Siatkówka 2 liga 2022/2023

Siatkówka, Dart Sportowy...

Moderator: Piotrek

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re:

Postautor: dUfio » sob paź 01, 2022 3:29 pm

Michas pisze:Siatkarze zagrają na Słonecznym gdzie od już od początku miesiąca trenują. Jest opcja przeniesienia na Suche ale musi zostać spełniony jeden warunek. Znając życie g... z tego wyjdzie. Halą na Słonecznym całkiem spoko. Ale jak Piotrek wspomniał to nie to samo co Suche. Ja jestem zdania że fajnie że na hali będzie Plus Liga. Każdy z zespołu siatkarzy wyobrażał sobie że też tam zagramy. Jednak brakuje poprostu terminu. Mieliśmy nadzieję że nawiąże się jakaś współpraca, że będzie można podglądać ich pracę, że każdy na tym skorzysta. Można by było grać przed nimi lub po. Jeżeli znajdzie się miejsce dla szkółki (boisko z balonem) to mamy obiecaną hale. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do sponsora to faktycznie finalizowana jest umowa z dużą firmą, która wspiera jeden z największych klubów w Plus Lidze. Ale duża część środków zezre właśnie halą na Słonecznym. Co do planów to oczywiście utrzymanie. Skład się sporo zmienił. Do tego problemy z halą spowodowały dość późny początek przygotowań. Nie graliśmy jeszcze żadnego sparingu a większość zespołów ma ich na koncie już po kilka. Zmienili się rozgrywający oraz środkowi. Po tamtym sezonie każdy z chłopaków miał po kilka propozycji z innych klubów. Szkoda zwłaszcza Miłosza Iszczuka i Jakuba Filipczaka. Fajnie wygląda środkowy Jakub Styrnol z JSW. Iszczuka na przyjęciu zastąpi Samborski z Wawelu. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale pierwszy mecz gramy w Krośnie z jednym z faworytów ligi. Mamy w składzie kilku fajnych chłopaków jak Michał Krzyżak, Piotrek Macheta czy Marcin Zabawa. Trener jest zdania, że jak rozgrywający "odpalą" to może być ciekawie.



jesli sala gimnastyczna szkoly podstawowej zezre duza czesc srodkow to koszt hali na Hutniku bardziej by nie zrujnował budzetu?

chyba ze mialaby byc za free ale o az takie "dejstwo" nie podejrzewam spadkobiercow najbardziej utytulowanej sekcji w historii klubu, biorac pod uwage koszty utrzymania obiektu jakie ponosi "piłka"

a Słoneczne to wcale nie takie zle miejsce, sporo osob z Hutnika ma tam dosyc blisko. Lepsze niz Wanda, o Wysokim nie wspominajac

moze niech siatkarze swoja grą i dzialaniami najpierw ta halę zapelnia a potem sie "szarpną" na SS?
oczywiscie zycze dzis zwyciestwa, a klubowi zeby przestal byc jedynym polamatorskim w 2 lidze

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: Piotrek » ndz paź 02, 2022 11:23 pm

Karpaty - Hutnik 3:2, jak na nową drużynę, z mocno ograniczonymi przygotowaniami do sezonu, to wywiezienie 1 pkt z Krosna jest miłą niespodzianką.

Drugą miłą wiadomością jest nowy sponsor siatkarzy, firma z sektora elektroenergetycznego: PGE

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: enhaman » pn paź 03, 2022 9:33 am

Brawo za wynik i takiego sponsora Polska Grupa Energetyczna.To daje lepszą perspektywę.

Tu drobna uszczypliwość.

