Ogólnohutnicza pomoc

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » pn wrz 29, 2008 6:51 pm

Do fotografow:
Mam aparat Panasonic Lumix TZ3 - Jak ustawic parametry zebym mogl robic dobre zdjecia "pod slonce", w otowych ustawieniach nie ma takiego tematu.

Do znawcow:
Jak odroznic prawdziwy od falszywego banknot np. 1 USD ?
Hutnik

vitoss
Posty: 1226
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » wt wrz 30, 2008 3:08 pm

Czy lekarz - chirurg moze nie wykonac rentgenu osobie niepelnoletniej ? dodam iz bylem zarejestrowany oraz mialem skierowanie od lekarki.
Ostatnio zmieniony wt wrz 30, 2008 7:19 pm przez vitoss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » wt wrz 30, 2008 4:12 pm

może. jak coś priv
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr paź 01, 2008 8:43 am

Lukasz_HKS pisze:Do fotografow:


Do znawcow:
Jak odroznic prawdziwy od falszywego banknot np. 1 USD ?


Banknoty najłatwiej odróżnic po papierze. Z zawodu jestem drukarzem to sie tochę na tym znam przynajmniej w teori :P Wydrukowanie identycznego wzoru nie stanowi dla fałszerzy żadnego problemu podobnie jak zabezpieczenia typu paski ,hologramy ,znaki wodne. Prawdziwa sztuka to papier na jakim drukowane są banknoty jego skład jest objety ścisłą tajemniecą państwową. No cyba że fałszrerze załatwili sobie dojście do papieru sa ale wtedy na pewno nie drukowali by jednodolarówek :D Pisze to raczej jako ciekowostke bo rozpoznanie papieru nie jest łatwe a już napewno gołym okiem

Awatar użytkownika
KuNzUś
Posty: 109
Rejestracja: sob mar 11, 2006 10:47 am
Lokalizacja: Zakopane- Kościelisko

Postautor: KuNzUś » śr paź 01, 2008 11:09 am

Witam, pisze z zapytaniem czy wie ktoś może o jakiejś osiedlowej sieci internetu WIFI na os. Ogrodowym. Wprowadzam się tam od przyszłego poniedzialku i wsumie pasowalo by mieć neta.
Obrazek

Staszek
Posty: 312
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:44 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: Staszek » śr paź 01, 2008 10:54 pm

Lukasz_HKS pisze:Do fotografow:
Mam aparat Panasonic Lumix TZ3 - Jak ustawic parametry zebym mogl robic dobre zdjecia "pod slonce", w otowych ustawieniach nie ma takiego tematu.

Na początku chcę zaznaczyć, że jestem tylko niedzielnym fotografem (nie uznaję reklamacji :-)).
Ogólnie pod słońce zdjęć za bardzo nie da się robić - za duży kontrast. Nawet człowiek patrząc pod słońce widzi kiepsko, a należy pamiętać, że aparat fotograficzny ma o wiele mniejszy zakres tonalny (z grubsza, jak bardzo „kontrastowe” sceny jest w stanie oddać).
Jeśli fotografujesz pod niezerowym kątem w stosunku do słońca słońca możesz ustawiać ekspozycję na niebo (w słoneczny dzień raczej nie widać niedoświetlenia tego co na ziemi) - blokujesz ekspozycję na niebie lub fotografując dany obiekt lekko niedoświetlasz zdjęcie (0,3-0,6EV). Możesz także zainteresować się filtrem polaryzacyjnym.
PS Warto byłoby się też dowiedzieć w jakiej czułości Twój aparat ma największy zakres tonalny.

Awatar użytkownika
Stefek_Burczymucha
Posty: 723
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 10:03 pm

Postautor: Stefek_Burczymucha » czw paź 02, 2008 5:45 am

KuNzUś pisze:Witam, pisze z zapytaniem czy wie ktoś może o jakiejś osiedlowej sieci internetu WIFI na os. Ogrodowym. Wprowadzam się tam od przyszłego poniedzialku i wsumie pasowalo by mieć neta.


a na kij ci net wifi? jeden glupi kabelek, do tego kupujesz za kilkadziesiat zeta AP i masz net w calym domu, na lawce pod blokiem, u sasiadki tez bedzie ;)
na ogrodowym to albo Blast - http://blast.pl albo Chello - http://www.upc.pl/internet
jesli bierzesz net na wiecej osob niz Ty jeden to nawet nie baw sie w Blasta tylko bierz Chello Sprint lub Turbo. korzysci z Chello sa nastepujace: mozesz dzielic do woli bo nie sprawdzaja tego, predkosci ktore podaja na stronie sa realne, masz zewnetrzne IP, nie blokuja portow, nie atakuja/sniffuja cie nastoletnie skrypciaki z sieci lokalnej, lejesz na humory admina a co najwazniejsze masz pełną kontrole nad łączem. jedynym plusem Blasta sa lokalne zasoby ale to juz od innych uzytkonikow zalezy czy bedzie to plus "dodatni" ;)
Wasting time is an important part of living.

