozgrywkową to kluczem do sukcesu powinien być dobry skauting.
Z tym się zgadzam w 100%. Jak sie nie ma kasy na grajków z obyciem, to powinien być wygospodarowany hajs na skauta lub 2, żeby nie przepłacać 15 piłkarzy z grubymi oczekiwaniami (na których de facto nas nie stać)

Zgadzam się też z Fenrir - nie możemy zawsze grać nędzarzy... Wiele klubów z pustą kasą w ostatnich latach grało na ambicji.

Aldaris - zgadzam się, że ostatni powiew profesjonalizmu na ławce to SzSz. Szkoda, że pół roku pracy i obrona ligi nie przekuło się w coś daleko idącego...
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » pn sie 29, 2022 5:13 pm

Skończcie panowie z tymi zachwytami nad Sz Sz. Już parę kolejek temu po oglądnięciu meczu Jastrzębie -Polkowice mówiłem, że mimo wygranej grają totalny antyfutbol , a zachwyt nad nimi Maćka Szcześniewskiego był dla mnie totalnie niezrozumiały . Okazało się ,że miałem rację i grają jak grają. Sz.Sz jakimś niepojętym patentem połączonym z furą szczęścia utrzymał nas w lidze. Tego mu nikt nie odbierze . Potem gdy trzeba było potwierdzić warsztat trenerski doszczętnie się skompromitował. W Polkowicach widać jego rękę. Drużyna gra dla oka wyjątkowo chujowo a co ważniejsze nie punktuje. Myślę,że jego dni są tam policzone. Oczywiście źle mu nie życzę.
Szewczyk punktuje w PJS podwójnie?

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » pn sie 29, 2022 5:19 pm

Najlepiej to skończmy w ogóle narzekać i doceńmy, że nie przegrywamy teraz po 0:7 :lol: :lol: :lol:
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

luke.krak
Posty: 940
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » pn sie 29, 2022 5:50 pm

Może zarząd nas zaskoczy i kogos ściągną na obronę na ostatnie 2 dni okienka :wink:

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn sie 29, 2022 5:56 pm

patryk pisze:Najlepiej to skończmy w ogóle narzekać i doceńmy, że nie przegrywamy teraz po 0:7 :lol: :lol: :lol:


Ja bym takie wyniki przyjął z pokorą jeśli byłyby od początku sezonu. Gdyby nie dawali rady i byli za słabi na tą ligę. Wtedy ok, żaden trener nie stworzyłby coś z niczego.

Natomiast po 4 kolejkach mamy 7 pkt i bilans bramkowy 10-5.
Po kolejnych 4 kolejkach 0 pkt i bilans 5-15.

Nie zgodzę z tobą Winnetou, że mecze wyglądają jak pojedynek juniorzy seniorzy. Może rzeczywiście teraz tak wyglądają, ale w pierwszym meczu z Lechem Głogowski grał jak stary wyjadacz. Natomiast Marcinkowski był tak nabuzowany od początku, że już po paru minutach gry widać było że ugramy jakiś wynik.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1964
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pn sie 29, 2022 6:11 pm

Aldaris - pisząc seniorzy vs juniorzy czy mężczyźni vs chłopcy, mam jedynie na myśli warunki fizyczne. Obecnie naszym jedynym dużym chlopem jest Jurkowski, który i tak jest kontuzjowany.

Lech z nami wystawił w większości 20-letnich chłopców. Jastrzębie podobnie jak my, wymieniło pół drużyny i nie byli zgrani, Siarce zabrakło skuteczności. Te 7 punktów zdobyte w tych meczach to i tak chyba dzięki dużej dozie szczęścia.

Uważam, że trener powinien coś pozmieniać w składzie. Napewno Leszczyński powinien grać, może od początku również Francuz, Lelek, Zawadzki.