Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » śr lis 08, 2023 8:06 am

spory wpis znaleizony na fb

Grzegorz Meus
Treść komunikatów klubu to totalna amatorszczyzna. Bo jak inaczej nazwać napisanie w dwóch punktach o rozwiązaniu kontraktu i zawieszeniu obu zawodników, a w kolejnym o ustawianiu meczów, po czym po kilku godzinach orientować się, że to dalece niefortunne.
Rozwiązanie kontraktu z Kamil Wenger oraz zawieszenie Dawid Kubowicz jest zupełnie niezrozumiałe. Dlaczego dwóch zawodników nagle ma ponosić główną odpowiedzialność za ostatnie niepowodzenia?
Z zewnątrz wygląda na to, że kluczowe jest tutaj to, co napisał Damian Buras. Przecież ilość punktów jaką my straciliśmy w tej rundzie prowadząc i nasza niemożność odpowiedzi na stratę bramek jest zatrważająca. Ta drużyna jest jak domek z kart, jeden lekki podmuch i wszystko się sypie.
1. Nie ma mentalu, co jest odpowiedzialnością sztabu. Jeśli trener nie potrafi, to szuka się gdzie indziej. Psycholog sportowy to w dzisiejszych czasach nie jest szaman modlący się o deszcz.
2. Przygotowanie fizyczne - nasza dysproporcja w traceniu bramek również daje do myślenia. Jakby naszych odcinało i to nie chodzi tylko o to, że wolniej biegają i reagują, ale brakuje koncentracji i odpowiedniej organizacji gry (bo prawdopodobnie nie ma sił).
3. Trener - brak reakcji na wydarzenia na boisku też jest niezrozumiała. Jak Kubo i Kamila odcina po 60 minutach to się ich zmienia, bo kto powiedział, że nie można zmieniać stoperów albo zmienić ustawienia i dodać jednego obrońcę? Żeby było jasne, gra Hutnika mogła się wiele razy podobać i widać, że ta drużyna ma potencjał (a to też zasługa trenera), dlatego tym bardziej bolesne są te punkty, które tracimy.
4. Cele - o co my walczymy w tym sezonie? O awans, środek tabeli czy utrzymanie? Jak pracownik przychodzi do pracy to ma postawiony przed sobą cel końcowy. Nie zauważyłem, aby ktoś publicznie to deklarował (i nie chodzi tu o słynne pompowanie balonika). Ale patrząc tylko na mecze Sandecją, Lechem II czy Kotwicą to dodawanie jest dość prostym działaniem i łatwo sobie uzmysłowić, gdzie obecnie powinniśmy być w tabeli.
Choć prawdę mówiąc akurat Kotwica to lepszy piłkarsko zespół od Hutnik(i głównym architektem naszego 3:0 był bramkarz), ale to był jedyny zespół w tej rundzie, który przyjechał na Suche Stawy i można o nim tak powiedzieć. Co nie zmienia faktu, że po 3:0 w takich meczach trzeba inkasować 3 punkty.
Przykre jest, że wynik i okoliczności przysłonił fatalne sędziowanie, o którym nikt nie wspomina, a było ono skandaliczne, a co gorsza, jednostronne.
Natomiast jeszcze gorsze jest to, jak klub potraktował samą drużynę, która niestety straciła po ostatnich wybrykach wsparcie trybun. Jak ci w większości jeszcze bardzo młodzi ludzie mają się podnieść, jak ma nie dojść do paraliżu zespołu w następnym meczu przy stracie gola skoro sam klub wytworzył taką, a nie inną atmosferę.
Szkoda, że żaden z zawodników nie podszedł mimo wszystko zbić piątki z kibicami, bo pewnie usłyszelibyście pełno bluzgów, ale osobiście stałem i czekałem, by każdemu z Was powiedzieć, tak po ludzku "głowa do góry, będzie lepiej".
I tego nadal Wam życzę.


afera, aferą, trzeba ją rozwalcowac, przegadac itd, ale nie przykrywa ona nadal problemów, które ma ta druzyna, w szatni, na boisku, w tabeli i cholera wie gdzie jeszcze. 11 pozbyła się dwóch (ostatnio słabych) ogniw, ławka się skróciła, czy poprawi kondycja, mental? no nie wiem. trener tez raczej z dnia na dzien nie nauczyl sie na nowo zarządzac meczem
naważyli tam (wszyscy) piwa i muszą je teraz wypić i to juz zaraz

ps. daleko mi do Bobli, ale granie na zwolnienie trenera to skurwysynstwo zaraz za "match-fixingiem"