OrlO
Posty: 395
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:21 am

Postautor: OrlO » sob paź 04, 2008 5:15 pm

wiec tak mam taki problem:
napisala do mnie wojskowa komenda uzupelnien i kaza mi sie wstawic na rakowicka w celu powolania do czynnej sluzby wojskowej a ja sie nadal ucze w technikum. czy to sie wiaze z tym ze bede musial isc teraz do wojska ;)

Pawełek__NH
Posty: 716
Rejestracja: pt mar 21, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Wolne miasto Nowa Huta

Postautor: Pawełek__NH » sob paź 04, 2008 5:23 pm

OrlO pisze:wiec tak mam taki problem:
napisala do mnie wojskowa komenda uzupelnien i kaza mi sie wstawic na rakowicka w celu powolania do czynnej sluzby wojskowej a ja sie nadal ucze w technikum. czy to sie wiaze z tym ze bede musial isc teraz do wojska ;)



WeŸ ze szkoły papier że się uczysz i mogš ci naskoczyć :)
My Hutnika fani po świecie rozsypani za Hutnik za HKS pójdziemy aż po życia kres.

gooryl
Posty: 328
Rejestracja: pt sie 24, 2007 9:26 am
Lokalizacja: ze znowu

Postautor: gooryl » sob paź 04, 2008 10:27 pm

Pawełek__NH pisze:
OrlO pisze:wiec tak mam taki problem:
napisala do mnie wojskowa komenda uzupelnien i kaza mi sie wstawic na rakowicka w celu powolania do czynnej sluzby wojskowej a ja sie nadal ucze w technikum. czy to sie wiaze z tym ze bede musial isc teraz do wojska ;)



WeŸ ze szkoły papier że się uczysz i mogš ci naskoczyć :)



kazdy poborowy ma obowiazek zgłosic sie do 15 wrzesnia ze sprawa odroczenia a ze konyczi sie obowiazkowa słuzba to hartuja kazdego wiec jak najszybciej sie idz odwaja bo mozesz wrocic za 9 miecha :D
Przy Arce wierne jest Przy Arce HKS !!!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz paź 05, 2008 10:33 am

gooryl pisze:
Pawełek__NH pisze:
OrlO pisze:wiec tak mam taki problem:
napisala do mnie wojskowa komenda uzupelnien i kaza mi sie wstawic na rakowicka w celu powolania do czynnej sluzby wojskowej a ja sie nadal ucze w technikum. czy to sie wiaze z tym ze bede musial isc teraz do wojska ;)



WeŸ ze szkoły papier że się uczysz i mogš ci naskoczyć :)



kazdy poborowy ma obowiazek zgłosic sie do 15 wrzesnia ze sprawa odroczenia a ze konyczi sie obowiazkowa słuzba to hartuja kazdego wiec jak najszybciej sie idz odwaja bo mozesz wrocic za 9 miecha :D


Obowiązek masz się stawić tylko na pixemne wezwanie od WKU i tylko wtedy gdy było wysłane listem poleconym. W innym wypadku możesz ich olać bo nie ma potwierdzenia że wezwanie do ciebie dotarło. poczta często głubi przesyłki. Wez koniecznie zaświadczenie ze szkoły i po kłopocie. A i jeszcze jedno jakieś 2 tygodnie temu czytałem na stronie MON że każdy poborowy który się odracza na szkołę może do 31 grudnia złożyc wniosek o przeniesienie do rezerwy i zostanie przeniesiony 30 stycznia 2009. Spytaj o taki wniosek jak będziesz bo sam jestem ciekaw

gooryl
Posty: 328
Rejestracja: pt sie 24, 2007 9:26 am
Lokalizacja: ze znowu

Postautor: gooryl » ndz paź 05, 2008 1:46 pm

szukam pracy na weekendy ( posiadam prawko kat. "b")
Przy Arce wierne jest Przy Arce HKS !!!

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 787
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » ndz paź 05, 2008 10:40 pm

Ty, no nie pierdol, a na wyjazdy i mecze u siebie kiedy bedziesz chodzil? Chyba,ze ta prace szukasz na przerwe zimowa to przepraszam ;]

KSH74NH
Posty: 4418
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » ndz paź 05, 2008 10:43 pm

prosze o kontakt na pw kibicow Hutnika ktorzy mieszkaja na osiedlu przy arce
;)

gooryl
Posty: 328
Rejestracja: pt sie 24, 2007 9:26 am
Lokalizacja: ze znowu

Postautor: gooryl » pn paź 06, 2008 7:39 am

stefan batory pisze:Ty, no nie pierdol, a na wyjazdy i mecze u siebie kiedy bedziesz chodzil? Chyba,ze ta prace szukasz na przerwe zimowa to przepraszam ;]



jak narazie udało mi sie połaczyc prace i mecze ale musze zmienic prace
:D
Przy Arce wierne jest Przy Arce HKS !!!