Gdyby piłkarze przywieźli czasem 1 punkt z wyjazdu.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 934
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: Michas » wt paź 04, 2022 2:59 pm

Jeżeli chodzi o koszt wynajmu hali to w przypadku SS ma być on pokryty z programu Siatkówka Łączy Narody do którego Hutnik przystąpił. Nie znam dokładnych zapisów ale z pewnego źródła wiem że dostaniemy jakieś pieniądze z przeznaczeniem wynajmu hali. Dla piłkarzy to dodatkowe źródło dochodu a koszt utrzymania hali znacznie chyba wzrósł że względu na koszty energii. Skoro AGH może grać, Barkom może grać i ręczni mogą to nie widzę tutaj powodu aby siatkarze Hutnika nie mogli.
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: bn » wt paź 04, 2022 7:46 pm

Nie jestem w ogóle w temacie rozmów między hutniczymi klubami, niemniej czysto z perspektywy kibica wydaje mi się, że pożądanym stanem byłoby ale dla wszystkich hutniczych drużyn znajdzie się miejsce na hali Hutnika niezależnie od formy organizacyjnej. Wydaje mi się, że drużyny reprezentujące Hutnika powinny móc grać w hali Hutnika w ramach specjalnego rabatu i z priorytetem nad innymi klubami, oczywiście pokrywając wszystkie koszty mediów z tym związane, aby i operator hali nie był stratny.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: dUfio » śr paź 05, 2022 9:17 pm

bn pisze:Nie jestem w ogóle w temacie rozmów między hutniczymi klubami, niemniej czysto z perspektywy kibica wydaje mi się, że pożądanym stanem byłoby ale dla wszystkich hutniczych drużyn znajdzie się miejsce na hali Hutnika niezależnie od formy organizacyjnej. Wydaje mi się, że drużyny reprezentujące Hutnika powinny móc grać w hali Hutnika w ramach specjalnego rabatu i z priorytetem nad innymi klubami, oczywiście pokrywając wszystkie koszty mediów z tym związane, aby i operator hali nie był stratny.



tyle ze jest roznica miedzy recznymi a siatkarzami, bo ci pierwsi z tego co kojarze potrzebuja hale na same mecze domowe czyli co drugą niedzielę co dwa tygodnie na 2 godziny a siatkarze chcą/muszą trenowac tam gdzie graja czyli takze kilka razy w tygodniu

a z tego tekstu
https://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci ... 47420.html

wynika ze siatkowka
-nie chce placic komercyjnych stawek za halę
-nie chce tez hali "o jakiejs 14" tylko najlepiej o 19-20

kto probowal sobie zorganizowac hale na jakies amatorskie kopanie z ziomkami to wie, jaki jest problem z tym o takiej porze na byle zapyzialej salce, a co dopiero w porządnej hali o odpowiednich wymiarach, dojezdzie itd

a to wyklucza raczej ostatnia czesc tego co napisales biorac pod uwage koszty utrzymania i potrzeby wlasne np na grupy mlodziezowe w zimie

a swoja droga co z ta proba przejecia hali, wyjasnilo sie cos? bo przehujowo to brzmi

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: PITROL » śr paź 05, 2022 10:15 pm

Tymczasem
Pierwsze spotkanie w hali Suche Stawy, gdzie rywali podejmują ukraińskie „Nietoperze”, cieszyło się dużym zainteresowaniem, sprzedały się wszystkie bilety. Organizatorzy dzień przed meczem zdecydowali się dostawić trybunkę za linią końcową, aby znaleźć miejsce dla tych, którzy późno zdecydowali się obejrzenie tego starcia.

Za https://dziennikpolski24.pl/plusliga-siatkarzy-barkom-kazany-lwow-zadebiutowal-przed-krakowska-publicznoscia-przegral-z-asseco-resovia-zdjecia/ar/c2-16937135
Można się domyślać, co to za publika jednak komercyjnie przynajmniej na początku się im zgadza.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: Piotrek » czw paź 06, 2022 8:47 am

W sobotę gramy, godz. 17:00 Hala na Słonecznym. Hutnik - MOSiR Jasło.

a swoja droga co z ta proba przejecia hali, wyjasnilo sie cos? bo przehujowo to brzmi

Siatkarze nigdy nie chcieli hali przejmować, przy okazji gry ukraińców MZPS coś zaczął mieszać z halą, ze chce ją dla siebie. Choć nie wiem co z halą będzie bo przy obecnych podwyżkach cen prądu, utrzymanie jej chyba mocno podrożeje.