LOKO
Posty: 628
Rejestracja: pn lip 04, 2005 11:24 am
Lokalizacja: NH

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: LOKO » śr lis 08, 2023 9:11 am

dUfio pisze:dzień dobry HKS


Michas pisze:Na fb Kamil Wenger wydał oświadczenie


Duży zawód jego grą na boisku w ostatnich meczach, ale oświadczeniem, gdy już NIE JEST zawodnikiem Hutnika - także

Żadnych trupów z szafy, żadnych konkretów, żadnych nowości, wszystko już wiedzieliśmy.
Najdłuższy akapit to auto laurka o zaangażowaniu, pucka do kibiców - zieeew

Będzie składał pozew o zniesławienie, poczuł się urażony zestawieniem newsa o końcu kontraktu i cynku do Pzpn o sprawdzenie - jego święte prawo, ale o tym też już pisał na FB

To kto nam powie o tych "zakulisowych" sprawach z klubu i szatni jak nie skonfliktowany, były piłkarz?


Pełna racja, wystawił sobie laurkę i pełne zadowolenie.
Dwa słabe mecze? :shock:
W Kaliszu i z Sandecją rozumiem że zadowolony z siebie?
Totalny zjazd formy /lub walenie w chuja bo od stycznia i tak mnie tu nie będzie/którego nie ma czym gość obronić i gada o czasach reprezentacji młodzieżowej :D
Złoży pozew bo wie, że pozostało granie max w 3 lidze, bo wyżej nikt się nie podejmie brać do zespołu. Więc pewnie zarobi max 30% tego co teraz.

Alex
Posty: 1044
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Alex » śr lis 08, 2023 10:38 am

https://youtu.be/UePxmZNiBVo?t=407

Wszędzie już o nas wiedzą...

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: ksh72 » śr lis 08, 2023 10:57 am

na fb został dodany post:

Marcin Janicki
Moim zdaniem cały ZARZĄD HUTNIKA OŚMIESZYŁ WASZ KLUB NA CAŁĄ POLSKĘ.Powinniście pogonić to towarzystwo z zarządu.Szkoda piłkarzy HUTNIKA którzy zostali bezpodstawnie oskarżeni o sprzedawanie meczów.Teraz gdzie nie pojedziecie to będą Was wyzywać od SPRZEDAWCZYKÓW....... Podziękujcie za to zarzadowi HUTNIKA. Kibice HKS TRZYMAJCIE SIĘ!!!



i został polubiony przez... kogoś z klubu Hutnik Kraków :lol: :lol:

czy leci z nami pilot??

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: patryk » śr lis 08, 2023 1:44 pm

Parę słów ode mnie...
Ja akurat decyzji Zarządu bym zdecydowanie bronił. Można by dyskutować, czy sprawdzenie match-fixingu powinno znaleźć się w tym samym oświadczeniu, czy może powinno być osobno/ ewentualnie po cichu przesłane do PZPNu i w zależności od wyniku upublicznione bądź nie.
Ale z cała pewnością nie można udawać, że nic się nie stało. W składzie na ten mecz mieliśmy 5 wyjadaczy ligowych (Kaczorowski, Kubowicz, Wenger, Budziński, Rakels). Do tego w miarę ogranych już na poziomie 2 ligi Drąga, Marcinkowskiego, Lelka, Zawadzkiego.
Jest wręcz matematycznie nieprawdopodobne, żeby w dwóch kolejnych meczach z ostatnią i pierwszą drużyną prowadzić 3:0 i przegrać odpowiednio 3:4 i 3:5. Nikt by nie robił tutaj dramatu, gdybyśmy "po prostu" te mecze przegrali - takie serie już mieliśmy i nikt nie szukał drugiego dna. Ale scenariusz tych 2 spotkań zakrawa na kpinę... Odpowiednio od 69 minuty i 60 minuty przestaliśmy grać. W obu przypadkach środek obrony "odciął prąd". Po wcześniejszych 2 meczach wygranych i do tego na zero z tyłu nagle następuje dziwna niemoc?
Za długo oglądam piłkę i ja tego nie kupuję... Inna sprawa, że trener - o ile może w Poznaniu był w szoku, o tyle w meczu z Kotwicą powinien natychmiast ściągnąć obu stoperów i wpuścić kogokolwiek. Stąd też jego również obarczam częściowo odpowiedzialnością za brak właściwej reakcji.
Świątek na ławce, a wchodzi Chmiel i Jania... Genialny ruch...

Co w takiej sytuacji powinien zrobić Zarząd? Tak po ludzku zareagować stanowczo!!! Trudne decyzje są cenniejsze niż brak decyzji. I ja osobiście uważam, że twarda decyzja to najlepsza decyzja z możliwych. I nie oszukujmy się, to nie tak, że wszystko było cacy, a po oświadczeniu jest burza. Burza jak widać była już wcześniej, tylko nie ujrzała światła dziennego. Teraz jest już widoczna i trzeba to jakoś dograć do końca rundy i od nowa poukładać.

Po wyczynie w Poznaniu byłem mega wzburzony, co opisałem również na tym forum. Przy stanie 3:0 z Kotwicą już prawie uderzyłem się w pierś, że może byłem za ostry w ocenie poprzedniego meczu i piłkarze jednak pokazali, że rehabilitacja przyszła z pełną mocą. Jednak wydarzenia z ostatnich 30 minut meczu spowodowały, że po jego zakończeniu pozostał już tylko śmiech przez łzy....

To co się wydarzyło nie jest przypadkiem i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej... Nie wiem tylko, czy chcę wiedzieć jak było naprawdę bo to może mnie wysłać na kibicowską emeryturę...
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: stazyja69 » śr lis 08, 2023 3:00 pm

Patryku a przy jakim wyniku trener powinien dokonać zmian usuwając 2 stoperów ?
I kto miał w ich miejsce wejść ?

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: patryk » śr lis 08, 2023 3:21 pm

stazyja69 KOGOKOLWIEK. I zmiany zrobił, ale ściągnął nie tych zawodników, którzy zaniemogli najbardziej.
Tak wiem - po fakcie łatwo się pisze. Weź jednak pod uwagę, że trener jakiś boiskowy flow powinien mieć na wyższym poziomie niż przeciętny kibic.
Dlatego podkreśliłem, że o ile w Poznaniu mógł być w szoku o tyle jak rozpoczął się festiwal skuteczności Kotwicy to wielu z nas kibiców już widziało oczyma wyobraźni powtórkę z rozrywki... Trener nie wyczuł bluesa??? czy może ja się czepiam?
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: patryk » śr lis 08, 2023 3:23 pm

stazyja69 pisze:Patryku a przy jakim wyniku trener powinien dokonać zmian usuwając 2 stoperów ?
I kto miał w ich miejsce wejść ?

Przy 3:2 bo w finale nie odpowiedziałem precyzyjnie.
Przy 3:3 to już był mus...
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » śr lis 08, 2023 6:18 pm

Machina ruszyła


Rzecznik dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie ws. doniesienia Hutnika Kraków na temat dwóch meczów drugoligowej drużyny tego drugoligowego klubu. Adam Gilarski, przy użyciu dostępnych mu narzędzi, sprawdzi, czy nie doszło do match-fixingu, czyli ustawiania spotkań pod kątem zakładów bukmacherskich.

https://pilkarskamafia.blogspot.com/202 ... cznik.html

fan
Posty: 970
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: fan » śr lis 08, 2023 6:51 pm

Panowie cudów nie ma -co najmniej te dwa mecze zostały sprzedane lub zjebane po złości z jakiegoś powodu.

Z jakiegoś powodu dwóch najbardziej doświadczonych graczy w obronie ma niesamowity zjazd formy od kilku meczów, chyba nikt nie zaprzeczy...

Zarząd nic nie robił źle, zrobił aferę też niedobrze. Uważam, że dobrze się stało. Trzeba się jakoś doturlać do przerwy zimowej w której nastąpi wzmocnienie.

Trzeba teraz będzie wspierać tą eksperymentalną obronę i nabić jeszcze kilka punktów.