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: bn » pt paź 07, 2022 6:52 pm

dUfio pisze:wynika ze siatkowka
-nie chce placic komercyjnych stawek za halę
-nie chce tez hali "o jakiejs 14" tylko najlepiej o 19-20

kto probowal sobie zorganizowac hale na jakies amatorskie kopanie z ziomkami to wie, jaki jest problem z tym o takiej porze na byle zapyzialej salce, a co dopiero w porządnej hali o odpowiednich wymiarach, dojezdzie itd

a to wyklucza raczej ostatnia czesc tego co napisales biorac pod uwage koszty utrzymania i potrzeby wlasne np na grupy mlodziezowe w zimie


Ten pierwszy postulat wydaje się na pierwszy rzut oka zasadny. W sensie wiadomo że koszty ogrzewania, prądu itp. muszą być pokryte ale to skoro to Hutnik to powinien mieć specjalną ofertę cenową, a nie komercyjne stawki jak pierwszy lepszy klub z zewnątrz. (W sumie przypominają się też pierwsze lata NH2010, gdzie podobny postulat wobec Siemachy w kontekście boisk był oczywistością).

Co do drugiego punktu oczywiście pełna zgoda, że trudno byłoby spełnić oczekiwanie samych wieczornych terminów i wydaje mi się że sekcja siatkarska musi zaakceptować bycie elastycznym tutaj. Może też się da trenować częściowo na SS (i częściowo o 14 a 1-2 razy o 19) a resztą na Wysokim? Ogólnie prezesi obydwu klubów wydają się być rozsądnymi osobami, więc najlepiej by było gdyby wypracowali rozwiązanie dobre dla każdego.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: Piotrek » sob paź 08, 2022 8:52 pm

Wygrana 3:2.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: enhaman » ndz paź 09, 2022 6:35 am

Brawo.
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 934
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: Michas » wt paź 11, 2022 8:33 am

Tak jak pisze Piotrek hale chciał przejąć MZPS, a nie siatkarze. Co do treningów to o 14 odpada bo chłopaki pracują. Nie dadzą rady utrzymać się z grania ponieważ siatkówka to nie piłka nożna. Z ust Pana Kowala i nie tylko kilkakrotnie padały obietnice że miejsce na hali dla siatkarzy się znajdzie. Jednak jak widać nadal go nie ma. Owszem padają propozycje na treningi dwa razy w tygodniu ale są różne obwarowania. Boli to że jest miejsce dla Barkomu, AGH czy ręcznych, a dla siatkarzy Hutnika miejsca brakło. Co do grup młodzieżowych to one grają i trenują na słonecznym. Na Suchych Stawach prezes chce tylko miejsce dla seniorów, którzy trenują 4 razy w tygodniu. Jeżeli znajdzie się miejsce na chociaż 3 treningi w tygodniu to myślę że będzie to propozycja nie do odrzucenia. W zespole też są zdania podzielone bo jedni chcą grać na Suchych Stawach nawet przy dwóch treningach a inni wolą trenować i grać w jednym miejscu. Pod względem sportowym opcja gry i treningów na jednej hali na pewno jest lepsza ale marketingowo gra na hali w szkole podstawowej to słaby temat. Zwłaszcza że są zapewnienia od jakiegoś dewelopera że da kasę jak bedą siatkarze grać na SS. Chyba zależy nam aby w Hucie coś się działo. Siatkówka to za piłką najpopularniejszy sport w Polsce a i poziom nie jest słaby. Fajnie by było mieć chociaż 1 ligę.
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: ksh72 » wt paź 11, 2022 10:49 pm

Michas pisze: Boli to że jest miejsce dla Barkomu, AGH czy ręcznych, a dla siatkarzy Hutnika miejsca brakło.


boli że jest miejsce dla ręcznych?? Mnie nie boli

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: bn » pt paź 14, 2022 1:51 am

Z dzisiejszych Zagiętych wynika że chodzi o ręcznych klubu UKS Krakowiak których trzeba by wyprosić dlatego że "dwudziestu dorosłym facetom zachciało się grać na hali w siatkę" jak to ujął prezes.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Re: 2 liga 2022/2023

Postautor: Piotrek » czw paź 20, 2022 10:17 am

Sobota 22 października godz 17:00 Hutnik - TKS Tychy. Hala na Słonecznym. Zapraszam