Mamy moc w ofensywie jakoś to będzie, zresztą z taką defensywą jak w dwóch ostatnich meczach no to mam nadzieję, że gorzej nie będzie :D

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » śr lis 08, 2023 7:31 pm


Alex
Posty: 1044
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 4:58 pm

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: Alex » śr lis 08, 2023 9:44 pm

Był Ligowiec, a w nim oczywisty temat: https://www.youtube.com/watch?v=2YKyTTI9rtg

Tak w skrócie:
Trener ma zaufanie zarządu, ale będzie rozliczany na koniec rundy
Chmiel, który nadaję się na 3 lige Trębacz w przyszłości widzi nawet w 1 lidze
Jest jakieś gówno w drużynie o której mówił na konferencji Bobla, na fejsie wspomniał o tym Kubowicz a Trębacz? Nie ma pojęcia o co chodzi...
Zarząd jest do dyspozycji, w każdej chwili mogą odejść
I w sumie dla mnie najistotniejsze: Trębacz oddał się do dyspozycji po meczu we Wronkach, jednak została ona odrzucona - CHŁOP JUŻ NIE CHCE BYĆ PREZESEM - to widać i słychać, przede wszystkim
Zarząd wyszedł z inicjatywą rozwiązania kontraktu z Wengerem
Wenger zadecydował, że oddaje opaskę na ostatnim treningu Budzińskiemu

luke.krak
Posty: 961
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: luke.krak » śr lis 08, 2023 9:44 pm

Robili błędy ale grali w pierwszym składzie cały czas. Trzebabylo ich wyjebać żeby mógł zagrać Hoyo z Głogowskim w środku? Nie można było ich usadzić na ławce na te 4 mecze, powprowadzać pozostałe punkty? Nie było by takiego rozgłosu negatywnego... Większość ludzi nie czyta wnikliwie o co chodzi i dzisiaj 2 osoby do mnie mówią że mój Hutnik mecze sprzedaję. Nie kumam trochę tego z tym wywaleniem ich na zbity pysk nagle, było raptem miesiąc i można to było inaczej zrobić ale cóż poszło i jedziemy z tym heh

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: dUfio » śr lis 08, 2023 9:54 pm

Alex pisze:
Wenger zadecydował, że oddaje opaskę na ostatnim treningu Budzińskiemu


nic nowego, kazdy okopany przy swoim poza fragmentem o opasce

Po Kotwicy Bobla mowil, że to on zmienił kapitana "próbowałem zmienić kapitana i stal się nim Budziński"


to kto w tym zespole ustala kapitana? Jesli Wenger zrezygnowal - to dlaczego? Nie kojarze sytuacji ze swiata pilki, ze ktos tak sam z siebie oddaje komus funkcje kapitana
abstrahując od tego, że prawdziwy grzeje ławę
opaska to gorący kartofel dla naszej armii zaciężnej?

bn
Posty: 3017
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: Sezon 2023/24 - sparingi, transfery, info

Postautor: bn » śr lis 08, 2023 10:30 pm

luke.krak pisze:Robili błędy ale grali w pierwszym składzie cały czas. Trzebabylo ich wyjebać żeby mógł zagrać Hoyo z Głogowskim w środku? Nie można było ich usadzić na ławce na te 4 mecze, powprowadzać pozostałe punkty? Nie było by takiego rozgłosu negatywnego... Większość ludzi nie czyta wnikliwie o co chodzi i dzisiaj 2 osoby do mnie mówią że mój Hutnik mecze sprzedaję. Nie kumam trochę tego z tym wywaleniem ich na zbity pysk nagle, było raptem miesiąc i można to było inaczej zrobić ale cóż poszło i jedziemy z tym heh

No więc właśnie. Zrobiono teatrzykdla publiczność i wytypowano dwóch kozlow ofiarnych tylko jego skala przerosła autorów i mleko wylało się za daleko. Oświadczenie trudno było zrozumieć inaczej niż wszyscy w Polsce to zrozumieli. Pozbyto się wcale nie najgorszych czy najmniej przykładających się. Jak się wywala Sengera i Klubowicza a zostawia Budzinskiego Hoyo i Chmiela to nie mam pytań. Teraz będzie się za klubem ciągnął smród sprzedawczyków niezależnie od tego co sobie jakieś postępowanie PZPN wykaże.